Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

kakos21

Member
Μηνύματα
91
Likes
22
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΠΑΝΤΟΥ !!!
ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ειμαι στο μιλανο απο χτες εβγαλα εισητηριο μετρο ημερ 24 ωρες οταν τελιωσε λογικα δεν το δεχεται το μηχανημα ξερει κανεις
Μια και εισαι εκει τωρα δε μας λες ειναι οντως τοσο ακριβα οσο λεγεται για το Milano
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
θα επισκευτώ και εγώ το Μιλάνο το καλοκαίρι και δυσκολεύομαι να βρώ ξενοδοχείο , είναι λίγο ακριβούτσικα. επίσης επειδή θα είμαι με αυτοκίνητο δεν ξέρω τι παίζει απο θέμα parking, πρέπει να βρω ξενοδοχείο που να διαθέτει και parking ? ή μπορώ να βρώ μόνη μου κάποιο μέρος?
 

kakos21

Member
Μηνύματα
91
Likes
22
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΠΑΝΤΟΥ !!!
θα επισκευτώ και εγώ το Μιλάνο το καλοκαίρι και δυσκολεύομαι να βρώ ξενοδοχείο , είναι λίγο ακριβούτσικα. επίσης επειδή θα είμαι με αυτοκίνητο δεν ξέρω τι παίζει απο θέμα parking, πρέπει να βρω ξενοδοχείο που να διαθέτει και parking ? ή μπορώ να βρώ μόνη μου κάποιο μέρος?
Εγω παντως απο το λιγο που περασα απο ιταλια θυμαμαι οτι εβλεπα πινακιδες που εδειχναν να σηκωνουν αυτοκινητα και ετσι το εβαλα σε παρκινκγ αλλα για μιλανο δε ξερω αν ισχυει σε ολη τη χωρα τοτα θα εχεις προβλημα
 

shristod

Member
Μηνύματα
135
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο?
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
θα επισκευτώ και εγώ το Μιλάνο το καλοκαίρι και δυσκολεύομαι να βρώ ξενοδοχείο , είναι λίγο ακριβούτσικα. επίσης επειδή θα είμαι με αυτοκίνητο δεν ξέρω τι παίζει απο θέμα parking, πρέπει να βρω ξενοδοχείο που να διαθέτει και parking ? ή μπορώ να βρώ μόνη μου κάποιο μέρος?
Θα σου πρότεινα, ειδικά αν πρόκειται για δικό σου αυτοκίνητο να βρεις ένα ξενοδοχείο με parking ή τουλάχιστον με κάποιο κοντικό ιδιωτικό κλειστό parking. Βρες ένα ξενοδοχείο που σε ικανοποιεί και ζήτα πληροφορίες από αυτούς για το θέμα parking. Αν το ξενοδοχείο είναι κεντρικό, δεν μπορείς να το αφήσεις στο δρόμο περισσότερο από μερικές ώρες.

Driving and Parking in Milan
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
αν έχει να προτίνει κάποιος ξενοδοχείο που έχει μείνει έχοντας αυτοκίνητο θα με βοηθούσε πολύ..
 

georgiaP

Member
Μηνύματα
55
Likes
35
Ταξίδι-Όνειρο
Σαφάρι στην Τανζανία!
Εμείς τον Ιούνιο που πήγαμε Μιλάνο μείναμε στο brunelleschi

Hotel Brunelleschi Milan – Exclusive Milan Hotel

είναι πολύ κοντά στο duomo με τα πόδια, αξιοπρεπέστατο, με καλή εξυπηρέτηση. Τα δωμάτια τα είχαμε βρει προσφορά 100 ευρώ τη βραδιά. Πάρκινγκ δεν έχει αλλά μας είχαν πει πως αν θέλαμε θα είχαμε έκπτωση σε γειτονικό πάρκινγκ.
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
την πρωτοχρονια ημασταν μιλανο, μειναμε στο grand visconti το συνιστω. τρομερο ξενοδοχειο, 100 μετρα ο σταθμος του μετρο και οπως ειδα γυρω ειχε χωρο για να παρκαρεις. σιγουρα ειχε και γκαραζ αλλα συνηθως χρεωνουν αρκετα.
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Εμείς τον Ιούνιο που πήγαμε Μιλάνο μείναμε στο brunelleschi

Hotel Brunelleschi Milan – Exclusive Milan Hotel

είναι πολύ κοντά στο duomo με τα πόδια, αξιοπρεπέστατο, με καλή εξυπηρέτηση. Τα δωμάτια τα είχαμε βρει προσφορά 100 ευρώ τη βραδιά. Πάρκινγκ δεν έχει αλλά μας είχαν πει πως αν θέλαμε θα είχαμε έκπτωση σε γειτονικό πάρκινγκ.
Τρομερή διαφορά! Για αρχές Μαρτίου, το δίνει σχεδόν 500Ε/βραδιά!
 

georgiaP

Member
Μηνύματα
55
Likes
35
Ταξίδι-Όνειρο
Σαφάρι στην Τανζανία!
Έχεις δίκιο! Για τις ίδιες μέρες που πήγαμε, φέτος το δίνει 290 ευρώ τη βραδιά! Απίστευτο!!! :shock:
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
και εμεένα για τις μέρες που θα πάω μου ζητάει 360 ευρώ...!!! κάτι πιο οικονομικό αν έχει κάποιος να προτίνει...κοίταξα και το δικό σου σαιτας αλλά μια απο τα ίδια .. πολύ ωραίο αλλά ακριβό.. δεν με νοιάζει να είναι και μέσα στο κέντρο αρκεί να έχει κοντά κάποιο μέσο μεταφοράς.
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
orlo blue ειναι στην συνοικια φιερρα εκει μενω τωρα ολυ καλο 30 ε την βραδια
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.322
Μηνύματα
887.966
Μέλη
38.987
Νεότερο μέλος
Georg777

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom