Γενικά Με ποσες αεροπορικες εταιρειες εχουμε πεταξει και ποια ηταν η καλυτερη??

ConstadinosO

Member
Μηνύματα
124
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν,Βόρεια Κορέα,Κούβα
Εχω ταξιδεψει με Olympic Airways(την παλια,οχι την Olympic Air),Aegean,SAS,Lufthansa,Swiss,Vueling,Macedonian Airlines(αυτη η παλια ελληνικη που εκλεισε το 2003),US Airways

Την χειροτερη την μοιραζονται 3:η παλια Ολυμπιακη,η Macedonian,και η SAS και μαλλον την κερδιζει η δευτερη.
Την καλυτερη η US Airways!
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
A θυμήθηκα ότι έχω πετάξει και με την Cronus!!Για 1-2 χρόνια άντεξε νομίζω αυτή η εταιρία.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.401
Likes
9.333
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εχω ταξιδεψει με Olympic Airways(την παλια,οχι την Olympic Air),Aegean,SAS,Lufthansa,Swiss,Vueling,Macedonian Airlines(αυτη η παλια ελληνικη που εκλεισε το 2003),US Airways

Την χειροτερη την μοιραζονται 3:η παλια Ολυμπιακη,η Macedonian,και η SAS και μαλλον την κερδιζει η δευτερη.
Την καλυτερη η US Airways!
η US?!!! εχεις κανει υπεραντλαντικο με αλλη? μακρια απο μας..ερειπια αεροσκαφη,πενταβρωμικα,αθλιο φαγητο,IFE 3ο κοσμικο,αγενεις συνοδοι..2 υπεραντλαντικα που προσπαθω να ξεχασω..
 

ConstadinosO

Member
Μηνύματα
124
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν,Βόρεια Κορέα,Κούβα
η US?!!! εχεις κανει υπεραντλαντικο με αλλη? μακρια απο μας..ερειπια αεροσκαφη,πενταβρωμικα,αθλιο φαγητο,IFE 3ο κοσμικο,αγενεις συνοδοι..2 υπεραντλαντικα που προσπαθω να ξεχασω..
Οχι δεν εχω κανει με αλλη ειναι η αληθεια.Κοιτα,εγω ταξιδεψα σε μικρη ηλικια σχετικα οποτε δεν ειχα και μεγαλη εμπειρια και αυτο συνεβη 9 χρονια πριν(2003).Μπορει τοτε να ηταν διαφορετικα τα στανταρ.Παντως ομολογουμενως απο ολους τοτε ηταν παρα πολυ καλη.Μπορει τωρα να εχει χειροτερεψει.Εξαλλου δεν ξερω γιατι αλλα δεν ακουγεται πολυ τωρα τελευταια νομιζω!:xmas_confused:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Επιτρέψτε μου μια παρέμβαση... θεωρώ το συγκεκριμένο topic άνευ ουσίας... έχουν γραφεί ουκ ολίγα μαργαριτάρια τα οποία βέβαια αρνούμαι να σχολιάσω... μα είναι ποτέ δυνατόν να λάβει κάποιος σοβαρά υπόψιν τις γνώμες συνφορμιτών που έχουν πετάξει 2-3 φορές στη ζωή τους και να βγάλουν κάποιο ασφαλές συμπέρασμα? Διαβάζοντας κάποιος από την αρχή το topic καταλήγει κάπου? Μαθαίνει δηλαδή πια πραγματικά είναι η καλύτερη αεροπορική εταιρία και γιατί ή μήπως χάνει τα αυγά και τα πασχάλια με τα όσα κουφά έχουν γραφτεί?

Συμπέρασμα... άλλο ένα topic σκουπίδι που δεν εξυπηρετεί κανέναν και τίποτε...
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πίσω στις δόξες σου βλέπω!
Μας έλειψες.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.076
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Tι σχέση έχει πόσες φορές έχει ταξιδέψει κάποιος με τη θεματολογία του topic?
Και ποιος ακριβώς ορίζει στις πόσες και ποιες πτήσεις μπορεί κάποιος να εκφέρει γνώμη?
Τέτοια απολυτότητα δεν έχω δει ούτε στα σκληροπυρηνικά Airliners/Flyertalk...
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Και ποιος ακριβώς ορίζει στις πόσες και ποιες πτήσεις μπορεί κάποιος να εκφέρει γνώμη?
Έλα ντε;

Εγώ πέταξα μια φορά με Iberia και ήταν άθλια εμπειρία.Ακόμα κι αν πετάξω άλλες 5-10 φορές και έχω διαφορετική,που αμφιβάλλω,θα πάψω να θυμάμαι την άθλια εκείνη φορά;
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Tι σχέση έχει πόσες φορές έχει ταξιδέψει κάποιος με τη θεματολογία του topic?
Και ποιος ακριβώς ορίζει στις πόσες και ποιες πτήσεις μπορεί κάποιος να εκφέρει γνώμη?
Τέτοια απολυτότητα δεν έχω δει ούτε στα σκληροπυρηνικά Airliners/Flyertalk...
Η θεματολογία του topic είναι ένας αχταρμάς αλλοπρόσαλλων απόψεων που σε καμία μα καμία περίπτωση δεν βοηθούν κάποιον να καταλήξει σε ασφαλές συμπέρασμα για το πια είναι καλή εταιρία ή όχι...

Αν έχω καταλάβει καλά, σκοπός του topic είναι η βοήθεια των συμφορμιτών σχετικά με τις αεροπορικές εταιρίες από κάποιους που ξέρουν και όχι ο διαγωνισμός για το με πόσες εταιρίες έχουν πετάξει τα μέλη του φόρουμ... η απλή λογική λοιπόν οδηγεί στο συμπέρασμα ότι για να ποστάρεις στο συγκεκριμένο topic πρέπει να έχεις μια κάποια πείρα στα αεροπορικά ταξίδια αλλιώς κάνεις τουμπεκί...

Ανταυτού ένα ακόμα ενδιαφέρον topic απαξιώθηκε και ο κάθε πικραμένος γράφει το μακρύ και το κοντό του... ας είναι...


Έλα ντε;

Εγώ πέταξα μια φορά με Iberia και ήταν άθλια εμπειρία.Ακόμα κι αν πετάξω άλλες 5-10 φορές και έχω διαφορετική,που αμφιβάλλω,θα πάψω να θυμάμαι την άθλια εκείνη φορά;
Μα αυτό αν κατάλαβα καλά είναι και η όλη ουσία του topic... να βρεθεί κάποιος να σου εξηγήσει ότι π.χ πέταξες με ένα παλιό αεροπλάνο ή ότι η ΙΒ στις μακρινές τις διαδρομές είναι άθλια και καλό θα ήταν να την αποφύγεις... επίσης να μάθεις από κάποιον που έχει πείρα σε ένα δρομολόγιο πια εταιρία και γιατί να προτιμήσεις...

Αν όλα αυτά σου φαίνονται άνευ σημασίας και προτιμάς να διαβάζεις σαχλαμαρίτσες πάω πάσο και εσείς έχετε απόλυτο δίκιο...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.516
Likes
29.314
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Όπως είχα γράψει και στην αρχή του θέματος....
Τώρα τι να συγκρίνω? Την Air Baltic που έκανα ένα Ρίγα-Στοκχόλμη μια φορά με την Continental που την έχω δει μόνο σε διηπειρωτικό? Δεν υπάρχει καλύτερη και χειρότερη εταιρία ΓΕΝΙΚΩΣ. Μόνο σε συγκεκριμένη γραμμή, ή σε ομοειδείς πτήσεις (π.χ. κοντινές εντός Ευρώπης) μπορεί να γίνει σύγκριση....
Άρα, καλύτερα νομίζω το ένα-θέμα-ανά-εταιρία μοτίβο που μέχρι πρότινος ακολουθύσαμε στο "Αεροπορικές Εταιρίες", παρά ένα θέμα σαν κι αυτό.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αφήστε εμάς τους σαχλαμάρες να σαχλαμαρίζουμε και ανοίξτε εσείς 1500 θέματα για κάθε αεροπορική ξεχωριστά.

Ελεύθερο είναι το φόρουμ,δεν καταπιέζουμε κανέναν να διαβάζει τις σαχλαμάρες μας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.331
Μηνύματα
888.149
Μέλη
38.989
Νεότερο μέλος
giota.charalampak

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom