Μηχανές Αναζήτησης Πτήσεων

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
244
Likes
209
Καλησπέρα! Πώς εξηγείται ότι οι ΙΔΙΕΣ ακριβώς πτησεις (ιδια μέρα, ώρα κλπ) με Aegean δίνονται από το trip.com στα 85€, ενώ η ίδια η Aegean την δίνει 128€? Από που να τα κλείσω;; 🤯🤔 ξέρετε γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Καλησπέρα! Πώς εξηγείται ότι οι ΙΔΙΕΣ ακριβώς πτησεις (ιδια μέρα, ώρα κλπ) με Aegean δίνονται από το trip.com στα 85€, ενώ η ίδια η Aegean την δίνει 128€? Από που να τα κλείσω;; 🤯🤔 ξέρετε γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;
Στην ίδια κατηγορία ναύλου;΄Εχει τίποτα "ψιλά γράμματα" για ακυρώσεις,διαχείριση κράτησης κτλ. το άλλο trip.com;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.432
Likes
4.416
Καλησπέρα! Πώς εξηγείται ότι οι ΙΔΙΕΣ ακριβώς πτησεις (ιδια μέρα, ώρα κλπ) με Aegean δίνονται από το trip.com στα 85€, ενώ η ίδια η Aegean την δίνει 128€? Από που να τα κλείσω;; 🤯🤔 ξέρετε γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;
Ειδικά στο trip έχω παρατηρήσει πως αρκετές φορές εμφανίζει μία τιμή (κυρίως σε μηχανές αναζήτησης) κι όταν μπεις στο site εμφανίζεται μήνυμα ότι έχει αλλάξει (προς τα πάνω)
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.297
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Καλησπέρα! Οργανώνω ταξίδι στην Μπολόνια.. Βλέπω ότι και η Booking κλείνει εισιτήρια. Να την προτιμήσω σκέφτομαι από κάτι σάιτ τύπου kiwi και mytrip που μου βγάζει η scyscanner... Συμφωνείτε εσείς ότι είναι πιο αξιόπιστη ή είναι στο μυαλό μου; Δεν το έχω ξανακάνει έτσι και για αυτό σας ρωτώ..
Απλά με την booking βλέπω ότι θα χρεωθώ στην πορεία τη χειραποσκευή της επιστροφής (καθώς γυρίζω με ryan). Οκ, κατανοητό αυτό.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Καλησπέρα! Οργανώνω ταξίδι στην Μπολόνια.. Βλέπω ότι και η Booking κλείνει εισιτήρια. Να την προτιμήσω σκέφτομαι από κάτι σάιτ τύπου kiwi και mytrip που μου βγάζει η scyscanner... Συμφωνείτε εσείς ότι είναι πιο αξιόπιστη ή είναι στο μυαλό μου; Δεν το έχω ξανακάνει έτσι και για αυτό σας ρωτώ..
Απλά με την booking βλέπω ότι θα χρεωθώ στην πορεία τη χειραποσκευή της επιστροφής (καθώς γυρίζω με ryan). Οκ, κατανοητό αυτό.
Καθολου κατανοητο. Κλεινεις απο τη Ryan χωρις χειραποσκευη. Τι δουλεια εχει ο μεσαζων να χρεωνει ο,τι γουσταρει αυτος?
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.297
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Οκ, έχεις δίκιο, ευχαριστώ! Νόμιζα πως είχα ήδη δει την επιλογή να κλείσω χωριστά το πήγαινε,χωριστα το έλα και δε με συνέφερε. Τώρα που το ξαναείδα έχεις δίκιο, θα κλείσω από ryan την επιστροφή κατευθείαν... Και από ITA το πήγαινε...
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.392
Έχει πέσει το skyscanner από χθες σε όλους; Είναι το μόνο τουλ που χρησιμοποιώ για ψάξιμο, υπάρχει άλλο που να μοιάζει λίγο στο user interface?
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.116
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Έχει πέσει το skyscanner από χθες σε όλους; Είναι το μόνο τουλ που χρησιμοποιώ για ψάξιμο, υπάρχει άλλο που να μοιάζει λίγο στο user interface?
Χμμμ φαίνεται να δουλεύει...Εκτός αν κολλάει εννοείς όταν πας να κλείσεις εισιτήριο....Δοκίμασε το Kayak ....
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
907
Likes
4.008
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Έχει πέσει το skyscanner από χθες σε όλους; Είναι το μόνο τουλ που χρησιμοποιώ για ψάξιμο, υπάρχει άλλο που να μοιάζει λίγο στο user interface?
Κανονικά δουλεύει και σε εμένα…

Οι συνήθεις ύποπτοι; Cookies / Browser / Proxy;

:rolleyes-80:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.482
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom