Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ταξίδι-Όνειρο
το γυρο του κοσμου!
Παιδια οποιος ξερει ξενοδοχεια με ελευθερο παρκιν ή μικρη τιμη εκτος ιστορικου κεντρου με μετρο η λεωφορειο ας δωσει κανενα λινκ.
Εχω κλεισει σε Φλωρεντια και Μπελατζιο και θελω ενα και στο Μιλανο εκτος δακτυλιου. εαν καποιος εχει χαρτη του δακτυλίου παλι θα με διευκόλυνε αφανταστα.
 

sakisman

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ακόμη, κάπου...
Ταξίδι-Όνειρο
Φεγγάρι
Φίλε μου εγώ έμεινα σε αυτό Booking.com: Watt Tredici Hotel, Milano , Italy - 467 Guest reviews. Book your hotel now!
Το καταχαρηκα ηταν τέλειο σε τιμή 60 ευρώ. Όσο για δακτύλιο εγώ όλο στο κέντρο με το αμάξι μου ήμουνα και δεν μου είπε κανείς τίποτα ούτε με σταμάτησε κανείς για το οτιδήποτε.
 

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ταξίδι-Όνειρο
το γυρο του κοσμου!

sakisman

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ακόμη, κάπου...
Ταξίδι-Όνειρο
Φεγγάρι
Ωπα πηγε τόσο??? Επαθα τωρα κάτι, πέρσι πάντως ήταν πανφτηνο και μιλάω για 11 Αυγούστου.
 
Μηνύματα
88
Likes
16
Ταξίδι-Όνειρο
Όλος ο κόσμος
Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω το εξής: Έχω ψάξει στην AVIS για αυτοκίνητο στο Μιλάνο για 2 μέρες και μου δίνει τιμή 74 ευρω για το fiat panda(κατηγορία Α). Σκεφτόμουν να βάλω την μεικτή ασφάλεια,η οποία καλύπτει πλήρως για ατύχημα και κλοπή, όμως διαβάζοντας τους όρους της ιταλικής AVIS διέπίστωσα ότι στον πίνακα που έχει για τις ασφάλειες, τα ποσά ευθύνης και τις επιπλέον ασφάλειες δεν υπάρχει πουθένα η κατηγορία Α αυτοκινήτου. Έχει τύχει να νοικιάσει κανείς από εσάς στην Ιταλία τέτοιας κατηγορίας αυτοκίνητο και να έβαλε την μεικτή ασφάλεια για πλήρη κάλυψη?
 

koukoutsaki!!!!!!

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
:D καλησπέρα σε όλους!!!!!!!!! έχω κλείσει μιλάνο για χριστούγεννα αλλά η επιστροφή ( το αεροπλάνο δηλαδή ) πετάει απο εκεί 7 και κάτι άρα πρέπει να είμαστε στο αεροδρόμιο τουλαχιστον μιαμιση ωρα νωρίτερα,.μπορεί κάποιος να μου πει αν ξέρει σίγουρα με ποιό μεταφορικό μέσο μπορώ να μετακινηθώ τόσο πρωί για να πάω στο μαλπένσα? τα τράνσφερ που κοίταξα κόστιζαν οσο τα αεροπορικά εισιτήρια,έλεος!!!!!!!! και επίσης αν ξέρετε κάποιο καλό και οικονομικό εστιατόριο για φαγητό την ημέρα των χριστουγέννων ευχαριστώ πολύ πολύ:p
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
καλησπέρα σε όλους!!!!!!!!! έχω κλείσει μιλάνο για χριστούγεννα αλλά η επιστροφή ( το αεροπλάνο δηλαδή ) πετάει απο εκεί 7 και κάτι άρα πρέπει να είμαστε στο αεροδρόμιο τουλαχιστον μιαμιση ωρα νωρίτερα,.μπορεί κάποιος να μου πει αν ξέρει σίγουρα με ποιό μεταφορικό μέσο μπορώ να μετακινηθώ τόσο πρωί για να πάω στο μαλπένσα? τα τράνσφερ που κοίταξα κόστιζαν οσο τα αεροπορικά εισιτήρια,έλεος!!!!!!!! και επίσης αν ξέρετε κάποιο καλό και οικονομικό εστιατόριο για φαγητό την ημέρα των χριστουγέννων ευχαριστώ πολύ πολύ:p
τα λεωφορεία ξεκινούν στις 04.30 όπως και το Malpensa express. ολες οι ινφο στο σαιτ του αεροδρομίου.
για φαγητό δες εδώ (Χριστουγεννα κ φτηνά δεν γινεται):
Ristorante Ai Giardini -
 

Dimitris73

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Μιλάνο και Κόμο

Σας ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις σας.

Τελικά αποφασίσαμε να πάμε μονοήμερη εκδρομή στο Κόμο την Κυριακή 26/9, φευγοντας πρωί με τρένο από Μιλάνο και επιστρέφοντας γύρω στις 19:00.

Αξίζει για μισή περίπου μέρα να επισκευτούμε το Bellagio και την Varenna από το Κόμο ή καλύτερα να μείνουμε στο Κόμο;
Πόσο συχνά έχει καραβακι από Κόμο για Bellagio και Varenna πόσο διαρκεί η διαδρομή και ποια ακριβώς είναι (πας πρώτα Bellagio;).

Έχετε να μας προτείνετε κάποι μέρος για φαγητό σε αυτά τα 3 μέρη;

Τέλος μπορείτε να με βοηθήσετε με το ξενοδοχείο στο Μιλάνο. Ψάχνω για κάποιο καλό και κεντρικό με τιμή που να μην υπερβαίνει τα 150 €.

Σας ευχαριστώ και πάλι εκ των προτέρων,

Δημήτρης
 

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ταξίδι-Όνειρο
το γυρο του κοσμου!
για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα μπορειτε να μου πειτε τι μπορω να δω σε μια μερα στο μιλανο;φανταζομαι θα παω στο ντουομο και στην γκαλερια βιτοριο εμανουελε; για ψωνια σε λογικες τιμες σε ποια οδο μου προτεινετε;σε αυτες;(για ψώνια στη Via Torino και στην Corso Buenos Aires) και επίσης καποιο εστιατοριο, τρατορια κοντα στο κεντρο γιατι αυτα που προτεινε ο/η exta παραπανω ειναι λιγο ποιο εξω.
 

PPhanny

Member
Μηνύματα
67
Likes
36
Σίγουρα βάζω την ερώτηση σε άσχετο αλλά παιδιά SOS .: Ξέρει κανείς πόση ώρα κάνει κάποιος από τις αφίξεις στο terminal 1 στο Milan Malpensa στο terminal 2 του ίδιου αεροδρομίου; Εχω ακριβώς μιάμιση ώρα διαφορά 85 λεπτά - αν δεν καθυστερήσει η ΑΕΓΕΑΝ-και δυστυχώς τώρα είδα ότι η δεύτερη πτήση φεύγει από το 2.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Σίγουρα βάζω την ερώτηση σε άσχετο αλλά παιδιά SOS .: Ξέρει κανείς πόση ώρα κάνει κάποιος από τις αφίξεις στο terminal 1 στο Milan Malpensa στο terminal 2 του ίδιου αεροδρομίου; Εχω ακριβώς μιάμιση ώρα διαφορά 85 λεπτά - αν δεν καθυστερήσει η ΑΕΓΕΑΝ-και δυστυχώς τώρα είδα ότι η δεύτερη πτήση φεύγει από το 2.
όντως άσχετο...θα έπρεπε να ανοίξεις ενα νεο θεμα για να το βλεπουν ολοι, ή εστω ας μεταφερθεί από mod όποτε ειναι ευκολο..
τα 2 τερμιναλ συνδεονται απο δωρεαν λεωφορειακι που κανει περιπου 15' κ φευγει κάθε 15'. δηλ θα κανεις μαξιμουμ 30'. στην πραξη πολυ λιγοτερο, προλαβαινεις.

A free shuttle connecting the two terminals is available every 15 minutes about for twenty-four hours a day.
http://www.sea-aeroportimilano.it/en/malpensa/index.phtml?mod=frattempoarr&to=nel_frattempo


 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom