Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
γιατι δε κανεις κρατηση πρωτα απο booking και μετα κανε αιτημα εγγυησης καλυτερης τιμης...που σημαινει αμεσως μετα στελνεις στο booking το αιτημα ( με το link του αλλου site που εχει τη χαμηλοτερη τιμη) και σου κλεινει το ιδιο με την τιμη που βρηκες απ το αλλο site ( με τις ιδιες προυποθεσεις)
http://www.booking.com/content/cs.el.html?dcid=1&sid=22c74150998f009fe735ea8037f9b093
 

kostasrs

Member
Μηνύματα
47
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
γιατι δε κανεις κρατηση πρωτα απο booking και μετα κανε αιτημα εγγυησης καλυτερης τιμης...που σημαινει αμεσως μετα στελνεις στο booking το αιτημα ( με το link του αλλου site που εχει τη χαμηλοτερη τιμη) και σου κλεινει το ιδιο με την τιμη που βρηκες απ το αλλο site ( με τις ιδιες προυποθεσεις)
http://www.booking.com/content/cs.el.html?dcid=1&sid=22c74150998f009fe735ea8037f9b093
Το σκεφτηκα αλλα ζηταει πρωτα να κανεις κρατηση.και επειδη για να εξασφαλισω καλυτερη τιμη επιλεγω η πληρωμη να γινει εκει την στιγμη αμφιβαλλω αν μετα μου επιστρεψουν την διαφορα χρηματων ή βρουν χιλιες δυο δικαιολογιες
 

kostasrs

Member
Μηνύματα
47
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
Το σκεφτηκα αλλα ζηταει πρωτα να κανεις κρατηση.και επειδη για να εξασφαλισω καλυτερη τιμη επιλεγω η πληρωμη να γινει εκει την στιγμη αμφιβαλλω αν μετα μου επιστρεψουν την διαφορα χρηματων ή βρουν χιλιες δυο δικαιολογιες
Τελικα εκανα κρατηση μεσω allabouthotels.com που ειχε πιο φθηνη τιμη απο booking και εκανα αιτημα εγγυησης καλυτερης τιμης για να μου δωσουν την τιμη του otel.com.Η κοπελα απο την εξυπηρετηση πελατων αφου το ελεγξε μου ειπε πως δεν βλεπει καποιο λογο για να μην γινει.Θα σας ενημερωσω για την πορεια του αιτηματος μου.
 

Inertia79

Member
Μηνύματα
53
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Να μας ενημερώσεις, γιατί κι εγώ από allabouthotels έκλεισα για το Bristol της Βαρσοβίας που βρήκα σε εξαιρετική τιμή, και με έχουν ζώσει τα φίδια μην βρεθώ στο Bristol Hostel!
 

kostasrs

Member
Μηνύματα
47
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
Να μας ενημερώσεις, γιατί κι εγώ από allabouthotels έκλεισα για το Bristol της Βαρσοβίας που βρήκα σε εξαιρετική τιμή, και με έχουν ζώσει τα φίδια μην βρεθώ στο Bristol Hostel!
Δεν νομιζω πως χρειαζεται να ανησυχεις γι'αυτο!Για να σου φυγει η ιδεα και να εισαι ησυχη μπορεις να επικοινωνησεις με το ξενοδοχειο και να δεις αν εχει γινει η κρατηση
 

Inertia79

Member
Μηνύματα
53
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Αυτό συνήθως πιάνει, αλλά στην ιστοσελίδα τους γράφουν:
Όταν ολοκληρώσετε την κράτησή σας, το σύστημα σας στέλνει e-mail με τον κωδικό και τις πληροφορίες της κράτησής σας. Στην κατάσταση της κράτησης (status) αναγράφεται "Confirmed". Οι ξενοδοχειακές κρατήσεις γίνονται στη βάση ειδικών τιμολογιακών συμφωνιών. Καθώς τα δωμάτια που σας διαθέτουμε έχουν προκρατηθεί από εμάς, οι λίστες με τα ακριβή ονόματα των εκάστοτε αφίξεων φθάνουν στα ξενοδοχεία μία ή το πολύ δύο μέρες πριν την κάθε άφιξη. Εάν θέλετε να επαναβεβαιώσετε τις κρατήσεις σας, παρακαλούμε να απευθυνθείτε στο γραφείο μας.
 

kostasrs

Member
Μηνύματα
47
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
3 ωρες μετα το αιτημα και ακομα δεν με εχουν καλεσει,ενω η κοπελα μου ειχε πει ''σε λιγο θα σας παρω τηλ''.Να αρχισω να ανησυχω?
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Τελικα εκανα κρατηση μεσω allabouthotels.com που ειχε πιο φθηνη τιμη απο booking και εκανα αιτημα εγγυησης καλυτερης τιμης για να μου δωσουν την τιμη του otel.com.Η κοπελα απο την εξυπηρετηση πελατων αφου το ελεγξε μου ειπε πως δεν βλεπει καποιο λογο για να μην γινει.Θα σας ενημερωσω για την πορεια του αιτηματος μου.
Προσφερει και το allabouthotels εγγύηση χαμηλότερης τιμής?
ακυρο, το βρηκα
http://www.allabouthotels.com/PriceGuarantee.aspx?lang=el-GR

παντως αυτο, δεν το καταλαβαίνω * Η τιμή να μην είναι αποτέλεσμα προσφοράς
 

kostasrs

Member
Μηνύματα
47
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
Λοιπον... Ενω αρχικα μου ειπαν πως δεν βλεπουν καποια διαφορα και πως θα προχωρησουν σε προσαρμογη της τιμης πριν λιγο μου εστειλαν mail πως το saver standard room ειναι κατωτερο ενος standard room αρα δεν προχωραει το αιτημα μου για εγγυηση καλυτερης τιμης.

Τωρα τους εστειλα αλλο link απο το hotelsclick.com που και εκει ειναι πιο φθηνα,το δωματιο το αναφερει standard room,εχει το ιδιο πρωινο και τους ιδιους ορους ακυρωσης...για να δουμε...κατι μου λεει πως δεν θελουν να ριξουν την τιμη τους
 
Last edited by a moderator:

msalli03

Member
Μηνύματα
9
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
Νορβηγία (Όσλο-Μπέργεν)
Καλησπέρα, εγώ ψάχνω στο booking ξενοδοχείο για Αγ. Πετρούπολη.
Έχει κανείς κάποια καλύτερη πρόταση για τη συγκεκριμένη πόλη;
 

kostasrs

Member
Μηνύματα
47
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
Τωρα τους εστειλα αλλο link απο το hotelsclick.com που και εκει ειναι πιο φθηνα,το δωματιο το αναφερει standard room,εχει το ιδιο πρωινο και τους ιδιους ορους ακυρωσης...για να δουμε...κατι μου λεει πως δεν θελουν να ριξουν την τιμη τους
Τελικα το δευτερο αιτημα εγινε δεκτο!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.741
Likes
15.151
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Μπράβο σου που τα κατάφερες.γράψε μας αν θέλεις και τι διαφορές τιμών είχε το ένα με το άλλο και ποια είναι η τιμή που τελικά δεχθήκανε.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.241
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom