Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
και κατι ακομα.το τι ειναι ερωτικο ειναι καθαρα υποκειμενικο.δεν ζουμε στο 1950 ουτε πιστεω οτι εισαι 15 χρονων και πιστευεις οτι με ενα τριανταφυλλο και ενα ηλιοβασιλεμα εφτιαξες την σουπερ ουαου ερωτικη ατμοσφαιρα.
τελος η γνωμη σου ειναι καλυτερα να την λες κομψα-καθοτι εισαι και ερωτικ-
και οχι να λες ''ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΝΟ ΑΝ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΛΙΜΝΗ''
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
1) Ηλικιακά ειμαι λίγο παραπάνω απο 15
2) τα τριαντάφυλλα ειναι τα αγαπημενα μου λουλούδια
3) Η Σαντορίνη ουτε σε εμένα άρεσε ...όλο γκρεμούς ηταν και μαυρες παραλίες

και όσο αφορά το μεταφορικό μεσο δεν οδηγώ τίποτα άλλο εκτός 4πόδου
σου παραθέτω φωτό πειστήριο απο το χαρέμι μου

 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
3) Η Σαντορίνη ουτε σε εμένα άρεσε ...όλο γκρεμούς ηταν και μαυρες παραλίες
Πες τα ρε Χρήστο. Είδες τί κάνει το χόλυγουντ και πού μας οδηγεί?

Άσε που και οι κεφτέδες τους ψεύτικοι είναι... Με ντομάτα τους φτιάχνουν.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
και κατι ακομα.το τι ειναι ερωτικο ειναι καθαρα υποκειμενικο.δεν ζουμε στο 1950 ουτε πιστεω οτι εισαι 15 χρονων και πιστευεις οτι με ενα τριανταφυλλο και ενα ηλιοβασιλεμα εφτιαξες την σουπερ ουαου ερωτικη ατμοσφαιρα.
Έχεις δίκιο, είναι καθαρά υποκειμενικό. Κάποιοι μπορεί να μαγεύονται με τα ειδυλλιακά τοπία, με τους πλακόστρωτους δρόμους, με τα μεσαιωνικά κάστρα, με τα πέτρινα καταλύμματα, με ένα ποτήρι κόκκινο κρασί κοντά στους αμπελώνες, και άλλοι με βιομηχανικές πόλεις, μπιτάτα εστιατόρια και πανάκριβα εμπορικά καταστήματα.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Για μενα,αξιζει το Μιλανο αξιζει,εχει καποια ωραια πραγματα να δεις.Φυσικα,επιβαλλονται και μερικες εκδρομες,πιο εξω.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Αν δεν αρεσει σε καποιον καπου,ας μην πηγαινει και ας μην ειρωνευεται την επιλογη του αλλου.Ειπαμε,τα παντα ειναι υποκειμενικα.
Συστηνεις τη Σιντρα,ε?
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
φιλος η σιντρα ειναι απιστευτη!ειναι μιση ωρα με 45 απο λισσαβωνα.η φυση εκει οργιαζει.καστρα,παλατια,πλακοστρωτα,λοφοι γεματοι πρασινο.και ιπποτες αγαλματα σε ακυρα σημεια σε κορυφες σαν να σε βλεπουν οπου και να εισαι.θα ψαξω να βρω τις φωτο να ανεβασω.αν βρεθεις πορτογαλια εκτος απο πορτο και λισσαβωνα πηγαινε οπωσδηποτε σιντρα.ο βασιλιας(κατι τετοιο ηταν...) της περιοχης ειχε την φαηνη ιδεα να αναμιξει διαφορα φυτα απο ολο τον κοσμο.περιττο να οσυ πω τι εχει οργιασει εκει ε!:shock::clap:
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Καλημέρα σε όλους σας!Σκεφτόμαστε με το σύντροφο μου να πάμε το μάρτιο στο μιλάνο για 3 μέρες και επειδή είστε ειδικοί ήθελα να σας ρωτήσω άν ξέρετε καλά ξενοδοχεία σχετικά οικονομικά και σε ποια περιοχή προτείνετε να μείνουμε διότι έχω μπερδευτεί με όλα αυτά που διαβάζω!θέλουμε να δούμε τα αξιοθέατα αλλά φυσικά είμαστε και λάτρεις των αγορών...ευχαριστώ εκ των προτέρων!
1.Εχοντας βρεθει πολλες φορες στο Μιλανο στα φοιτητικα μου χρονια και αργοτερα παμπολλες για επαγγελματικους λογους δεν του βρισκω κατι για να το επισκεφθεις σαν ζευγαρι εκτος και αν θελεις αχαλινωτο shopping, πραγμα ομως που θελει πολυ γεματο πορτοφολι. Μην πει κανεις για outlets γιατι θα γελασω, στην Ιταλια ή πληρωνεις αδρα τη μοδα για να κανεις τη διαφορα ή απεχεις απο το αθλημα.
2. Δεν ειμαστε ειδικοι, ο καθενας λεει τη γνωμη του και εσυ φιλτραρεις αυτα που ταιριαζουν με τα γουστα σου.
3. Το Μιλανο ειναι απο τις τελευταιες πολεις σε αξιοθεατα απο ολη την Ιταλια. Αν ειναι η πρωτη σας επαφη με αυτη τη χωρα ειναι λαθος να ξεκινησετε απο εδω οσο φτηνα και αν πουλαει τα εισιτηρια η easyjet.Αν θελεις ομως λιμνες κλπ ειναι μια οικονομικη αφετηρια.
 

kikasmile

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Παιδιά δεν ήξερα ότι η επιλογή μου να παω στο Μιλάνο θα γινόταν "πεδίο μάχης"!έχω επισκεφθεί ξανά την Ιταλία και λόγω λίγων ημερών και χαμηλού κόστους επέλεξα το Μιλάνο δεδομένου ότι δεν έχει πολλά να δείς.Ζήτησα την γνώμη σας σχετικά με το ποια περιοχή και ποιο κατάλυμα να επιλέξω και γενικά πληροφορίες για την πόλη και όχι την κριτική σας για την επιλογή μου!Ευχαριστώ!
 

tetix

Member
Μηνύματα
46
Likes
49
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινουπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
γεια σου kikasmile! εγώ έχω πάει 2 φορές στο Μιλάνο και μου άρεσε πάρα πολύ (μην ακούς αυτούς που γκρινιάζουν εδώ μέσα- θα περάσεις υπέροχα) την πρώτη φορά έμενα στο hotel dei cavalieri το οποίο είναι Φ Α Ν Τ Α Σ Τ Ι Κ Ο αλλά ακριβό. εγώ το είχα βρει σε προσφορά και είχα πετύχει καλή τιμή - ψάξτο αξίζει
τη δεύτερη φορά είχαμε πάει καθαρά για ψώνια οπότε θέλαμε κάτι που να είναι κεντρικό και βρήκαμε το Hotel Ariston το οποίο ήταν πολύ όμορφο με υπέροχο πρωινό και μόλις 5 λεπτά περπάτημα από το duomo. καλά να περάσεις!!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Eγω δεν θα κριτικαρω την αποψη κανενος -με το καλο να πατε και καλα να περασετε -(αν και συμφωνω με χιλια με το Χρηστο)αλλα θα πω την καθαρα προσωπικη μου αποψη.
Μιλανο θα πηγαινα αφοτου ειχα παει σε πολλες ιταλικες πολεις πρωτα και θα πηγαινα μονο με φιλες -οχι με αντρα-για shopping και για βραδινη ζωη.
Με αντρα θα πηγαινα στις λιμνες και μπορει να διναμε και μια μερα στο Μιλανο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom