Ρουμανία Με τρένο στη Ρουμανία

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.112
Likes
3.738
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
@malysa γιατί να μην προτιμήσω το τρένο για τη διαδρομή Σιμπίου - Βουκουρέστι;
Να προτιμήσω επιστροφή από Σιγκισοάρα στο Βουκουρέστι με τρένο;
Υπάρχουν μεγάλες καθυστερήσεις στα τρένα;
Τις καθημερινές φαίνεται να υπάρχει τεράστια κίνηση στους δρόμους και η διαδρομή με τρένα δίνει σταθερα λιγότερο χρόνο μετακίνησης στο Google maps από ότι με λεωφορεία ή όχημα.
Επίσης, ήθελα να ρωτήσω για την αγορά του εισιτηρίου για τις μετακινήσεις με τρένο. Τις κάνετε διαδικτυακά από τη σελίδα τους ή μέσω κάποιας εφαρμογής στο κινητό;
Από το "RometoRio" φαίνεται ότι υπάρχουν 3 εταιρείες Διαχείρισης του σιδηροδρομικού δικτύου! Αγοράζω εισιτήριο από την ιστοσελίδα της κάθε εταιρείας;
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
@malysa γιατί να μην προτιμήσω το τρένο για τη διαδρομή Σιμπίου - Βουκουρέστι;
Να προτιμήσω επιστροφή από Σιγκισοάρα στο Βουκουρέστι με τρένο;
Υπάρχουν μεγάλες καθυστερήσεις στα τρένα;
Τις καθημερινές φαίνεται να υπάρχει τεράστια κίνηση στους δρόμους και η διαδρομή με τρένα δίνει σταθερα λιγότερο χρόνο μετακίνησης στο Google maps από ότι με λεωφορεία ή όχημα.
Επίσης, ήθελα να ρωτήσω για την αγορά του εισιτηρίου για τις μετακινήσεις με τρένο. Τις κάνετε διαδικτυακά από τη σελίδα τους ή μέσω κάποιας εφαρμογής στο κινητό;
Από το "RometoRio" φαίνεται ότι υπάρχουν 3 εταιρείες Διαχείρισης του σιδηροδρομικού δικτύου! Αγοράζω εισιτήριο από την ιστοσελίδα της κάθε εταιρείας;

το μνμ που είχα δώσει πληροφορίες (#44 Ρουμανία - Με τρένο στη Ρουμανία)
ήταν από ταξίδι τον 6/2017 (5 χρόνια πριν)...... δεν ξέρω πλέον τι ισχύει...

με τρένο -τότε- αναφερόμουν από Βουκουρέστι ΓΙΑ Sibiu ....δεν με βόλευε (καθώς είχε μετεπιβίβαση σε άλλο τρένο χωρίς ανταπόκριση, έφευγε πολύ αργότερα... )
άλλο το Sibiu προς Βουκουρέστι...
(αν θυμάμαι ήταν κυκλική η διαδρομή, αλλά όχι και αντίστροφα...)

για τα λοιπά έχω γράψει.... αν ισχύουν 5 χρόνια μετά, θα σε γελάσω...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.168
Μηνύματα
882.718
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom