Περού Με τις "ευλογίες" του Βιρακότσα και της Πατσαμάμα…στο Περού!

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.427
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Από τις κορυφαίες εισαγωγές ιστοριών στο φορουμ από μια ταλαντούχα συγγραφέα. Περιμένουμε με ανυπομονησία την συνέχεια. Δώσε πόνο.
Με τιμάει αυτό που λές καλέ μου φίλε, αλλά νομίζω οτι είσαι λίγο υπερβολικός...:icon_redface: κόψε κάτι, γιατί στο τέλος θα με πάρουν με τις πέτρες :rolleyes:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και σε εκτιμώ άλλο τόσο!!! :):):)
 

NightcoreKing

Member
Μηνύματα
241
Likes
567
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο_Καλοκαίρι :P
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια!
Ενα μεγάλο ποσοστό της απόφασης μου να ξεκινήσω αυτήν την ιστορία, οφείλεται σε εσένα!!! :):):)
Είμαι σίγουρη οτι θα κάνεις πράξη τα ταξίδια που ονειρεύεσαι :hug:
Με συγκινείς πολύ, σε ευχαριστώ!!! Θα το κάνω, το υπόσχομαι στον εαυτό μου κ σε εσένα! Στις 16 φεύγω για Μόναχο, κ με το που γυρίσω αρχές στρατό! Αχ πως θα σε διαβάσω απορω δε θα προλαβω.. Προχωωωρα κ θέλω κ άλλες πολλές πολλές ιστορίες από σενα :minion write:
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.427
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Με συγκινείς πολύ, σε ευχαριστώ!!! Θα το κάνω, το υπόσχομαι στον εαυτό μου κ σε εσένα! Στις 16 φεύγω για Μόναχο, κ με το που γυρίσω αρχές στρατό! Αχ πως θα σε διαβάσω απορω δε θα προλαβω.. Προχωωωρα κ θέλω κ άλλες πολλές πολλές ιστορίες από σενα :minion write:
Απλά μου θύμισες τον εαυτό μου, στην ηλικία σου :):):)

Σου εύχομαι ολόψυχα να περάσεις πολύ όμορφα στο ταξίδι σου!!! Όταν με το καλό γυρίσεις, να έχεις καλή θητεία και το φόρουμ θα είναι εδώ, γεμάτο ιστορίες, για να διαβάζεις! :):):)
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.421
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Τι όμορφη εισαγωγή! Αυτά τα κλικ του παρελθόντος για μένα έχουν τεράστια σημασία και προσπαθώ να πραγματοποιώ όλα μου τα απωθημένα!
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
υπεραγαπημενη! και λεω για να δω ποιος ξεκινησει ιστορια για περου!:D:D

τα συναισθηματα "δεν το πιστευω οτι ειμαι εγω πρεπει να ειναι καποιος αλλος" τα ενιωσα στην επιβιβαση για αγουας καλιεντες.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.427
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Τι όμορφη εισαγωγή! Αυτά τα κλικ του παρελθόντος για μένα έχουν τεράστια σημασία και προσπαθώ να πραγματοποιώ όλα μου τα απωθημένα!
Σε ευχαριστώ Φένια μου!

Τα απωθημένα είναι κακοί "σύμβουλοι" στη ζωή μας....είναι τα αδιέξοδα που δημιουργούμαι εμείς οι ίδιοι στον εαυτό μας και τις περισσότερες φορές άνευ αιτίας ή άγνοιας!
Τυχόν απωθημένα που είχα, τα μετέτρεψα σε όνειρα και στόχους! Και φροντίζω (όσο περνάει απο το χέρι μου) να μην παρεκτρέπομαι αυτών! ;)

Το 1983 παίχτηκε για πρώτη φορά, στην τότε ΕΡΤ, ένα παιδικό, με τίτλο "Το θαυμαστό ταξίδι του Νιλς Χόλγκερσον”! Το θέμα του παιδικού ήταν ένα παιδί που αρέσκονταν να βασανίζει τα ζώα, που είχαν οι φτωχοί γονείς του στο αγρόκτημα που ζούσαν στην Σουηδία....τότε ένας νάνος-ξωτικό τον μεταμόρφωσε σε νάνο-ανθρωπάκι και του έδωσε τη δυνατότητα να μπορεί να μιλάει με τα ζώα, για να τον συμμορφώσει! Οι χήνες του αγροκτήματος, τότε, βρήκαν ευκαιρία να το σκάσουν και μαζί με αυτές και ο μικρός Νίλς... Το παιδικό έδειχνε ένα υπέροχο ταξίδι πάνω απο χιονισμένα βουνά, παγωμένες θάλασσες, λίμνες, ποτάμια και δάση....προς τη Λαπωνία! Ε, πως να μην αγαπήσεις τον Βορρά του πλανήτη!!! ;) Κάπως έτσι έχει δημιουργηθεί η αγάπη μου για τα κρυερά μέρη :haha:
Πρώτη δημοτικού τότε, και εγώ πήγαινα σχολείο το απόγευμα....το παιδικό άρχιζε μόλις σχολούσα και θυμάμαι (σαν να το έχω ζήσει μόλις χθές) που έτρεχα σαν τρελή να προλάβω να δώ το παιδικό! :p
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.427
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
υπεραγαπημενη! και λεω για να δω ποιος ξεκινησει ιστορια για περου!:D:D

τα συναισθηματα "δεν το πιστευω οτι ειμαι εγω πρεπει να ειναι καποιος αλλος" τα ενιωσα στην επιβιβαση για αγουας καλιεντες.
Καλώς την Περουάνα μου :grouphug:
 

Katerinaboby

Member
Μηνύματα
88
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Νότια Αμερική,
Τι τρυφερή γραφή! Ήθελα να ρωτήσω...πήγες υποθέτω, χωρίς γκρουπ. Πόσο ήταν πάνω-κάτω το μπάτζετ? Έτσι, για μια εικόνα...να ελπίζουμε ή όχι σε κάτι παρόμοιο....;)
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Τι τρυφερή γραφή! Ήθελα να ρωτήσω...πήγες υποθέτω, χωρίς γκρουπ. Πόσο ήταν πάνω-κάτω το μπάτζετ? Έτσι, για μια εικόνα...να ελπίζουμε ή όχι σε κάτι παρόμοιο....;)
απανταω κι εγω που το εχω προσφατο. τα οργανωσα ολα μονη μου, 19 μερες 2500 το ατομο. πιστευω συντομα να γραψω κι εγω ιστορια
 

Katerinaboby

Member
Μηνύματα
88
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Νότια Αμερική,
απανταω κι εγω που το εχω προσφατο. τα οργανωσα ολα μονη μου, 19 μερες 2500 το ατομο. πιστευω συντομα να γραψω κι εγω ιστορια
Ευχαριστώ πολύ! Περιμένω και τη δική σου εμπειρία! Απ' ό,τι καταλαβαίνω, είτε με γκρουπ είτε όχι, γύρω στις 2500 χρειάζεται. Ήλπιζα τα μη οργανωμένα να ήταν φθηνότερα....
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.373
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom