Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Για το παρελθόν μιλάω και έχω πολλά στοιχεία.
Αλλά δε συνεχίζω την κουβέντα γιατί όπως είπες δεν ενδιαφέρει κανέναν. Μόνο εσένα ενδιαφέρει η ΑΖ, δεν ξέρω αν το έχεις καταλάβει, αλλά έχεις γίνει γραφικός...
αν έχεις στοιχεία για το σήμερα να τα αναφέρεις γιατί μπορεί να βοηθήσουν κάποιον στην επιλογή του. αν αφορούν το παρελθόν, στο σόσιαλ.
χρησιμοποίησα καποιο επίθετο για να σε χαρακτηρίσω? σου ήταν απαραίτητο να με χαρακτηρίσεις κιόλας? δεν θα απαντήσω σ' αυτό και ειδικά με επίθετα και θέλω να ελπίζω ότι απλά έχασες το νόημα της συζητησης.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
αν έχεις στοιχεία για το σήμερα να τα αναφέρεις γιατί μπορεί να βοηθήσουν κάποιον στην επιλογή του. αν αφορούν το παρελθόν, στο σόσιαλ.
χρησιμοποίησα καποιο επίθετο για να σε χαρακτηρίσω? σου ήταν απαραίτητο να με χαρακτηρίσεις κιόλας? δεν θα απαντήσω σ' αυτό και ειδικά με επίθετα και θέλω να ελπίζω ότι απλά έχασες το νόημα της συζητησης.

Χίλια συγγνώμη, και για το οφ τόπικ και για το επίθετο.

γραφικός 2 -ή -ό : που είναι όμορφος, χαριτωμένος και ξεχωριστός, έτσι που προσφέρεται για ζωγραφική απεικόνιση: Γραφικό τοπίο. Aντίκρισα από το πλοίο τα γραφικά σπιτάκια της Ύδρας. Γραφικοί ψαράδες. || ~ τύπος, για άνθρωπο με ιδιόρρυθμη εμφάνιση ή συμπεριφορά, που τον κάνει λίγο ή πολύ ευχάριστο ή συμπαθή.

Δεν είναι προσβολή το γραφικός. Απλώς επαναλαμβάνεσαι και είσαι προβλέψιμος όσον αφορά την ΑΖ. Δεν είχα ΚΑΝΕΝΑ σκοπό να σε προσβάλω, γιατί μου είσαι πάρα πολύ συμπαθής και γιατί από σένα μαθαίνω πολλά ακόμα για την ούτως ή άλλως λατρεμένη μου Ιταλία. Σε πολλά μάλιστα ταυτίζονται οι απόψεις μας.

Ζητώ και πάλι συγγνώμη αν το θεώρησες προσβολή.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Off topic:
-Λατρευω τους "γραφικους" του forum.
-Αν δεν υπηρχαν αυτοι δε θα αξιζε να μπαινω στο travelstories καθημερινα.
-Ελπιζω να ειμαι (η τουλαχιστον να γινω) και εγω "γραφικη". Κανω αοκνες προσπαθειες για αυτο, αλλα σιγουρα μου λειπει το στυλ των πρωτων διδαξαντων.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Χίλια συγγνώμη, και για το οφ τόπικ και για το επίθετο.

γραφικός 2 -ή -ό : που είναι όμορφος, χαριτωμένος και ξεχωριστός, έτσι που προσφέρεται για ζωγραφική απεικόνιση: Γραφικό τοπίο. Aντίκρισα από το πλοίο τα γραφικά σπιτάκια της Ύδρας. Γραφικοί ψαράδες. || ~ τύπος, για άνθρωπο με ιδιόρρυθμη εμφάνιση ή συμπεριφορά, που τον κάνει λίγο ή πολύ ευχάριστο ή συμπαθή.

Δεν είναι προσβολή το γραφικός. Απλώς επαναλαμβάνεσαι και είσαι προβλέψιμος όσον αφορά την ΑΖ. Δεν είχα ΚΑΝΕΝΑ σκοπό να σε προσβάλω, γιατί μου είσαι πάρα πολύ συμπαθής και γιατί από σένα μαθαίνω πολλά ακόμα για την ούτως ή άλλως λατρεμένη μου Ιταλία. Σε πολλά μάλιστα ταυτίζονται οι απόψεις μας.

Ζητώ και πάλι συγγνώμη αν το θεώρησες προσβολή.
ευχαριστω για την επεξήγηση. όλα οκ.;)
είναι φαν της Alitalia και θα παραμείνω. δεν συμπίμπτουν οι απόψεις όλων και είναι καλό αυτό για όποιον κάνει την επιλογή να ακούει όλες τις απόψεις. αλίμονο να ταξίδευαν όλοι με ξενέρωτους γερμανοελβετούς.:haha:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Off topic:
-Λατρευω τους "γραφικους" του forum.
-Αν δεν υπηρχαν αυτοι δε θα αξιζε να μπαινω στο travelstories καθημερινα.
-Ελπιζω να ειμαι (η τουλαχιστον να γινω) και εγω "γραφικη". Κανω αοκνες προσπαθειες για αυτο, αλλα σιγουρα μου λειπει το στυλ των πρωτων διδαξαντων.
Γραφικές τέχνες - Βικιπαίδεια
Για ξεκίνα απο αυτό.....
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
''Γραφικέ '' Samion με ποια εταιρεία πετάς την Τεταρτη για New york ???
YΓ. δεν νομίζω να παρεξηγηθείς επειδή σου εβαλα τα '' ''
Και επίσης, με ποιά εταιρία ήρθες χθές από Μόσχα? Είναι αλήθεια ή όχι ότι μετά από ένα ταξίδι που έκανες στη Ρώμη με ΑΖ, έχεις κλείσει 3 σερί ταξίδια μέσα σε ένα μήνα με LH ?
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Γκουχ γκουχ...
Άλλο να ισχυρίζεσαι ότι η ΑΖ άλλαξε -κάτι που δεν μπορώ να διαψεύσω γιατί έχω να πετάξω με ΑΖ πάνω από 2 χρόνια- και άλλο ότι είναι τυπικό της ΑΖ να φτάνει στην ώρα της -και αυτή και οι αποσκευές της. Τυχερός ήσουν όταν έφταναν καν οι αποσκευές. Ό,τι ώρα και να ήταν αυτό.
Παλιά στις αεροπορικές χρησιμοποιούσαν ως αστείο το κάτωθι ακρωνύμιο:
Always
Late
In
Taking-off
Always
Late
In
Arrival

Μακάρι να έχει πράγματι αλλάξει η ΑΖ και να βγω ψεύτρα. Μην μας παρουσιάζεις όμως τα πράγματα λες και ήταν πάντα όλα τέλεια!
nera_gr κράτα και καμιά ακροστοιχίδα για το Πήλιο:haha::haha::haha::haha:.
 

aggeliki_17

Member
Μηνύματα
82
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο?
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη!
Γεια σας!!! έχω κλείσει εισητήρια για Μιλάνο και τώρα ετοιμάζω το ταξίδι,
(μέρη που θα επισκευθούμε κτλ.) αλλά έχω μια απορία.. Κάπου πήρε το μάτι μου για μια κάρτα, τύπου Vienna Card, αλλά δεν είμαι σίγουρη κατά πόσο αληθεύει και που μπορώ να την προμηθευτώ.. Έχει κανείς ιδέα?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων..:xmas_confused:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.399
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom