Μηχανές Αναζήτησης Πτήσεων

kate poly

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας ..Γνωρίζει κάποιος το skyvoyarge?Βρισκω αεροπορικά σε προορισμούς που ενδιαφέρομαι με την Aegean ίδιες ώρες πτήσεων σε πολύ καλύτερες τιμές απ ότι αν μπω στο site της Aegean .Απλά να ξέρω αν είναι αξιόπιστο η μούφα .😁
 

Attachments

Kkyr7

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Καλημέρα σε όλους!
έχω κλείσει αεροπορικά εισιτήρια μέσω kiwi λόγω αρκετά φθηνότερης τιμής.. Αναφέρω ότι έχω λάβει μόνο e ticket με booking reference χωρίς να υπάρχει PNR.. Έχω επικοινωνήσει μαζί τους κ μου λένε ότι μόλις εκδοθεί θα μου το ξαναστειλουν αλλά καθώς πλησιάζει το ταξίδι και δεν έχω λάβει τίποτα αρχίζω κ αγχώνομαι.. Έχει κανένας ανάλογη εμπειρία μαζί τους?
 
D

Delmem38110

Guest
αν βλέπεις κάτι τέτοιο στο μειλ σου κλικαρε. θα σε πάει στη κράτηση. μπορεί να υπάρχει κει το πρν.
ρίξε μια μάτια και στα ανεπιθύμητα.

Στιγμιότυπο 2022-10-18, 1.03.56 μμ.png
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.104
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Παρατηρησα η Skyscanner εβγαλε απο την κεντρικη της την ενοτητα covid requirements που εμπαινες να τσεκαρεις ....Καλο αυτο ,μαλλον λενε φτανει ..
 

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Υπάρχει κάποια μηχανή αναζήτησης για αεροπορικά εισιτήρια στην Ασία;

Ψάχνω για εισιτήρια μεταξύ Κορέας κ Ιαπωνίας και οι γνωστές μηχανές αναζήτησης, βγάζουν αποτελέσματα μόνο για πτήσεις των μεγάλων εταιρειών
 
D

Delmem38110

Guest
Υπάρχει κάποια μηχανή αναζήτησης για αεροπορικά εισιτήρια στην Ασία;

Ψάχνω για εισιτήρια μεταξύ Κορέας κ Ιαπωνίας και οι γνωστές μηχανές αναζήτησης, βγάζουν αποτελέσματα μόνο για πτήσεις των μεγάλων εταιρειών
προσάρμοσε τις μηχανές σε τοπικό επίπεδο. ας πούμε χώρα Κορέα με γλώσσα Ελληνικά και νόμισμα ευρω.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.620
Likes
50.269
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μπαίνω wikipedia, ψάχνω το αεροδρόμιο που με ενδιαφέρει και σου βγάζει updated ολες τις εταιρείες και προορισμούς.
 

anttheo

Member
Μηνύματα
74
Likes
60
Καλημερα παιδιά! Θέλω να κλείσω εισιτήρια για Bkk για το καλοκαίρι και από ότι βλέπω ο πάροχος gotogate δίνει τα εισιτήρια αισθητά πιο οικονομικα από τον επόμενο πάροχο.Κανοντας όμως μια αναζήτηση στο google είδα πολύ χάλια κριτικές. Να προχωρήσω στην αγορά τους από Gotogate ή να τα αγοράσω από την αεροπορική?(130€ διάφορα/άτομο)
 

Sugar

Member
Μηνύματα
197
Likes
122
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Απ' άκρη σ' άκρη
Καλημερα παιδιά! Θέλω να κλείσω εισιτήρια για Bkk για το καλοκαίρι και από ότι βλέπω ο πάροχος gotogate δίνει τα εισιτήρια αισθητά πιο οικονομικα από τον επόμενο πάροχο.Κανοντας όμως μια αναζήτηση στο google είδα πολύ χάλια κριτικές. Να προχωρήσω στην αγορά τους από Gotogate ή να τα αγοράσω από την αεροπορική?(130€ διάφορα/άτομο)
Εκλεισα το Πάσχα με το συγκεκριμένο. Προς Καναδά και από Νεα Υόρκη. Δεν είχαμε κανένα πρόβλημα. Ευτυχώς.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.945
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Έχω κλείσει 3-4 φορές και δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Επί κορονοϊού θα σε συμβούλευα την αεροπορική για να βγάλεις ευκολότερα άκρη σε περίπτωση στραβής, αλλά τα πράγματα πλέον έχουν εξομαλυνθεί....
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Κι εγώ έχω κλείσει από εκεί χωρίς πρόβλημα
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Τα προβλήματα υφίστανται μόνο σε περιπτώσεις ακυρώσεων πτήσεων, μιας και δεν έχεις να κάνεις με την αεροπορική αλλά με τον μεσάζοντα, που τις περισσότερες φορές η υποστήριξη είναι από μηδενική έως ανύπαρκτη.
Εφόσον είναι κάποιος διατεθειμένος να πάρει αυτό το ρίσκο (πλέον σε εποχές εκτός πανδημίας πιο μικρό) μπορεί να πετύχει πολλές φορές εξαιρετικές τιμές εξοικονομώντας αρκετά χρήματα.
Ειδάλλως ο δρόμος είναι γνωστός και καταλήγει πάντα στην τράπεζα, με αμφισβήτηση... :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.589
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom