Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

kikasmile

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλημέρα σε όλους σας!Σκεφτόμαστε με το σύντροφο μου να πάμε το μάρτιο στο μιλάνο για 3 μέρες και επειδή είστε ειδικοί ήθελα να σας ρωτήσω άν ξέρετε καλά ξενοδοχεία σχετικά οικονομικά και σε ποια περιοχή προτείνετε να μείνουμε διότι έχω μπερδευτεί με όλα αυτά που διαβάζω!θέλουμε να δούμε τα αξιοθέατα αλλά φυσικά είμαστε και λάτρεις των αγορών...ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

geopnd

Member
Μηνύματα
272
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
το μιλανο το εκανα δωρο στην αδερφη μου περυσι που αρραβωνιαστηκε.ο γαμπρος μου ακομα με κυνηγαει,χαααχ
κουκος αηδονι οι τιμες!ολα,ρουχα,καφεδες,φαγητα!αλλα πανεμορφη και ερωτικη!
τους τα εκλεισα δεκεμβρη 2009 για τελη μαρτιου 5μερες.αεροπορικα για 2 και holiday inn αυτο που ειναι κοντα στο meatza μου βγηκε 570.καλη τιμη πιστευω αν συνυπολογισω πως το πασχα μας περυσι επεσε με αυτο των καθολικων και ειχε πολλυ κοσμο στο μιλανο.το πακετακι το εκλεισα εννοειται μεσω internet απο airtickets που αφου εκλεισα τα εισητηρια,μου εβγαλε καποια ξενοδοχεια σε προνομιακη τιμη για τις μερες που ηθελα.ετσι ολοκληρωσα το πακετακι μου.το ξενοδοχειο οχι κεντρο,ουτε πολλυ μακρια.ειδικα αν νοικιασετε αυτοκινητο ειστε διπλα.ειναι και υσηχη περιοχη και πολλυ καλο το ξενοδοχειο απο οτι μου ειπαν.καπιοι πιο εμπειροι απο μιλανο μπορουν να συμπληρωσουν και να τα πουν και καλυτερα βεβαια
 

geopnd

Member
Μηνύματα
272
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
να συμπληρωσω πως στο booking .com εχει απειρα ξενοδοχεια σε πολυ καλες τιμες.οσο πιο γρηγορα τοσο πιο φθηνα.αλλα πιστευω πως αφου πατε για 3 μερες αξιζει να σπαταλισετε κατι παραπανω σε ανεση-ξενοδοχειο,αυτοκινητο κτλ-
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Έμεινα στο Hotel Marconi κοντά στο Stazionne Centrale. Περίπου στα 90 ευρώ τη βραδιά.Με τα πόδια είναι περίπου 15-20 λεπτά αν δεν κάνω λάθος μέχρι Duomo αλλά το βράδυ εάν βγεις στην περιοχή Navigli θα πάρεις ταξί που είναι σε πάρα πολύ λογικές τιμές. Το λεωφορείο από το αεροδρόμιο σε αφήνει στο σταθμό και από εκεί επίσης το παίρνεις για να πας πίσω. Επειδή εγώ ταξιδεύω με easy jet που είναι πρωινές ώρες βολεύει να είμαι κοντά στο σταθμό όπως επίσης και εάν πάει κανείς εκτός Μιλάνο με τρένο.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
το μιλανο το εκανα δωρο στην αδερφη μου περυσι που αρραβωνιαστηκε.ο γαμπρος μου ακομα με κυνηγαει,χαααχ
κουκος αηδονι οι τιμες!ολα,ρουχα,καφεδες,φαγητα!αλλα πανεμορφη και ερωτικη!
τους τα εκλεισα δεκεμβρη 2009 για τελη μαρτιου 5μερες.αεροπορικα για 2 και holiday inn αυτο που ειναι κοντα στο meatza μου βγηκε 570.καλη τιμη πιστευω αν συνυπολογισω πως το πασχα μας περυσι επεσε με αυτο των καθολικων και ειχε πολλυ κοσμο στο μιλανο.το πακετακι το εκλεισα εννοειται μεσω internet απο airtickets που αφου εκλεισα τα εισητηρια,μου εβγαλε καποια ξενοδοχεια σε προνομιακη τιμη για τις μερες που ηθελα.ετσι ολοκληρωσα το πακετακι μου.το ξενοδοχειο οχι κεντρο,ουτε πολλυ μακρια.ειδικα αν νοικιασετε αυτοκινητο ειστε διπλα.ειναι και υσηχη περιοχη και πολλυ καλο το ξενοδοχειο απο οτι μου ειπαν.καπιοι πιο εμπειροι απο μιλανο μπορουν να συμπληρωσουν και να τα πουν και καλυτερα βεβαια
ερωτική πόλη το Μιλάνο :shock: !!!
αν νοικιάσεται αυτοκινητο :shock: !!!

εισαι σιγουρος οτι αναφερεσαι στο Μιλάνο

Φρικτό μποτιλιάρισμα σου λεει κατι 'ισως !!
που την ειδες την Ρομάτζα ??? αραγε

Κikasmile : μεινε αν θες 1 βραδυ ΜΙλανο και 2 μερες λίμνη Como
εκει να δεις ρομάτζα και ωραια πράγματα
εδω ναι να νοικιάσεις ιχ
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
ερωτική πόλη το Μιλάνο :shock: !!!
αν νοικιάσεται αυτοκινητο :shock: !!!

εισαι σιγουρος οτι αναφερεσαι στο Μιλάνο

Φρικτό μποτιλιάρισμα σου λεει κατι 'ισως !!
που την ειδες την Ρομάτζα ??? αραγε

Κikasmile : μεινε αν θες 1 βραδυ ΜΙλανο και 2 μερες λίμνη Como
εκει να δεις ρομάτζα και ωραια πράγματα
εδω ναι να νοικιάσεις ιχ
Συμφωνώ με τον XRISTOS71. Για μένα μια μέρα στο Μιλάνο είναι αρκετή. Τώρα αν θέλετε να αναλωθείτε στο shopping άλλο αυτό!!!
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
αν θες να συνδιασεις shopping κ αξιοθεατα ειναι καλα 3 μερες...εγω εμεινα 4(3 στην ουσια) μερες και για shopping κ αξιοθεατα μου εφτασε ισα ισα...Λιμνη Κομο δε πηγα...την επομενη φορα..Μεινα με στο Starhotel Ritz,ανακαινισμενο, 2 km απ το Ντουομο κ διπλα σε σταση μετρο.100 ευρω τη μερα(δικλινο) με πρωινο.Οτι θες για shopping(outlets-οικους-μπουτικ) μπορω να σε βοηθησω
 

kikasmile

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Σας ευχαριστώ όλους για τις άμεσες απαντήσεις σας.Εγώ συνήθως κάνω αναζήτηση με το booking.com για ξενοδοχεία αλλά μου βγάζει άπειρα ξενοδοχεία και σε διάφορες περιοχές που δεν γνωρίζω αν με βολεύουν.Θα πετάξω κι εγώ με easyjet δεδομένου οτι τα εισιτήρια είναι αρκετά οικονομικά άλλωστε γι αυτό το λόγο επέλεξα και το Μιλάνο.Θα ήθελα να μαι κοντά σε σταθμό μετρό για να μπορούμε να μετακινούμαστε εύκολα και να φτάσουμε εγκαίρως στο αεροδρόμιο καθώς η πτήση επιστροφής είναι 7.20 το πρωί!!!Θα δω τα ξενοδοχεία που μου προτείνατε...οποιαδ'ηποτε πληροφορία άλλη έχετε σχετικά με τις αγορές και τα ξενοδοχεία είναι ευπρόσδεκτες!!!!
 

geopnd

Member
Μηνύματα
272
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
οκ θα βαλω το μηλο στο κεφαλι να με πυροβολησετε...:bleh:
οκ δεν ειναι η πιο ερωτικη πολη στον κοσμο,αλλα λιγο τα πλακοστρωτα,λιγο οι εκκλησιες,λιγο η ιταλικη αυρα σε τραβανε.και την σαντορινη θεωρουν πολλοι ακρως ερωτικη περιοχη,αλλα για μενα ειναι μια χολιγουντιανη απαταιωνια.γουστα ειναι και διαφερουν.οσο για το αυτοκινητο ηταν συνδεμενο με το hollyday inn meatza και για γυρω εξορμησεις.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
οκ θα βαλω το μηλο στο κεφαλι να με πυροβολησετε...:bleh:
οκ δεν ειναι η πιο ερωτικη πολη στον κοσμο,αλλα λιγο τα πλακοστρωτα,λιγο οι εκκλησιες,λιγο η ιταλικη αυρα σε τραβανε.και την σαντορινη θεωρουν πολλοι ακρως ερωτικη περιοχη,αλλα για μενα ειναι μια χολιγουντιανη απαταιωνια.γουστα ειναι και διαφερουν.οσο για το αυτοκινητο ηταν συνδεμενο με το hollyday inn meatza και για γυρω εξορμησεις.

Καταρχήν τα μήλα ειναι για να τα τρώμε και οχι να τα πυροβολούμε

Οταν μιλάς για ερωτική πόλη η έστω λίγο ερωτική για Ιταλία η τελευταια πόλη σε μια πιθανη λίστα θα ήταν το Μιλάνο !!!!

Οσο αφορά το ιχ εσυ προσωπικά εχεις κινηθεί στο Μιλάνο με αυτοκίνητο ???
αν όχι τοτε μην προτείνεις κατι που δεν ξέρεις .....

Να νοικιάσει ιχ μόνο αν εχει σκοπό να παει προς τις λίμνες
 

geopnd

Member
Μηνύματα
272
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
εχω κινηθει με αυτοκινητο σε βαρκελωνη αυγουστο,κων/πολη πρωτομαγια,μαδριτη ιουλιο,αθηνα παντως καιρου,θεσσαλονικη παντως καιρου,λισαββωνα αυγουστο με την μιση πολη να κανουν εργα(οσοι καταλαβαν καλως) και και και...μιλανο οχι δεν οδηγησα.την επομενη φορα που θα παω εξωτερικο θα παρω στο υπουργειο συγκοινωνιων της εκαστοτε χωρας και θα ζητησα το κυκλοφοριακο συστημα της καθε πολης,ωρες αιχμης,που εχει λακουβες και κανουν εργα,ποσα παρκινγκ εχει,που τα εχει,εχει καλο φωτισμο κτλ.οτι και να μου λες φιλτατε χριστο το αυτοκινητακι εξωτερικο το νοικιαζω για να κανω τις εξορμησεις μου,τις γυρες μου και αν δεν εχω που να το βαλω... το αφηνω και παω με ποδηλατακι ή ποδαρατζα.εσυ παλι μπορει να γουσταρεις τραμ,μετρο,ηλεκτρικο,λεοφωρειο,γαιδουρι κτλ γουστα ειναι αυτα και επιλογες επισης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.273
Μηνύματα
885.885
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom