Μηχανές Αναζήτησης Πτήσεων

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Όταν υπάρχει μεγάλη διαφορά στην τιμή, ΠΑΝΤΑ κάποιο λάκκο έχει η φάβα.
Σίγουρα έχεις εννιαίο εισιτήριο για όλες σου τις πτήσεις;

Από το gotogate έχω τις χειροτερες εντυπώσεις. Πρόσφατα μου πούλησαν flex εισιτήριο (με extra τιμή),που μετά αρνήθηκαν να το ακυρώσουν όταν τα σχέδιά μου άλλαξαν. Ποτέ, ποτέ, ποτέ ξανά (Ο μόνος λόγος που έκλεισα απ' αυτους εξ'αρχής, ήταν επειδή προσέφεραν flex εισιτήριο ενώ η Cyprus Airways με την οποία θα πέταγα δεν το προσέφερε). Τελικά λούστηκα και το εισιτήριο και το flex...
 

anttheo

Member
Μηνύματα
74
Likes
60
Όταν υπάρχει μεγάλη διαφορά στην τιμή, ΠΑΝΤΑ κάποιο λάκκο έχει η φάβα.
Σίγουρα έχεις εννιαίο εισιτήριο για όλες σου τις πτήσεις;

Από το gotogate έχω τις χειροτερες εντυπώσεις. Πρόσφατα μου πούλησαν flex εισιτήριο (με extra τιμή),που μετά αρνήθηκαν να το ακυρώσουν όταν τα σχέδιά μου άλλαξαν. Ποτέ, ποτέ, ποτέ ξανά (Ο μόνος λόγος που έκλεισα απ' αυτους εξ'αρχής, ήταν επειδή προσέφεραν flex εισιτήριο ενώ η Cyprus Airways με την οποία θα πέταγα δεν το προσέφερε). Τελικά λούστηκα και το εισιτήριο και το flex...
Δυστυχώς είναι λίγο τζόγος από όποιον πάροχο και να αγοράσεις εισιτήρια αν δεν είναι από την ίδια την αεροπορική. Την περίοδο του COVID οι περισσότεροι πάροχοι που παρέχει το Skyscanner δημιούργησαν πολλά προβλήματα σε ακυρώσεις, επιστροφή χρημάτων ή voucher όπως και στην επικοινωνία με τον ταξιδιώτη. Αναγκαστικά πρέπει κάποιον να εμπιστευτούμε καθώς δυστυχώς συνήθως η αεροπορική δίνει πιο ακριβά..
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Προσφατα εκλεισα εισιτηριο που τα διαφορα γραφεια το εδιναν 23 ευρω φθηνοτερα.
Προτιμησα την αεροπορική ,με κοστος 487 ευρω και τιμη συνηθως γυρω στα 700 δεν πολυσκοτιστηκα για τα 23 επιπλεον.
Με τόσα που εγιναν προτιμω πλεον να κλεινω με αεροπορικες.
Ακομα και η Ραιαν σε εισιτηριο που ειχα για Μαιο 2020 μου εβαλε τα χρηματα πισω μετά καποιους μήνες. Με ενα μόνο μεηλ αναφορας εκ μερους μου.
Ενω με τα γραφεία ειχε γινει μεγαλο μπαχαλο.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Ξέρω ότι καλύτερα είναι απευθείας από την αεροπορική, αλλά η διαφορά που βρίσκω είναι τεράστια (783 vs 173). Με 30 ευρώ έξτρα μπορώ να βάλω και δωρεάν ακύρωση για οποιονδήποτε λόγο.
Οπότε η ερώτησή μου είναι: έχει κανείς εμπειρία με την budgetair?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
η διαφορά που βρίσκω είναι τεράστια (783 vs 173). Με 30 ευρώ έξτρα μπορώ να βάλω και δωρεάν ακύρωση για οποιονδήποτε λόγο.
Οπότε η ερώτησή μου είναι: έχει κανείς εμπειρία με την budgetair?
Δε θυμαμαι που την εχω χρησιμοποιήσει, αλλά για τόσο μεγάλη διαφορά (συν τη δωρεάν ακύρωση) θα το έκλεινα χωρίς σκέψη. Σίγουρα ισχύει; Πολλές φορές σ' αυτές τις μηχανές όταν προχωράς σε κράτηση αλλάζει η τιμή και συγχρονίζεται με την τρέχουσα, τσέκαρε το.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Δε θυμαμαι που την εχω χρησιμοποιήσει, αλλά για τόσο μεγάλη διαφορά (συν τη δωρεάν ακύρωση) θα το έκλεινα χωρίς σκέψη. Σίγουρα ισχύει; Πολλές φορές σ' αυτές τις μηχανές όταν προχωράς σε κράτηση αλλάζει η τιμή και συγχρονίζεται με την τρέχουσα, τσέκαρε το.
Έφτασα σχεδόν μέχρι το τέλος, βάζοντας τα εξτραδάκια κλπ και δε βλέπω να άλλαξε. Με δωρεάν ακύρωση για οποιονδήποτε λόγο συν αυτόματο τσεκ ιν βγαίνει στα 180.
Ευχαριστώ!
 
Μηνύματα
772
Likes
611
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Δεν την είχα ξανακούσει την budgetair, αλλά έριξα μια ματια σε reviews σε trustpilot κλπ και δεν τα βλέπω ρόδινα τα πράγματα... Συμφωνώ ότι η προσφορά είναι εξαιρετικά δελεαστική αλλά μήπως να το κοίταζες λίγο καλύτερα?
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.253
Likes
6.731
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Έφτασα σχεδόν μέχρι το τέλος, βάζοντας τα εξτραδάκια κλπ και δε βλέπω να άλλαξε. Με δωρεάν ακύρωση για οποιονδήποτε λόγο συν αυτόματο τσεκ ιν βγαίνει στα 180.
Ευχαριστώ!
Για που; Για Ισλανδία;
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Δεν την είχα ξανακούσει την budgetair, αλλά έριξα μια ματια σε reviews σε trustpilot κλπ και δεν τα βλέπω ρόδινα τα πράγματα... Συμφωνώ ότι η προσφορά είναι εξαιρετικά δελεαστική αλλά μήπως να το κοίταζες λίγο καλύτερα?
Ευχαριστώ! Κάτι είδα! Βέβαια τα περισσότερα είναι για κάποιο θέμα που έχεις και κυρίως με κορονοϊό. Σε κάθε περίπτωση, αν βρω λίγο χρόνο σήμερα θα το ψάξω (ελπίζοντας να μην αλλάξει η τιμή κατα πολύ)


Για που; Για Ισλανδία;
Όχι, αυτά τα έχω ήδη κλεισμένα (μέσω Τρικάλων που λέτε κι εσείς :p)
Για Τανζανία, αλλά η αλήθεια είναι ότι η Ισλανδία με έχει τεντώσει και δε ξέρω αν μπορώ να ανταπεξέλθω οικονομικά :eek:
Με βλέπω για δάνειο από το ΟΝΤ (οικογενειακό νομισματικό ταμείο) :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.466
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom