Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δεν θελω να προτρεχω αλλα ειναι πιθανον η booking να σου κανει μια ωραιοτατη ακυρωση αφου "δεν ευθυνεται για τις πληροφοριες του ξενοδοχου"
Αυτό είχα διαβάσει άλλωστε και στο συγκεκριμένο θέμα. Γι'αυτό και προτιμώ να μην αργήσει και πολύ να ξεκαθαρίσει, αφού η θέση της Booking είναι πλέον προβλέψιμη. Βέβαια αν το αφήσω για εκείνη την ώρα θα έρθω σε επαφή με το ξενοδοχείο και όχι με την Booking.
 
Last edited:

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εκτος αν εκλεισες πολλα βράδια με 4.5 ευρώ, οπότε το όφελος αξίζει τον εκνευρισμό. Αν εχετε παιδια μαζί, τότε παρτε τους παγωτό και συστήστε υπομονή :haha:
2 δωμάτια για το ίδιο βράδυ έκλεισα, γιατί μόνο για ένα βράδυ είχε καταχωρηθεί η λάθος τιμή. Υπήρχε ακόμα ένα δωμάτιο στην ίδια τιμη το ίδιο βράδυ. Αν το έκλεισε κάποιος πριν διορθώσουν την τιμή υπάρχουν μεγαλύτερες πιθανότητες να ανακαλύψουν το λάθος.
Θα έχουμε δε και παιδιά και ηλικιωμένους, με τους τελευταίους να είναι πιο επιρρεπείς στα παγωτά.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.119
Likes
41.411
Αν η πιθανοτητα να σας βρουν δωματια τελευταια στιγμη σε δυο διαφορετικα ξενοδοχεια μακρια το ενα απο το αλλο γιατι θα σας βρουν ο,τι πάρχει διαθεσιμο δεν σας χαλαει, τοτε παιρνεις το ρισκο ελπιζοντας να κερδισεις 80 ευρω (μειον τα παγωτα :haha:).
Αλλιώς κλείσε μια εναλλακτική και ξεκαθάρισε έγκαιρα την κατάσταση.
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το δεύτερο θα γίνει και όταν ξεκαθαρίσουν τα πράγματα θα γράψω πώς το χειρίστηκαν.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Το δεύτερο θα γίνει και όταν ξεκαθαρίσουν τα πράγματα θα γράψω πώς το χειρίστηκαν.
Μην περιμένετε βοήθεια από κανέναν, καθότι η τιμή με την οποία το κλείσατε είναι προφανέστατα λανθασμένη, και το κατάλυμα είναι καλυμμένο σε τέτοιες περιπτώσεις. Αν ήταν σενάριο σαν αυτό του @escursione τότε ναι θα είχατε κάποιο πάτημα, αλλά 4,5 ευρώ για δωμάτιο είναι μια τιμή που στην Ευρώπη δε φτάνει ούτε για κρεβάτι σε χόστελ. Άποψη μου, κανονίστε εναλλακτική διαμονή.
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Αυτό θα γίνει για να είμαστε ήσυχοι. Ευχαριστώ.
 

m3p

Member
Μηνύματα
13
Likes
4
bidroom.com
Το ξερει κανεις? το εχει δουλεψει? πηγα να κανω εγγραφη, τα παρατησα γιατι δεν καταλαβαινα αν μετα την trial period θα χρεωνομουν ή οχι.....
 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.119
Likes
41.411
Πρεπει να ειμαι ο πιο ταλαιπωρημενος πελατης φετος απο διαμονες.
Κλεινω μεσω hotels. com ενα δωματιο στη Ρουμανια εδω και διμηνο. Σημερα παιρνω μειλ οτι αδυνατει να με φιλοξενησει. Τσεκαρω και εχει εξαφανιστει απο τη μηχανη ενω η κρατηση μου ηδη ακυρωθηκε. Μου προσφερουν εναλλακτικο δωματιο σε ακριβοτερη τιμη και μη ακυρωσιμο με μειλ. Ζηταω την ιδια τιμη με το προηγουμενο.
Με παιρνουν τωρα τηλεφωνο και μου λενε οτι πρεπει τηλεφωνικα να δωσω αριθμο καρτας (γιατι δεν τον εχουν ολοκληρο!) και τον τριψηφιο αριθμο για να μου χρεωσουν το νεο ακριβοτερο δωματιο οι ιδιοι στην παλια τιμη. Ζηταω να γινουν ολα αυτα με μειλ γιατι φυσικα δεν μπορω να δωσω ολα τα στοιχεια της καρτας τηλεφωνικα. Μου λενε οτι ειναι αδυνατη η επικοινωνια με μειλ (!) για αυτο το θεμα και κλεινουμε το τηλεφωνο...Α, το νεο δωματιο που προτειναν δεν ειχε διαθεσιμα δωματια εκεινη την ημερομηνια, οταν τσεκαρα τι μου προτεινουν...
Παμε καλα;;
@jimp επειδη ειχαμε συζητησει γι αυτο το καταλυμα, για δες την περιπτωση
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.119
Likes
41.411
παρά ξεχειλωσε το πράγμα :(
Αυτη η Ρουμανια με εχει πεθανει. Πριν 2 χρονια ηταν που τη μοναδικη φορα που εκλεισα Aibnb, και εδωσα στοιχεια, ακυρωσα την κρατηση και βρηκα την καρτα μου χρεωμενη με 1200 ευρω...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.273
Μηνύματα
885.885
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom