Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
παιδια καλησπερα κ απο μενα...τιν μηχανη αναζητησης fastbooking.com την ξερετε? να την εμπιστευτω?αναφερει οτι συνδεετε απευθειας με τις αυθεντικες σελιδες των ξενοδοχειων.....για πειτε μου....
 

CHRIS1983

Member
Μηνύματα
53
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
κωνσταντινουπολη ή NYC??
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρικιος
Γεια σας παιδια.Θα ηθελα την βοηθεια σας, σκεφτομαι να παω παρισι το φεβρουαριο για 5 διανυκτερευσεις..Εχω βρει καποια ξενοδοχειο στο www.octopustravel.com, το θεμα ειναι οτι δεν εχω πιστωτικη καρτα ξερεις καποιος αν μπορω να χρησιμοποιησω την προπληρωμενη VISA της τραπεζας κυπρου ή καποια άλλη χρεωστικη??Οταν θα κάνω την κρατηση για το ξενοδοχειο θα πρεπει να υπαρχει μεσα το ολοκληρο το ποσο για τις διανυκτευρευσεις??το site αυτο ειναι αξιοπιστο??
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Έχω κλείσει από το Octopus με prepaid κάρτα όπου είχα μέσα ολόκληρο το ποσό. Το site είναι αξιόπιστο.
 

alexapa

Member
Μηνύματα
52
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ-ΜΠΟΡΑ
Το hotelsvision είναι μια απάτη. Λίγες μέρες πριν ταξιδέψετε θα σας ακυρώσει την κράτηση. Εγώ ακόμη είμαι στο διαστημα των 10-12 ημερών για να γίνει η επιστροφή χρημάτων. Δυστυχώς όμως αν το γκουγκλάρεις θα καταλάβεις απο όλα αυτά που έχουν γράψει και στο trip advisor αλλα και σε άλλα σαιτ οτι τα χρήματα δεν επιστρέφονται. Για όσους το σκέφτονται να το ξεχάσουν και για όσους έχουν κάνει κράτηση νομίζω καλό είναι να γίνει ακύρωση ώστε να έχετε αποδεικτικό για τη τράπεζα αν μπορεί να γίνει κάτι.
 

alexapa

Member
Μηνύματα
52
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ-ΜΠΟΡΑ
;) απλά το λέω επειδή είδα δυο άτομα να ρωτάνε!
 

parov_stelios

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Στο τελευταίο ταξίδι μου στο Λονδίνο είχα κλείσει δωμάτιο σε ξενοδοχείο μέσω του Traveltura. Γενικά, δεν είναι από τα πιο φτηνά, αλλά έχει καλό τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και με είχαν βοηθήσει να βρω δωμάτιο ακριβώς στην περιοχή που ήθελα χωρις να χρειάζεται να κάνω το συνηθισμένο: αναζήτηση ξενοδοχείου, μετά copy-paste τη διεύθυνση στο google maps και μετά υπολογισμός απόστασης από το σημείο ενδιαφέροντος και πάλι από την αρχη.
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Γεια σας παιδια! Στα τελευταία μηνυματα δεν ειδα να αναφερεται τo Booking.. Προσωπικα το εχω χρησιμοποιησει πολλες φορες (για Ευρωπη) κ δεν ειχα προβλημα.. Αναρωτιεμαι μηπως εκανα κακως (οικονομικά εννοω) κ κατι εχω χασει, γιατι δεν το σχολιασατε καθόλου..
Ευχαριστω!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Γεια σας παιδια! Στα τελευταία μηνυματα δεν ειδα να αναφερεται τo Booking.. Προσωπικα το εχω χρησιμοποιησει πολλες φορες (για Ευρωπη) κ δεν ειχα προβλημα.. Αναρωτιεμαι μηπως εκανα κακως (οικονομικά εννοω) κ κατι εχω χασει, γιατι δεν το σχολιασατε καθόλου..
Ευχαριστω!
Στα τελευταία μηνύματα μπορεί όχι, αλλά αν ξεκινήσεις από τα πρώτα? :D
 

DION7

Member
Μηνύματα
151
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
που???
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η καραιβικη
οταν πρωτορωτησα στις 7/7/2010 για το hotelsvision δεν υπηρχε ριβιου ουτε για δειγμα στο διαδικτιο.στο tripadvisor κοιμοντουσαν τον υπνο του δικαιου....και στο travelstories εγινε η πρωτη συζητηση γι αυτο παγκοσμιως.. και για του λογου το αληθες οταν τωρα γκουγκλαρεις το hotelsvision πρωτα βγαινει ημερομηνιακα το travelstories......αντε και σε αλλες πρωτιες...
 

stellla

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
barbados
Γεια σας παιδιά και απο μένα , σίγουρα δεν εχώ την εμπειρία που έχετε οι υπόλοιποι, αλλά μια καλή ιστοσελλίδα για αναζήτηση ξενοδοχείου είναι το hotelier365.com, to hotelium.com με τιμές σε
Ευρω, και το travelsupermarket με τιμές σε λίρες, εδω το μονο που πρέπει να προσέξεις είναι ο,τι τα περισσότερα sites είναι αγγλικα δίνουν τιμή διανυτερευσης ανά άτομο και όχι ανα δωμάτιο, πάντως δες τιμέσ σύγκρινε και στη συνέχεια πηγαινε στο site της εταιρίας που κατέληξες, απευθείας.
 

mapi

Member
Μηνύματα
52
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Ταξίδι-Όνειρο
αφρική
Από εχθές διαβάζω σε ενα άλλο blog (με γενική θεματολογία) πολύ γνωστό είμαι σίγουρη σε όλους σας - δεν ξέρω αν πρέπει να το αναφέρω- παράπονα από κάποιους για την αναξιοπιστία του booking.com. Η αλήθεια είναι οτι δεν συμμερίζομαι την άποψη 1-2 ατόμων που έκαναν τα παράπονα αλλά από την άλλη το ξανασκέφτομαι υπερβολικά πολύ τώρα που θέλω να κάνω κράτηση για Μόναχο!!
Εσείς τί λέτε άδικα ανησυχώ?? pleeeeeease help....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.675
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom