Μηχανές Αναζήτησης Πτήσεων

paefstra

Member
Μηνύματα
13.027
Likes
41.016
Το petas μου εβγαλε την ψυχη, αλλα μετα απο 18 μηνες σχεδον τα επεστρεψε μεχρι δεκαρας. Θυμαμαι πως επειδη και τοτε ειχε αλλαγη η ωρα πτησης, διαχειριστηκαν αυτοι την αλλαγη αφου το ενεκρινα τηλεφωνικα. Παντως δεν ειχαν κρατησει εξοδα διαχειρισης.
Ωραια, ας μη μπλεξω με χειροτερη εκδοχη γραφειου.
 
D

Delmem38110

Guest
Το petas μου εβγαλε την ψυχη, αλλα μετα απο 18 μηνες σχεδον τα επεστρεψε μεχρι δεκαρας. Θυμαμαι πως επειδη και τοτε ειχε αλλαγη η ωρα πτησης, διαχειριστηκαν αυτοι την αλλαγη αφου το ενεκρινα τηλεφωνικα. Παντως δεν ειχαν κρατησει εξοδα διαχειρισης.
Ωραια, ας μη μπλεξω με χειροτερη εκδοχη γραφειου.
το πετάς μας κράτησε 20 ευρώ για κάθε εισιτήριο με την τουρκις, πολύ κακή εμπειρία εξυπηρέτησης πελατών.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.027
Likes
41.016
το πετάς μας κράτησε 20 ευρώ για κάθε εισιτήριο με την τουρκις, πολύ κακή εμπειρία εξυπηρέτησης πελατών.
Δεν υπαρχει οργανισμος εγχωριος και ευρωπαικος απο τον οποιο δεν ελαβαν καταγγελια για τα συγκεκριμενα εισιτηρια. Αν με ξαναδουν να κλεινω θα παθουν υστερια. Γι αυτο τα επεστρεψαν ολα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.027
Likes
41.016
Η πτήση με τη SAS για πού αν επιτρέπεται?
Για δώσε καμιά ιδέα... ;)
Σκανδιναβια γενικα. Εχω κλεισει το πηγαινε πολυ φθηνα αλλα ειμαι ανοιχτη για επιστροφη απο οποιαδηποτε πολη αφου το προγραμμα ειναι υπο διαμορφωση, μηπως και ακυρωσω τις επιστροφες που εκλεισα με μιλια αν δεν αξιζει τον κοπο να τα καψω.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Σκανδιναβια γενικα. Εχω κλεισει το πηγαινε πολυ φθηνα αλλα ειμαι ανοιχτη για επιστροφη απο οποιαδηποτε πολη αφου το προγραμμα ειναι υπο διαμορφωση, μηπως και ακυρωσω τις επιστροφες που εκλεισα με μιλια αν δεν αξιζει τον κοπο να τα καψω.
Εντάξει τότε, αν είναι απευθείας για Αθήνα, πρόκειται για μία πτήση και είναι τόσο μεγάλη η οικονομική διαφορά, ίσως να αξίζει το ρίσκο. Μόνο αν παίξει ακύρωση έχεις ν' ανησυχείς.
 

Billouk

Member
Μηνύματα
496
Likes
1.628
Έχω κλείσει και εγώ με το pamediakopes με την ίδια λογική για Μάρτιο, μου έχει ερθει ο κωδικός κράτησης και μπαίνω αραιά και που να δω αν έχει αλλάξει η πτήση. Θέλω να ελπίζω...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.027
Likes
41.016
Nαι σορι, μου εδωσε με 32 ευρω Οσλο Αθηνα με 8κιλη βαλιτσα ΓΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟ. Kατηγορια Ο, 1636 μιλια Miles and Bonus tier και εξαργυρωσης.
Πατησα το κουμπι, ουτε καταλαβα πως. Δεν ακουω τιποτα, ας τα χασω. Ευτυχω πηρα κωδικο κρατησης να κανονιζω το manage my booking.
 

Billouk

Member
Μηνύματα
496
Likes
1.628
Nαι σορι, μου εδωσε με 32 ευρω Οσλο Αθηνα με 8κιλη βαλιτσα ΓΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟ. Kατηγορια Ο, 1636 μιλια Miles and Bonus tier και εξαργυρωσης.
Πατησα το κουμπι, ουτε καταλαβα πως. Δεν ακουω τιποτα, ας τα χασω.
Εδώ θα είμαστε να τα λέμε... 75e Βουκουρέστι μετ' επιστροφής εγώ!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.027
Likes
41.016
Τι να πω, ειναι η δευτερη φορα που κλεινω SAS με αλλη μηχανη σε τιμη πατο και μου προσφερει κατηγορια που δινει τοσα μιλια. Την προηγουμενη φορα Αθηνα Λονδινο μεσω Oslo πηραμε καπου 4.500 και βαλε μιλια δυο ατομα με παμφθηνο εισιτηριο Απορω.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Η πτήση με τη SAS για πού αν επιτρέπεται?
Για δώσε καμιά ιδέα... ;)
ειστε και αλλοι που σαν δινει η παεστρα ιδεες; γιατι εγω την παρακολουθω!!! και την εμπιστευομαι φυσικα!!! :icon_cheesygrin: αυτο με τα μιλια γιατι δεν το εχω καταλαβει καθολου; και εχω και μπονους αλφαμπανκ... τοοσλο ειναι τοσο πολυ ακριβο οσο μου εχουν πει;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.027
Likes
41.016
ειστε και αλλοι που σαν δινει η παεστρα ιδεες; γιατι εγω την παρακολουθω!!! και την εμπιστευομαι φυσικα!!! :icon_cheesygrin: αυτο με τα μιλια γιατι δεν το εχω καταλαβει καθολου; και εχω και μπονους αλφαμπανκ... τοοσλο ειναι τοσο πολυ ακριβο οσο μου εχουν πει;
Μη σε παρω στον λαιμο μου γιατι εγω εχω απειρη αδεια το καλοκαιρι και αντεχουμε αλλαγες ωρας η μερας. Αλλα η εμπειρια απο SAS ειναι οτι μπορει να αλλαξει ωρες ομως δεν τρως ακυρωση της πτησης το καλοκαιρι. Οποτε κρινεις και προχωρας.
Ναι ειναι ακριβο, αλλα με early booking κατι γινεται.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.429
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom