Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Κοίτα, απ'όσο γνωρίζω αυτοί που έχουν το getaroom.com είναι τα παιδιά που είχαν φτιαξει το hotels.com.
:shock::shock::shock: To hotels.com ειναι μερος της expedia. Το getaroom.com δεν νομιζω να εχει καμμια σχεση με expedia.
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
:shock::shock::shock: To hotels.com ειναι μερος της expedia. Το getaroom.com δεν νομιζω να εχει καμμια σχεση με expedia.
Δεν το γνωρίζω θετικά. Απλώς, μου έχουν πει ότι όταν πουλήθηκε το hotels.com αυτοί άνοιξαν το getaroom.com
Δεν γνωρίζω κάτι παραπάνω όμως.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
A, σορι δεν παρατηρησα το "ειχαν". Ισως το πουλησαν μετα στη Venere.
 

kateP

Member
Μηνύματα
88
Likes
5
το θεμα ειναι αν ειναι αξιοπιστο... Αλλα γιατι να μην ειναι; Ποσο εξω μπορει να πεσει κανεις, μαλιστα οταν το εχει προπληρωσει; Δεν μπορει μετα να υπαρχουν νομικες ευθυνες;
Οταν λεει το skyscanner.net οτι ειναι trustfull site δεν το προτεινει;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
kateP μπορει να ειναι και το καλυτερο site αλλα απο τη στιγμη που δεν το ξερουμε δεν μπορουμε να σου απαντησουμε αν ειναι ΟΚ ή οχι. Προσωπικα δεν εμπιστευομαι κανενα skyscanner και καμμια μηχανη συγκρισης τιμων... εχω δει να συγκρινουν και τιμες απο σελιδες που οχι μονο δεν ηταν αξιοπιστες αλλα ηταν και καραμπινατα scam.
 

kateP

Member
Μηνύματα
88
Likes
5
το getaroom.com τελικα Get a room! Literally. For cheap. With getaroom.com - This Just In - Budget Travel
μαλλον για απατη φαινεται....

ΑΛΛΑ βρισκω στο easyclicktravel.com το ιδιο ξενοδοχειο, με λιγο μεγαλυτερη τιμη. Ακομα και αυτη ομως ειναι αρκετα καλη! Οποτε ξανα-ματα-ρωταω: Ειναι αυτο αξιοπιστο; Το εχει χρησιμοποιησει κανεις;
Απο μια αναζητηση που βρηκα στο γοογλε το προτεινουν πολλοι στο tripadvisor σαν καλο , αρα πιστευω ειναι οκ!
http://www.tripadvisor.com/ShowTopi...cam_or_just_deals-New_York_City_New_York.html
 

KOURT1981

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
γεια σας προκειτε να ταξιδεψω στο Οσλο τον Μαιο και διαπυστωσα οτι τα ξενοδοχεια οπωσ και η ζωη εκει ειναι πανακριβη..βρηκα ομωσ ωραια διαμερισματα και φτηνα στο airbnb και θα ηθελα την γνωμη σας..αν το εχει χρησιμοποιησει κανενας αλλος
 

Libertine

Member
Μηνύματα
84
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona - Berlin
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Mέχρι τώρα έχω χρησιμοποιήσει το splendia.com, hotelclub.net, booking.com και για διαμερίσματα το only-apartments.com και το gobcn.com για Βαρκελώνη, και έχω μείνει απο όλα ευχαριστημένη. Αντίθετα, από το Ηomeaway στην προσπάθεια μου να κλείσω διαμέρισμα στη Βαρκελώνη, δεν έμεινα ευχαριστημένη, καθώς για όσα διαμερίσματα εκδήλωσα ενδιαφέρον, δεν πήρα καμία απάντηση με email.
 

grtt

Member
Μηνύματα
123
Likes
263
Επόμενο Ταξίδι
Όπου μας βγάλει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μα νομίζω τα πράγματα είναι απλά...
Κλείνει κανείς δωμάτιο από το site που τον ενδιαφέρει και 2-3 μέρες μετά τηλεφωνεί στο ξενοδοχείο ή στέλνει e-mail για επιβεβαίωση της κράτησης, εγώ πάντα το κάνω αυτό και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα...Και μάλιστα αν με ευθύνη του ξενοδοχείου παρουσιαστεί πρόβλημα έχει κανείς και το e-mail του ίδιου του ξενοδοχείου που επιβεβαιώνει την κράτηση και όλα είναι ΟΚ...

Επίσης να πούμε ότι πολλά site δεν είναι πρωτογενής πηγές αναζήτησης ξενοδοχείων. Για παράδειγμα μπορεί εγώ να συνεργάζομαι με το booking.com, να βάλω το δικό μου λογότυπο επάνω, τα δικά μου χρώματα κλπ, και αν έχω και προγραμματιστή να αλλάξω εντελώς το περιβάλλον της μηχανής αναζήτησης, και να παίρνω κάποια ποσοστά από το booking. Μπορεί ως site να είναι αγνωστο, αλλά εντελώς αξιόπιστο αφού ουσιαστικά η κράτηση γίνεται μέσω του booking.com πάλι..
 

taver

Member
Μηνύματα
12.517
Likes
29.325
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Έχω εκατοντάδες διαμονές σε ξενοδοχεία στο ενεργητικό μου, αλλά επικοινωνία πιο πριν για επιβεβαίωση της κράτησης δεν έχω κάνει ΠΟΤΕ. Και φυσικά ποτέ δεν είχα πρόβλημα.... Τώρα, βέβαια, δε θα έκλεινα κι από το hotelsvision.com ή άλλες διαβόητες ανά το internet απάτες (το συγκεκριμένο fake site έχει κλείσει πια)...

Εκτός του ότι εμπιστεύομαι τα booking engines που χρησιμοποιώ, δε θέλω να δώσω την ευκαιρία στον ξενοδόχο να προφασιστεί τεχνικό πρόβλημα για με ξεφορτωθεί. Αν έχω προπληρώσει, εμφανίζομαι εκεί και έχω απαιτήσεις, αν έχω απλώς μια κράτηση (σε περίοδο υψηλής ζήτησης) ο ξενοδόχος έχει κάθε συμφέρον να προτιμήσει ένα last-minute booking σε υψηλότερη τιμή από εμένα, και δε θέλω να του δώσω τη δικαιολογία που ψάχνει για να το κάνει.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Kalispera Greece. A guide to Greece and the Greek islands.

παιδιά καποιος μου εστειλε αυτο το σαιτ...δεν εχω χρονο να το ψαξω γιατι το σπιτι μου βρισκεται υπο ανακαινηση...δεστε το αμα εχετε χρονο και ενημερωστε...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.329
Μηνύματα
888.438
Μέλη
38.993
Νεότερο μέλος
Vrilapla

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom