Μηχανές Αναζήτησης Πτήσεων

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.274
Likes
7.930
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Ξέρω ότι καλύτερα είναι απευθείας από την αεροπορική, αλλά η διαφορά που βρίσκω είναι τεράστια (783 vs 173). Με 30 ευρώ έξτρα μπορώ να βάλω και δωρεάν ακύρωση για οποιονδήποτε λόγο.
Οπότε η ερώτησή μου είναι: έχει κανείς εμπειρία με την budgetair?
..... συγνώμη ! 783 ευρώ η τιμή και εσύ τα αγόρασες 180 ? μας λες περί τίνος ταξιδιού πρόκειται ?λεπτομέρειες μπας και βγάλουμε και εμείς κανένα τέτοιο ?
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.274
Likes
7.930
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Ξέρω ότι καλύτερα είναι απευθείας από την αεροπορική, αλλά η διαφορά που βρίσκω είναι τεράστια (783 vs 173). Με 30 ευρώ έξτρα μπορώ να βάλω και δωρεάν ακύρωση για οποιονδήποτε λόγο.
Οπότε η ερώτησή μου είναι: έχει κανείς εμπειρία με την budgetair?
........... τελικά μικρή τσοπάνα το μαντρί που θα πας μας το κράτησες μυστικό ! :bleh:
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.253
Likes
6.731
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Εμένα πάντως ομολογώ πως κάτι μου βρωμάει με την εξωπραγματική αυτή διαφορά τιμών (χωρίς να έχω εμπειρία με budgetair, βασικά πρώτη φορά την ακούω)...
Πώς γίνεται να απέχουν τόσο πολύ τα ποσά για τα ίδια εισιτήρια?! Το έχει ξανασυναντήσει κανείς?
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
815
Likes
10.293
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
BudgetAir.com has a rating of 1.19 stars from 445 reviews, indicating that most customers are generally dissatisfied with their purchases. Reviewers complaining about BudgetAir.com most frequently mention customer service, credit card, and phone number problems. BudgetAir.com ranks 245th among Travel Search Enginesites.
Positive reviews (last 12 months): 3%

BudgetAir.com Reviews - 1.2 Stars
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Σας ευχαριστώ όλους. Εν τέλει το έλουσα για την ώρα. Και να ήθελα δηλαδή, τα εισιτήρια ακρίβυναν. Πάντως και τα υπόλοιπα γραφεία είχαν μικρή διαφορά με τη budgetair, σε φάση 30-50 ευρώ διαφορά από τη budgetair και καμια 500αρια από την Εtihad.

Δε ξέρω πώς λειτουργεί, αλλά εικάζω πως αγοράζουν νωρίς τα εισιτήρια σε πολύ χαμηλή τιμή και τα μεταπωλούν πιο ακριβά έτσι ώστε και ακόμη και όταν τα εισιτήρια εκτοξεύονται, αυτοί πάλι βγάζουν κέρδος; Δηλαδή μόνο έτσι φαντάζομαι πως έχει λογική αυτή η τρελή διαφορά τιμών.
 
Last edited:

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.541
Likes
8.517
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Πώς γίνεται να απέχουν τόσο πολύ τα ποσά για τα ίδια εισιτήρια?! Το έχει ξανασυναντήσει κανείς?
Πάρα πολλές φορές. Το 500ε διαφορά μεταξύ μεταπωλητή και αεροπορικής μου φαίνεται κανόνας. Όσο πλησιάζει το ταξίδι η ψαλίδα μεγαλώνει φυσικά. Εννοείται πως αν κάτσει η στραβή με καμιά ακύρωση καληνύχτα και όνειρα γλυκά.
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.304
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Θέλω να κλείσω εισιτήρια με το petas.gr γιατί η διαφορά την περιόδο που θέλω με τις αεροπορικές είναι 300€ , πιστεύετε αξίζει το ρίσκο από τώρα;
Τα εισιτήρια είναι για αρχές Γενάρη που είναι γενικά τσιμπημένα όλα.
 

apostolosgl

Member
Μηνύματα
65
Likes
135
Θέλω να κλείσω εισιτήρια με το petas.gr γιατί η διαφορά την περιόδο που θέλω με τις αεροπορικές είναι 300€ , πιστεύετε αξίζει το ρίσκο από τώρα;
Τα εισιτήρια είναι για αρχές Γενάρη που είναι γενικά τσιμπημένα όλα.
Έχω αγοράσει στο παρελθόν εισιτήρια από το συγκεκριμένο ιστότοπο. Μία μικρή καθυστέρηση είδα μόνο στο να εμφανιστούν στις κρατήσεις μου στην Aegean. Σε τηλεφωνική επικοινωνία με την εταιρεία μου είπαν ότι δεν είχαν πληρωθεί τα εισιτήρια για αυτό και δεν φαινόταν. Την επόμενη ημέρα φάνηκαν κανονικά.
 

EmiGolf

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλημερα,εκλεισα εισιτηρια μεσω gotogate για Γερμανια με πτηση της skyexpress.Δεν ξερω απο που να ξεκινησω…διαβασα εκ των υστερων (δυστυχως) κακες κριτικες και για το gotogate και για τη skyexpress.Γνωριζει κανεις να μου πει για αυτες τις εταιρειες;
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.274
Likes
7.930
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Thing positive.... Μερικές φορές συμβαίνει κάτι στραβό, δεν είναι και κανόνας.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.282
Καλημερα,εκλεισα εισιτηρια μεσω gotogate για Γερμανια με πτηση της skyexpress.Δεν ξερω απο που να ξεκινησω…διαβασα εκ των υστερων (δυστυχως) κακες κριτικες και για το gotogate και για τη skyexpress.Γνωριζει κανεις να μου πει για αυτες τις εταιρειες;
Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα με την skyexpress.Για το gotogate δεν ξέρω τι υπηρεσίες/υποστήριξη δίνει αν χρειασθεί κάτι με ακύρωση,αλλαγή κτλ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.461
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom