Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Φιλε tripakia, σε καμία περιπτωση δεν θέλω να δημιουργώ εντυπώσεις και να παίζω με τις λέξεις για το τίποτα. Πάντα όμως προσπάθω να ακριβολογώ!
Η ανακατευθυνση γίνεται για να δείς ότι η κράτηση σου δεν γίνεται από τη μηχανή αναζήτησης. Με αυτό το τρόπο δεν έχουν καμία ευθύνη για την πιθανή κράτηση σου και έχουνε προμήθεια ειτε ανα ανακατεύθυνση είτε με προμήθεια ανά κράτηση! π.χ το hotelscombined πληρώνει με τεκμαρτό ποσο ανα ανακατεύθυνση και το booking.com με ποσοστό προμήθειας! Πάντα υπάρχει το κέρδος! Μην ξεχνάς ότι οι μηχανές αναζήτησεις ειναι επιχειρήσεις που θέλουν κέρδος!!!
Θέλω να πιστεύω (Λέω θέλω να πιστέυω γιατί δεν μπορώ να το αποδείξω) ότι οι σελίδες αναζήτησεις πριν κάνουν την συνεργασία ελέγχουν την σελιδα - εταιρία όσον αφορά την νομική βάση τους! Αν όντος υφίσταται η εταιρία, αν πληρεί κάποια standard κ.λ.π. Το αν έχει όμως καλό after sales, ταχυτητα και ποιότητας εξυπηρέτησης αύτο ειναι κατι διαφορετικό, δεν συμφωνεις?

Τονίζω ότι δεν υπονοώ τίποτα για καμία από τις συνεργαζόμενες σελιδες που βρισκονται σε μηχανές αναζήτησεις ξενοδοχείων!
Συμφωνω σε ολα μαζι σου (σε γενικες και πιο ειδικες γραμμες). Επιμενω ομως πως η ανακατευθυνση εχει να κανει κυριως για να απαλλαχθει απο την εξυπηρετηση πελατων (για οποιοδηποτε λογο) και λιγοτερο για αποποιηση ευθυνων σε περιπτωση που διαφημιζει απατεωνες.
Ελεγχος κανουν ακομα και στα ξενοδοχεια που δεν ειναι αμεσοι συνεργατες τους στις σελιδες δεν θα εκαναν; Απο κει και περα δεν μπορουν να ξερουν ποσο καλος ή κακος επαγγελματιας ειναι καποιος παρα μονο μετα απο καταγγελιες. Οπως και η booking και καθε booking δεν γνωριζει αν το α ή β ξενοδοχειο τηρει ολα οσα διαφημιζει πως προσφερει κι αν κανει τη δουλεια του σωστα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Και μια τελευταία ερώτηση μέσα στην κάρτα έχω όλο το ποσό για το ξενοδοχείο της Ρώμης.Μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτά τα λεφτά και συμπληρώνω απο Δευτέρα;Το ξενοδοχείο για τη Ρώμη το έχω κλείσει εδώ και ένα μήνα άρα το ξενοδοχείο έχει ήδη τσεκάρει την κάρτα ή μπορεί να το κάνει ανα πάση στιγμή;
Μπορει να κανει προεγκριση οποιαδηποτε στιγμη. Επισης ειναι στη διακριτικη του ευχερεια να μη δεχεται debit και prepaid cards ακομη κι αν εχουν ολο το ποσο μεσα (δεν συνηθιζεται βεβαια αυτο αλλα συμβαινει). Σε αυτην την περιπτωση θα πρεπει να σου ζητησει εναλλακτικο τροπο εγγυησης της κρατησης. Αυτος συνηθως πιστωτικη καρτα ή προκαταβολη μεσω τραπεζης ή δεσμευση του ποσου απο την προπηρωμενη ή χρεωστικη μεχρι την εξοφληση του.
 

alex_thess

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Παιδες ξερουμε τιποτα για το www.cheaphotels.org
Αγαπητέ Pastelidi,
Βλέποντας τα τηλεφωνα επικοινωνίας 001 ..... καταλαβαίνουμε οτι το support ειναι από Αμερική! Απο εκεί και πέρα εμένα τον Έλληνα που ζω στην Ελλαδα δεν θα τον προτιμούσα - Αν και μιλάω πολύ καλά Αγγλικά!!!!
 
Μηνύματα
151
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Ταιβαν!
Ταξίδι-Όνειρο
Las Vegas
Ευχαριστω αλεξ για την απαντηση, εννοειται οτι ειναι ξενος
 

alex_thess

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Ευχαριστω αλεξ για την απαντηση, εννοειται οτι ειναι ξενος
O λογος που δεν προτείνω το παραπάνω site έχει να κάνει με την μεγάλη διαφορά ώρας "Αμερική βλέπεις" καθώς επίσης και οτι δεν έχει αριθμό με δωρεάν χρέωση! Και όλα αυτά μονο για αρχή!

Η εξυπηρέτηση 24/7 έμενα προσωπικά δεν με πείθει!
 
Μηνύματα
151
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Ταιβαν!
Ταξίδι-Όνειρο
Las Vegas
Λεω να κανω μια κρατηση η οποια θα εχει δωρεαν ακυυρωση, αφιυ κανω την κρατηση θα στειλω mail στο ξενοδοχειο για να δω αν οντως εγινε η κρατηση
 

alex_thess

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Λεω να κανω μια κρατηση η οποια θα εχει δωρεαν ακυυρωση, αφιυ κανω την κρατηση θα στειλω mail στο ξενοδοχειο για να δω αν οντως εγινε η κρατηση
Θα πρέπει αν τσεκάρεις αν υπάρχει η κράτηση σου 1-2 μέρες πριν το check in και όχι μόνο αν έχει γίνει η κράτηση σου!

Αν θέλεις ενημερωσε μας τι διαφορές βρίσκεις σε σχέση με τα άλλα online η με τουριστικό γραφείο! θα ήταν ενδιαφέρον να μάθουμε! Για να δούμε αν αξίζει το ρίσκο!
 

marvitor

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
θελω να παω αυγουστο κινα και θα ηθελα να με ενημερωσει καποιος αν εχει παει με ποια εταιρεια οικονομικα ξενοδοχεια κλπ
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Μόλις έκλεισα δωμάτιο στο el.hotels.com με δωρεάν ακύρωση και μου έστειλε μειλ ότι έχει χρεώσει το ποσό στη κάρτα μου.Δλδ μου πήραν τα λεφτά απο την κάρτα;Πάντα κλείνω με booking και ποτέ στη δωρεάν ακύρωση δεν μου γράφαν τπτ τέτοιο.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
"Το συνολικό ποσό θα χρεωθεί κατά τη στιγμή της κράτησης"

Αυτό γράφει στη φόρμα κράτησης που συμπλήρωσες, κάτω από το συνολικό ποσό που πλήρωσες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.839
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom