Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

D

Delmem38110

Guest
Μου εδωσε αναβαθμιση και ειμαι Genius 2 ενω εχω 3 χρονια να κλεισω στη booking.
συμφωνώ με αυτό που λες.
αλλά αν είσαι καλός πελάτης τους, παίρνεις έξτρα δωράκια στοχευμενα..
για παράδειγμα, την αναβάθμιση δωματίου που θα πάρεις εσύ που είσαι καλός πελάτης, δεν θα μπορώ να την δω και να την έχω εγώ και ας είμαι τζενιους 3 και ας κοιτάμε το ίδιο κατάλυμα τις ίδιες ημερομηνίες.. και στο μειλ σου που και που θα βρίσκεις κάνα κουπόνι δώρο, αν και όλο πιο σπάνια έρχεται τελευταία.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Εγω νομιζω οτι η booking προσπαθει να με πιασει πελατη. Εκλεισα ενα βραδυ μετα απο 3 χρονια.
Υποψιν με τη hotels.com εχω 15% εκπτωση σε early bookings απο κινητο ως silver πελατης
. Και φυσικα την εξτρα νυχτα δωρο.
 
D

Delmem38110

Guest
Εγω νομιζω οτι η booking προσπαθει να με πιασει πελατη. Εκλεισα ενα βραδυ μετα απο 3 χρονια.
Υποψιν με τη hotels.com εχω 15% εκπτωση σε early bookings απο κινητο ως silver πελατης
. Και φυσικα την εξτρα νυχτα δωρο.
αυτό είναι πιθανό.
σε αδρανείς πελάτες κάνει προσφορές για να τους ξανακερδίσει. τι πιο λογικό.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
από προσωπική εμπειρία θα σου πω ότι το hotels.com σε άπειρες περιπτώσεις είχε καλύτερες τιμές απο το genius 3 (δεν εννοώ ότι πάντα έχει καλύτερες) οπότε το τπτ σαν το booking δεν ισχύει... από άποψη αξιοπιστίας οκ
Κσταφερες να παρεις διπλο stamp φετος αφου τοσες φορες εβγαλε την προσφορα? Δυστυχως ειχα ακυρωση ταξιδιου, αλλιως με 5 νυχτες διαμονης θα ειχα μια δωρο. Ελπιζω να μην αλλαξει κατι στα καλοκαιρινα ταξιδια και χασω αλλη μια τετοια κρατηση.
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εγώ εδώ και χρόνια κλείνω είτε από booking είτε από το επίσημο site του ξενοδοχείου, πάντα με δωρεάν ακύρωση και πληρωμή στο κατάλυμα. Πολλά καταλύματα προσφέρουν την ίδια τιμή με το booking με δώρο το πρωινό. Αν συμβαίνει αυτό κλείνω από το site του ξενοδοχείου αν όχι και δεν υπάρχει διαφορά, από το booking. Έχω παρατηρήσει ότι δίνουν καλύτερα δωμάτια στη booking, ίσως εξαιτίας ότι οι κριτικές στο booking είναι σημαντικές γι αυτούς.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Εγώ εδώ και χρόνια κλείνω είτε από booking είτε από το επίσημο site του ξενοδοχείου, πάντα με δωρεάν ακύρωση και πληρωμή στο κατάλυμα. Πολλά καταλύματα προσφέρουν την ίδια τιμή με το booking με δώρο το πρωινό. Αν συμβαίνει αυτό κλείνω από το site του ξενοδοχείου αν όχι και δεν υπάρχει διαφορά, από το booking. Έχω παρατηρήσει ότι δίνουν καλύτερα δωμάτια στη booking, ίσως εξαιτίας ότι οι κριτικές στο booking είναι σημαντικές γι αυτούς.
Τα σαιτ των ξενοδοχειων καπου καπου εχουν προσφορες για 3ημερο+ ειτε για διαμονη σαββατοκυριακα, που δεν περνανε στις μηχανες αναζητησης.
 

Manos46

Member
Μηνύματα
589
Likes
2.461
Ταξίδι-Όνειρο
???
Στο genius για να ανέβεις επίπεδο , θέλει 15 διανυκτερεύσεις ή 15 κρατήσεις?
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Κσταφερες να παρεις διπλο stamp φετος αφου τοσες φορες εβγαλε την προσφορα? Δυστυχως ειχα ακυρωση ταξιδιου, αλλιως με 5 νυχτες διαμονης θα ειχα μια δωρο. Ελπιζω να μην αλλαξει κατι στα καλοκαιρινα ταξιδια και χασω αλλη μια τετοια κρατηση.
όχι δεν είχα ταξίδια τα τελευταία δυομιση χρόνια...

15 κρατήσεις μου φαίνονται υπερβολικά πολλές.... τα περισσότερα σαιτ μιλάνε για διανυκτερεύσεις....
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
όχι δεν είχα ταξίδια τα τελευταία δυομιση χρόνια...


15 κρατήσεις μου φαίνονται υπερβολικά πολλές.... τα περισσότερα σαιτ μιλάνε για διανυκτερεύσεις....
Όντως είναι κρατήσεις, έχει ξανασυζητηθεί
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Από το σάιτ της Booking:
Genius Επίπεδο 3

Ολοκληρώστε 15 διαμονές σε 2 χρόνια για να αποκτήσετε δωρεάν πρόσβαση για πάντα στις ταξιδιωτικές επιβραβεύσεις Genius Επιπέδου 3 στα καταλύματα που συμμετέχουν.

Δε διαβάζω κάτι καλά εγώ που νομίζω ότι ζητάει ολοκληρωμένες διαμονές;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Από το σάιτ της Booking:
Genius Επίπεδο 3

Ολοκληρώστε 15 διαμονές σε 2 χρόνια για να αποκτήσετε δωρεάν πρόσβαση για πάντα στις ταξιδιωτικές επιβραβεύσεις Genius Επιπέδου 3 στα καταλύματα που συμμετέχουν.

Δε διαβάζω κάτι καλά εγώ που νομίζω ότι ζητάει ολοκληρωμένες διαμονές;
Επιβραβεύσεις booking.com
Από νούμερο 60 και μετά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom