Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Τα 12 διαφορετικά accounts απαιτούν 12 διαφορετικά εμαιλ και 12 διαφορετικές κάρτες (χρεωστικές/πιστωτικές) για να σου επιστρέψουν τα χρήματα.
Και 12 εμαιλ να έχεις και 12 ονόματα να δώσεις βλέπουν την κάρτα που γίνετε η επιστροφή. Αν είναι στο ίδιο όνομα δεν σου τα δίνουν.
Ε καλα προφανως και θα τα κανει σε ξεχωριστα ονοματα(υποθετω)ισως οργανωνει εκδρομη πολλων ατομων και θελει να εκμεταλλευτει την εκπτωση
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Τα φωτα σας: Αν κανω κρατηση ξενοδοχειου π.χ. για μετα απο πεντε μηνες στην booking για χωρα εκτος ευρωζωνης, η τιμη θα κλειδωσει στην σημερινη ισοτιμια ευρω & Χ νομισματος η θα κλειδωσει στην απολυτη τιμη του ευρω σημερα;
Με αλλα λογια εγω θα επηρρεαστω απο την οποιαδηποτε αυξομοιωση στην ισοτιμια;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Στο νόμισμα του καταλύματος, το οποίο είναι συνήθως το τοπικό νόμισμα, αλλά μπορεί το ξενοδοχείο να επιλέξει το νόμισμά του για τις ανάγκες της booking να είναι (και συνεπώς και η χρέωση να είναι σε) ευρώ ή δολάρια, ειδικά σε χώρες με σημαντικές μεταβολές ισοτιμιών και ασταθές οικονομικό περιβάλλον.
Θα το γράφει στους όρους των κρατήσεων.
 

Travelgirl96

Member
Μηνύματα
76
Likes
90
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Βόρειο σέλας
Καλησπέρα , 21-25 Νοεμβρίου θα ταξιδέψω Μαδρίτη, ψάχνω λοιπόν ξενοδοχεία σε νορμάλ τιμές , βρήκα κάποια που μου άρεσαν απο το site amoma.com . Έχει κλείσει κάποιος απο εκεί ξενοδοχείο; Είναι έμπιστο σαν site;
Ευχαριστώ πολύ!!!
 

waroo

Member
Μηνύματα
73
Likes
483
Έχω χρησιμοποιήσει το www.amoma.com 2 φορές για προορισμούς εκτός Ευρώπης χωρίς κανένα πρόβλημα, την πρώτη φορά μάλιστα η τιμή ήταν πολύ χαμηλή, σε σημείο που προβληματίστηκα αν όντως προχώρησε η κράτηση και επικοινώνησα άμεσα με το ξενοδοχείο (είχε γίνει κανονικά).

Θέλει πολύ προσοχή στις λεπτομέρειες της κράτησης, ειδικά στο τι περιλαμβάνεται στην τιμή και τι όχι (χρεώσεις τύπου "δημοτικός φόρος" κλπ) καθώς επίσης και στους όρους ακύρωσης...
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.503
Καλησπέρα , 21-25 Νοεμβρίου θα ταξιδέψω Μαδρίτη, ψάχνω λοιπόν ξενοδοχεία σε νορμάλ τιμές , βρήκα κάποια που μου άρεσαν απο το site amoma.com . Έχει κλείσει κάποιος απο εκεί ξενοδοχείο; Είναι έμπιστο σαν site;
Ευχαριστώ πολύ!!!
Έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές το αμομα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα και πολλές φορές με μεγάλες αποκλίσεις στις τιμές από τους υπόλοιπους, σε σημείο να νομίζω ότι μόλις φτάσω στο ξενοδοχείο θα με βάλουν σε κανένα υπόγειο να κοιμηθώ. Επίσης ανά διαστήματα στέλνουν λινκ για 10 %έξτρα έκπτωση με κωδικό και μπορείς να χρησιμοποιήσεις και αυτό...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Τώρα που μιλάμε για amoma, τι μου έτυχε νωρίτερα. Κοιτούσα ένα ξενοδοχείο για Ρώμη, είχα βάλει τα στοιχεία να το κλείσω αλλά το άφησα τελικά, είπα να το ξανασκεφτώ. Και με πήραν τηλέφωνο μετά από λίγο και μου έκαναν καλύτερη τιμή! Καλή φάση.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Όντως έχει κάποιες πολύ καλές προσφορές. Αλλά δεν καταλαβαίνω πώς λειτουργεί το θέμα της ευέλικτης ακύρωσης. Καταρχάς σε χρεώνουνε απευθείας στην πιστωτική την ώρα της κράτησης κι ας είναι με ευέλικτη ακύρωση? Δεν διευκρινίζουν. Και επίσης πρόσεξα ότι ενα σαραντάρι στο χρεωνουν θες δε θες, ακομα κ με δωρεάν ακύρωση. Κ γενικά εχει κατι περιεργους όρους
 

Travelgirl96

Member
Μηνύματα
76
Likes
90
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Βόρειο σέλας
Τώρα που μιλάμε για amoma, τι μου έτυχε νωρίτερα. Κοιτούσα ένα ξενοδοχείο για Ρώμη, είχα βάλει τα στοιχεία να το κλείσω αλλά το άφησα τελικά, είπα να το ξανασκεφτώ. Και με πήραν τηλέφωνο μετά από λίγο και μου έκαναν καλύτερη τιμή! Καλή φάση.
Αχ... και δεν το σήκωσα ποτέ το τηλέφωνο και εμένα με πήραν. Εκλεισα απο το amoma. Ας ελπίσουμε πως όλα καλά. Σας ευχαριστώ πολύ!!!
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.503
Τώρα που μιλάμε για amoma, τι μου έτυχε νωρίτερα. Κοιτούσα ένα ξενοδοχείο για Ρώμη, είχα βάλει τα στοιχεία να το κλείσω αλλά το άφησα τελικά, είπα να το ξανασκεφτώ. Και με πήραν τηλέφωνο μετά από λίγο και μου έκαναν καλύτερη τιμή! Καλή φάση.
Αυτό συμβαίνει συχνά να σε πάρουν τηλέφωνο για να σε βοηθήσουν να ολοκληρώσεις τη κράτηση ή να σου κάνουν καλύτερη προσφορά. Εμένα μια φορά δεν μου έκανε δεκτή τη χρεωστική κάρτα δεν ολοκληρώθηκε η κράτηση, με πήραν τηλέφωνο μου έστειλαν λινκ και με βοήθησαν να την ολοκληρώσω. Άλλη φορά μου είπαν ότι αν έκλεινα χωρίς ακύρωση μου έδιναν καλύτερη τιμή.
Προϋπόθεση πάντως να μπορείς να μιλήσεις αγγλικά!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.810
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom