Με ποιους ταξιδευετε?

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
εγω θα προσπαθησω να τους βολεψω με οτιδηποτε εχει σχεση με αυτοκινητα και αεροπλανα στο μοναχο γιατι με το ποδοσφαιρο δεν τα πανε καλα.
Τότε εννοείται οτι δε θα χάσετε το Deutsches Museum. Θα ενθουσιαστούν.
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
εγω θα προσπαθησω να τους βολεψω με οτιδηποτε εχει σχεση με αυτοκινητα και αεροπλανα στο μοναχο γιατι με το ποδοσφαιρο δεν τα πανε καλα.
εκτός από το Γερμανικό Μουσείο που σου πε η ΕΡΣΗ (θα χορτάσουν αεροπλάνα!), να τους πας και στη φοβερή έκθεση της BMW και στο εργοστάσιο που είναι δίπλα... (έχει και ξενάγηση στο χώρο παραγωγής τις καθημερινές)
 

Mhtsaina82

Member
Μηνύματα
63
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΝΑΧΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟ ΙΤΑΛΙΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤ
θα τους παω σιγουρα και στα 2 γιατι θελω να με πανε στα υπολοιπα μουσεια
 
Μηνύματα
78
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Σχέδια για την ώρα...
Έχω ποτίσει το "φαρμάκι" του ταξιδιού στο εξωτερικού τη γυναίκα μου σχεδόν από τους πρώτους μήνες γνωριμίας μας (μην πω εβδομάδες, την άρπαξα και πήγαμε Λονδίνο στο μήνα....χαχαχα) μας αρέσουν ακριβώς τα ίδια στο ταξίδι και έιμαστε τελειο "group". Τα οργανωμένα ταξίδια προσπαθούμε να τα αποφυγουμε και προτιμούμε να είμαστε solo για να το χαρούμε όπως εμείς θέλουμε όταν το θέλουμε. Ελάχιστες είναι οι περιπτώσεις που μπορέσαμε να οργανώσουμε κάτι ακόμα και με πολύ στενούς φίλους, όταν έγινε όμως περάσαμε καλά. Τώρα που μεγαλώνουν τα παιδιά θα μπούν και αυτά στο πρόγραμμα.
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
περσι ειχα την τυχη να με βρει στο φορουμ του traveltips.gr μια εξαιρετικη κοπελα και βρεθηκαμε και γυρισαμε το βιετναμ μαζί..
Πολύ καλό αυτό!! Και το εννοώ! Είναι υπερβολικά δύσκολο να πας ταξίδι με κάποιον ξένο και να περάσεις καλά (εδώ πας με γνωστούς και κάνεις την προσευχή σου...)
Εγώ ταξίδευα μικρούλα με τους γονείς μου και κουμπάρους τους (και τα παιδιά τους βέβαια) , ήταν ωραία η παρέα τους και γενικά είχαμε κέφι! Από το 2004 εντός και εκτός Ελλάδος ταξιδεύω με τον άντρα μου. Φυσικά εγώ προετοιμάζω τον προορισμό, και γενικά την οργάνωση του ταξιδιού:D.
 

playergeo

Member
Μηνύματα
38
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Να μείνω όσο θέλω.
Από το 2004 εντός και εκτός Ελλάδος ταξιδεύω με τον άντρα μου. Φυσικά εγώ προετοιμάζω τον προορισμό, και γενικά την οργάνωση του ταξιδιού:D.
Τελικά σας ακολουθούμε πιστά έτσι? :D:D:D:D
 

lillia

Member
Μηνύματα
66
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
βόλος-πήλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
:DΓενικά δεν μού αρέσει στα ταξίδια (εντός / εκτός Ελλάδας) να εξαρτώνται άλλοι από μένα. Γι' αυτό και κάνω εξήγηση γιατί οι διακοπές είναι πολύτιμες. Για καλοκαιρινές διακοπές, αν επιλέξω ένα μικρό νησί (Ηρακλειά, Δονούσα κλπ), όλοι οι καλοί χωράνε!!!
Ο καθένας μπορεί να κάνει αυτό που τού αρέσει.

Αν θέλω να επισκεφτώ ένα μεγάλο νησί (Λήμνο, Κρήτη...) που απαιτεί διαδρομές με το αυτοκίνητο, ή κάποιο μέρος στην Ευρώπη, πάω πάντα μόνη μου ή με πολύ κολλητό άτομο. Όταν είμαι σε σχέση, δεν θέλω να κάνω διακοπές με άλλα ζευγάρια για να έχω ανεξαρτησία κινήσεων
(όσοι έχουν κάνει διακοπές με ζευγάρι που στην πορεία δεν ταιριάξανε, θα έχουν να μας διηγηθούν πολλά ευτράπελα :clap:...)
Για χώρες εκτός Ευρώπης πάω με γκρουπ, και πάλι ή μόνη ή με κολλητό/κολλητή για τους ίδιους λόγους.:roll:
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
μόνη μου .. ή με gap .. παλιότερα και με τη φοιτητική οργάνωση aegee
συνηθως οι φιλοι λενε οτι δεν εχουν λεφτά αλλα μαλλον δεν το θελουν αρκετά..
παντως αν ειχα την επιλογη δεν θα ταξιδευα μονη μου..
περσι ειχα την τυχη να με βρει στο φορουμ του traveltips.gr μια εξαιρετικη κοπελα και βρεθηκαμε και γυρισαμε το βιετναμ μαζί..

Με βλέπω κι εμένα ν αρχίζω μόνη μου τα ταξίδια..Τελευταία οι γνωστοί κι φίλοι
δεν έχουν λεφτά ή αργούν πολύ ώστε να πάρουν μια απόφαση, μ αποτέλεσμα να
το κουράζουμε πολύ το θέμα και στο τέλος να μην βρίσκουμε ούτε εισητήρια...
Μακάρι να έβρισκα κι εγώ άτομα με τα ίδια ενδιαφέροντα ώστε να έχω παρέα στα ταξίδια μου..
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Κι εγώ κάπως έτσι την πάταγα τα τελευταία χρόνια...αλλά από φέτος τον Φεβρουάριο ταιριάξαμε με τα ξαδέρφια σε αυτό..και όλα καλά! ;-)
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
Με βλέπω κι εμένα ν αρχίζω μόνη μου τα ταξίδια..Τελευταία οι γνωστοί κι φίλοι
δεν έχουν λεφτά ή αργούν πολύ ώστε να πάρουν μια απόφαση, μ αποτέλεσμα να
το κουράζουμε πολύ το θέμα και στο τέλος να μην βρίσκουμε ούτε εισητήρια...
Μακάρι να έβρισκα κι εγώ άτομα με τα ίδια ενδιαφέροντα ώστε να έχω παρέα στα ταξίδια μου..
μαζευε λεφτά.. το καλοκαιρι θα παμε Ιαπωνία.. ( μεσα ιουλη μαλλον)
 

novella

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Με βλέπω κι εμένα ν αρχίζω μόνη μου τα ταξίδια..Τελευταία οι γνωστοί κι φίλοι
δεν έχουν λεφτά ή αργούν πολύ ώστε να πάρουν μια απόφαση, μ αποτέλεσμα να
το κουράζουμε πολύ το θέμα και στο τέλος να μην βρίσκουμε ούτε εισητήρια...
Μακάρι να έβρισκα κι εγώ άτομα με τα ίδια ενδιαφέροντα ώστε να έχω παρέα στα ταξίδια μου..

Γειά σου sapienza. Τα ίδια προβλήματα έχω κι εγώ με φίλους όταν πρόκειται να ταξιδέψουμε. Για τη Σικελία ... ακόμα τους παρακαλάω. Πολλές φορές σκέφτηκα να το τολμήσω μόνη αλλά μάλλον φοβάμαι. Επειδή βλέπω ότι έχεις την ίδια ανάγκη για παρέα όπως κι εγώ, σκέψου το ... κι αν είναι το συζητάμε. Για οπουδήποτε! Η ζωή θέλει τόλμη και κυρίως τα ταξίδια!

Φιλιά

Ρούλα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.232
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom