Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
@Eurotraveler κριμα για την εξελιξη της υποθεσης. Γιατι το δικο μου error rate ή early booking περασε κανονικα και μειναμε στο δωματιο τον Ιουλη. Απο τα νευρα τους προφανως μου υπερχρεωσαν τον κλιματισμο με 10 ευρω ανα βραδυ, αλλα και παλι η τιμη ηταν αδιανοητα χαμηλη και η συμφωνια τηρηθηκε μονο γιατι ηταν προπληρωμενο μηνες πριν.
Τωρα ξαναβρηκα error rate για μελλοντικο ταξιδι (φωναζει απο χιλιομετρα η τιμη) αλλα ειναι ακυρωσιμο, οποτε μαλλον θα ακυρωθει.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
φετος δεν εκλεισα τιποτα με μπουκιν..αλλαξα μηχανη και ειμαι πολυ ικανοποιημενη απο ολα.Δυσκολα θα ξαναγυριζα στη μπουκιν πια!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
@coco μονο error rates απο τη booking. Εχω παει εδω και καιρο στη Hotels.com και παιρνω συνεχεια επιβραβευσεις νυχτες, ενω σε αυτα που κλεινω οι τιμες ειναι ιδιες με της booking. Βεβαια εφαγα κι εκει μια ακυρωση ενα μηνα πριν το ταξιδι αλλα ειχαν την προθεση να μου κλεισουν αλλο χωρις εξτρα κοστος.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
εκει κλεινω κι εγω,2 νυχτες τζαμπα μια χαρα μου κατσανε..οπως λες,ιδιες τιμες και σε μερικα πιο κατω με τις μυστικες τιμες που δινουν,πολυ καλθτερο σερβις..ως την ωρα αξιοπιστοι!
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
@coco μονο error rates απο τη booking. Εχω παει εδω και καιρο στη Hotels.com και παιρνω συνεχεια επιβραβευσεις νυχτες, ενω σε αυτα που κλεινω οι τιμες ειναι ιδιες με της booking. Βεβαια εφαγα κι εκει μια ακυρωση ενα μηνα πριν το ταξιδι αλλα ειχαν την προθεση να μου κλεισουν αλλο χωρις εξτρα κοστος.
@paefstra πρέπει να μας δώσεις τιπς! Ποτέ δε στάθηκα τυχερός με δαύτους ακόμη κι αν η λάθος τιμή ήταν της τάξης του 10-20% πιο κάτω.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Τι εννοεις τιπς? Για πες πιο αναλυτικα να δωσω και με ποιους δεν σταθηκες τυχερος? (θα υποθεσω με τη booking)
Αν εννοεις το error rate (που εγω θεωρω ακομη early booking γιατι ειχε πολλα διαφορετικα καταλυμματα στην ιδια τιμη) προπληρωθηκε μηνες πριν και δεν δεχτηκα να το ακυρωσω, καθως ηταν και μη ακυρωσιμο.

Ενα ακομη που φοβηθηκα οτι θα το θεωρησουν error (20 ευρω το βραδυ αντι για 60) ηταν τελικα early booking και νεα εισοδος στη booking.com. Σε αυτα συνηθως βρισκω με εκπτωση 30% αλλα αυτη τη φορα ηταν στο 1/3 της τιμης και δεν υπηρξε καμια διαμαρτυρια απο τον ιδιοκτητη που ηταν και υποδειγματικος σε ολα.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Νομιζω οτι ενα τιπ ειναι κατι που εχω κανει καποιες φορες: κλεινω σε πολυ χαμηλη τιμη αυτα που ειναι νεες εισοδοι στη booking και δεν εχουν βαθμολογηθει ακομη και μηνες πριν το ταξιδι. Επειδη η εκβαση του ταξιδιου δεν εξαρταται απο αυτο, δηλαδη ειμαι διατεθειμενη να δωσω και περισσοτερα, κλεινω και ενα ακυρωσιμο σε νορμαλ τιμη. Αυτα μηνες πριν. Οταν βγουν οι πρωτες αξιολογησεις η εχει ζητηση το δωματιο, η τιμη παυει πια να ειναι κραχτης και ανεβαινει σε φυσιολογικα επιπεδα. Αν οι αξιολογησεις ειναι καλες το κραταω και ακυρωνω λιγο πριν την αναχωρηση το plan Β ακριβοτερο δωματιο. Αν μιλαμε για εκπτωση 70% κραταω και αυτο με μετρια αξιολογηση ειδικα αν ειναι ενα για βραδυ.
Ως τωρα δεν εχει παει κατι στραβα, αλλα και να παει, ειπαμε ειναι τζογος και δεν εξαρταται η εκβαση του ταξιδιου απο αυτο, οποτε ειμαι χαλαρη στη διαπραγματευση.
Συνηθως οι νεες εισοδοι ειναι διαμερισματα και εχω τρομερη απεχθεια στα διαμερισματα σε σχεση με τα ξενοδοχεια. Αλλα αν η εκπτωση ειναι ΠΑΡΑ πολυ μεγαλη, κανω την καρδια μου πετρα :haha:
 

m3p

Member
Μηνύματα
13
Likes
4
Εχει χρησιμοποιησει καποιος την εφαρμογη entertainer για να κλεισει ξενοδοχειο??? Μου βγηκαν τα ματια!!! Ξενοδοχειο κεντρο ρωμης μου το δινει το booking 270 ευρω τα 2 βραδια και το entertainer μου το δινει 110 ευρω!!!! ΤΑ ΦΩΤΑ σας please!!!!
 

m3p

Member
Μηνύματα
13
Likes
4
https://www.theentertainerme.com/home ειναι εφαρμογη....την κατεβαζεις απο το playstore κ για να την ξεκλειδωσεις πρεπει να την αγορασεις απο 25 ευρω τωρα την εχει 10 εχει πολλα 1+1 προϊοντα εστιατορια escape room..... το ζητημα ειναι οτι τα discounts που εχει στο πεδιο για κρατησεις κ ταξιδια ειναι παρα πολυ καλα κ αναρωτιομουν αν καποιος το εχει χρησιμοποιησει.....παντως στις υπηρεσιες του στην Αθηνα αξιζει!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.373
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom