Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

fotast

Member
Μηνύματα
9.462
Likes
14.468
Απο ο,τι θυμαμαι και το hrs.com ειναι πολυ αξιοπιστο,ε;Εχει διαφορες με booking.
Βλεπω, ας πουμε,οτι για το ιδιο ξενοδοχειο booking το εχει πιο ακριβο,εχει το Βusiness Double room χωρις να περιλαμβανει δημοτικο φορο.
Ενω το hrs εχει και το standard double και περιλαμβανει το φορο.
Το hrs.com ειναι συνεργάτης της Lufthansa.Το επίσημο site της LH παραπέμπει σε αυτο για ξενοδοχεία.' Οποτε δεν τίθεται θέμα αξιοπιστίας.Πιστεύω οτι έχει καλές τιμές για Ευρώπη κυρίως και ειδικότερα για Γερμανία.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.462
Likes
14.468
Σωστά όπως έγραψε και ο tripakias.Το δώρο επισημαίνεται με μια καραμελίτσα!!.

Μπορει επίσης να ειναι δωρεάν Internet,χρήση σάουνας/γυμναστηρίου κτλ.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Το hrs.com ειναι συνεργάτης της Lufthansa.Το επίσημο site της LH παραπέμπει σε αυτο για ξενοδοχεία.' Οποτε δεν τίθεται θέμα αξιοπιστίας.Πιστεύω οτι έχει καλές τιμές για Ευρώπη κυρίως και ειδικότερα για Γερμανία.

Ψαχνω για Βρυξελλες,μαλλον θα κλεισω απο εκει.
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Παντως η booking εχει εγγυηση καλυτερης τιμης. Που σημαινει πως αν βρεις για τις ιδιες ακριβως ημερομηνιες που εχεις κανει κρατηση, τον ιδιο ακριβως τυπο δωματιου σε αλλη σελιδα πιο φθηνα, τοτε στελνεις email στη booking και αυτη με τη σειρα της ζητα απο το ξενοδοχειο να σου μειωσει την τιμη. Αυτο δεν ξερω αν λειτουργει γιατι δεν μου εχει τυχει, αλλα για να το διαφημιζει ετσι θα ειναι.

.
εγώ που το δοκίμασα πέρσι μια φορά δεν λειτούργησε..ούτε καν μου απάντησαν..έτσι ,μετά από κάποιες μέρες,ακύρωσα τη κράτησή μου στο booking και έκλεισα στο άλλο σάιτ..από τότε δεν ξαναπροσπάθησα καν,κλείνω απλά σ΄όποιο μου δίνει τη καλύτερη τιμή!
 

cacofonix

Member
Μηνύματα
81
Likes
3
Χρόνια τώρα κλείνω από το Yeego.com λόγω τιμής, λόγω bonus κλπ.
Ολα του τα ξενοδοχεία ελεγμένα, καθώς σε ΄όλα ήμουν 100% ευχαριστημένος.
Με το Booking.com δεν έχω καλές εμπειρίες.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Χρόνια τώρα κλείνω από το Yeego.com λόγω τιμής, λόγω bonus κλπ.
Ολα του τα ξενοδοχεία ελεγμένα, καθώς σε ΄όλα ήμουν 100% ευχαριστημένος.
Με το Booking.com δεν έχω καλές εμπειρίες.

Νομιζω οτι το Yeego χρεωνει αμεσως την καρτα;Αν ναι,αυτο ειναι αρνητικο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.517
Likes
29.325
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ήθελα να δώ έστω και μια φορά να απαντηθεί ερώτηση του τύπου "είναι αξιόπιστο το ΧΥΖ site κρατήσεων?" με κάτι διαφορετικό από ένα "ναι, είναι"....

Αλήθεια, αν κάποιος πει ότι π.χ. το booking.com (*) είναι αναξιόπιστο, θα θεωρηθεί δυσφήμιση? Τα site που είναι γνωστό ότι είναι αποδεδειγμένα αναξιόπιστα, έχουν γραφτεί και ξαναγραφτεί.

(*) Αναφέρω αυτό το site ως τραβηγμένο από τα μαλιά παράδειγμα. Σε καμμία περίπτωση δε θεωρώ το booking.com αναξιόπιστο.
 

cacofonix

Member
Μηνύματα
81
Likes
3
Λέγοντας αναξιόπιστο εννοώ ότι πουλάει βλακείες. Στο yeego έχω πάει σε 30 ξενοδοχεία και ήταν όλα SUPER.
 

georgezerv76

Member
Μηνύματα
123
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαριούπολη-Ντονιετσκ
Λέγοντας αναξιόπιστο εννοώ ότι πουλάει βλακείες. Στο yeego έχω πάει σε 30 ξενοδοχεία και ήταν όλα SUPER.
για που ετοιμαζεσαι παλι ρε κακοφονε? αφου θα ξαναπαιξουμε ευρωπη το ...2013 αφου.......
:D:(
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Μυστηριο για μενα το Yeego.Για το Scandic στις Βρυξελλες,χρεωνει για 10 μερες,το δικλινο 805 ευρω,με πρωινο.Στους ορους λεει οτι αν ακυρωσεις την προηγουμενη,χρεωνεσαι την πρωτη νυχτα.
Καθως πας να κανεις την κρατηση,σου εχει επιλογη αν θες να χρεωθεις τωρα ή 2 βδομαδες πριν το check-in!
Πολυ αντιφατικα,δεν ειναι αυτα;

Απο την αλλη το booking.com χρεωνει για τα ιδια πραγματα 1500 με πρωινο!

Καποια εξηγηση;
Πως μπορει καποιος να κλεισει μεσω yeego βλεποντας τα παραπανω;


cacofonix ;
 

cacofonix

Member
Μηνύματα
81
Likes
3
Φίλε δεν ξέρω, σπάνια κοίταζα τι γίνεται σε περίπτωση ακύρωσης, γιατί γύριζα τον κόσμο ανάποδα και πήγαινα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.331
Μηνύματα
888.490
Μέλη
38.996
Νεότερο μέλος
Fajan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom