Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Γεια σου Μαρία! Για το μουσείο δεν γνωρίζω, πάντως το επίσημο κατάστημα με είδη της φεράρι είναι στα στενάκια πίσω από τον Duomo. Εύκολα το βρίσκεις αν ρωτήσεις κάπου εκεί. Επίσης κάποιες πρακτικές πληροφορίες για το Μιλάνο γράφω στην ιστορία μου από την πρόσφατη επίσκεψή μου εκεί. http://www.travelstories.gr/%F4%E1%EE%E9%E4%E9%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%E9%F3%F4%EF%F1%DF%E5%F2-%F3%E5-%E5%EE%DD%EB%E9%EE%E7/22272-road-trip-%EC%E9%EB%DC%ED%EF-%ED%FC%F4%E9%E1-%E3%E1%EB%EB%DF%E1-%E2%E1%F1%EA%E5%EB%FE%ED%E7.html Καλά να περάσετε!
 

maria23

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες. πρωτη φορα ταξιδευουμε στο εξωτερικο οποτε καθε πληροφορια ειναι πολυ σημαντικη. εχουμε ακομα 60 μερες μπροστα μας οποτε υπαρχει χρονος να τα διαβασουμε αναλυτικα οσα μας προτεινετε. πιστευτε πως θα βοηθουσε καποιος ταξιδιωτικος οδηγος;
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
ΚΑΙ εγω μαρια ειμαι ετοιμος για μιλανο βρηκα καλο φθηνο εισητηριο με ΕΑΣΥ TZT kai caxnv kαι χοτελ
 

maria23

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
καλησπερα!μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε αν τα μαγαζια στο μιλανο ειναι ανοιχτα και τις κυριακες?κατι διαβασα καπου για τα εμπορικα αλλα δεν ειμαι και πολυ σιγουρη!ευχαριστω πολυ!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.726
Likes
14.879
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
τα περισσότερα είναι ανοικτά
 

panosss567

Member
Μηνύματα
42
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρία-Γερμανία-Γαλλία
Ταξίδι-Όνειρο
???
τα μαγαζιά στην Ιταλία είναι κάποιες Κυριακές ανοιχτά , γιά παράδειγμα στο Τορίνο τον προηγούμενο μήνα ήταν ανοικτά 17 και 31.
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
ΚALHMERA...απο κεντρο του μιλανου οππου θα βρω να ξενοδοχειο ειναι ευκολο μετα να παω πισω αεροδρομιο? γιατι απεχει απο οτι ειδα γυρο στα 40 κμ ..πως θα παω ξερει κανενας εαν εκολο τροπο διοτι η easu jet αναχωρει πολυ πρωι και πρεπει να ειμαι εκει χαραματα...
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.726
Likes
14.879
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
αγαπητέ thespyros είχα και εγώ τις ίδιες ανησυχίες πριν απο μέρικούς μήνες που βρέθηκα στο μιλάνο επειδή η easy jet φεύγει πολύ πρωί προτίμησα να μείνω κοντά στο σταθμό απο όπου φεύγουν τα λεωφορεία για το αεροδρόμιο τα οποία κάνουν περίπου 40 λεπτά,για το λόγο αυτό επέλεξα και έμεινα στο STARHOTELS ANTERSON (το οποίο και συστήνω ανεπιφύλακτα) και είνα 50 μέτρα απο τη στάση των λεωφορίων της εταιρίας MALPENSA SHUTTLE τα οποία ξεκεινούν απο τις 4,15 το πρωί το πρώτο και μετά στις 5,00 και έπειτα κάθε 20 λεπτά.
αν θέλεις κάποια άλλη πληροφορία ρώτα μας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.880
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom