Γενικά Μιλια απο αεροπορικες!

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.828
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
κανουμε κατι εμεις ή αλλαζουν αυτοματα και τις στελνουν;
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Όπως είχε αναφερθεί και σε παλιότερο θέμα αν θες να κάνεις κάποια αλλαγή στα στοιχεία έμπαινες Aegean Airlines και έκανες τις αλλαγές ή απλά κρατούσες και τα ίδια στοιχεία.
Αλλά και χωρίς αυτή τη διαδικασία οι κάρτες έρχονται...
 

MARCANGELO

Member
Μηνύματα
142
Likes
83
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ιαπωνία πακέτοοο...
Στην Ολυμπιακή σου αναγνωρίζουν αναδρομικά τα ταξίδια τελευταίου τριμήνου κι ανάλογα με τους πόντους που μαζεύεις εξαργυρώνεις είτε σε πτήσεις προ φόρων με περιορισμό σε κάποιες αργίες, είτε σε διανυκτερεύσεις κλπ
 

illuminatus

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Στην Ολυμπιακή σου αναγνωρίζουν αναδρομικά τα ταξίδια τελευταίου τριμήνου κι ανάλογα με τους πόντους που μαζεύεις εξαργυρώνεις είτε σε πτήσεις προ φόρων με περιορισμό σε κάποιες αργίες, είτε σε διανυκτερεύσεις κλπ
Μαλιστα! Θα πρεπει να δειξεις και εκει τα εισιτηρια σου η απλα (ισως) με μια ταυτοτητα να σε βρουβ στο συστημα τους αυτοι??
 

MARCANGELO

Member
Μηνύματα
142
Likes
83
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ιαπωνία πακέτοοο...
.

θεωρητικά ζητούν απόκομα, από προσωπική εμπειρία παντως που τηλεφώνησα στην Ολυμπιακή στο Travelair κλαμπ μου περάσαν τους πόντους πτήσεων του τελευταίου τριμήνου απλά με το ονοματεπώνυμό μου, αφού η ευγενέστατη κοπέλλα στο σύστημα μου ζήτησε να της πω πότε ταξίδεψα απλά για να κάνει πιστοποίηση ότι δε προσπαθώ να ....κερδίσω πόντους από πτήσεις άλλων πελατών με το ίδιο ονοματεπώνυμο
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
με τα αποκόματα σου δέχονται εισητήρια από εώς και ένα χρόνο πίσω.
 

boinky

Member
Μηνύματα
24
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Μια ερώτηση και από εμένα...
πάω Αμερική σε λίγο καιρό και έβγαλα τα εισιτήρια είναι με delta airlines αυτό με τα μίλια δεν το έχω καταλάβει πως θα το κάνω μπήκα στο site της εταιρίας προσπάθησα να συμπληρώσω την φόρμα αλλά μου έβγαζε λάθος το postal code και ήταν υποχρεωτικό να το συμπληρώσω αλλά αφού είναι ελληνικό (φαντάζομαι δεν το δέχεται) τι μπορώ να κάνω? όποιος μπορεί ας βοηθήσει και όποιος δεν μπορεί απλά ας πεί μια ιδέα εγώ θα την αναλύσω-διαλύσω-ξεζουμίσω μην σου πω και αναδομήσω (έλεος ας με σταματήσει κάποιος) και όλο και κάτι θα πετύχω στην χειρότερη απλά θα την κατηγορήσω ως κακή ιδέα και θα το πάρω από την αρχή .:haha::haha::haha:
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Μια ερώτηση και από εμένα...
πάω Αμερική σε λίγο καιρό και έβγαλα τα εισιτήρια είναι με delta airlines αυτό με τα μίλια δεν το έχω καταλάβει πως θα το κάνω μπήκα στο site της εταιρίας προσπάθησα να συμπληρώσω την φόρμα αλλά μου έβγαζε λάθος το postal code και ήταν υποχρεωτικό να το συμπληρώσω αλλά αφού είναι ελληνικό (φαντάζομαι δεν το δέχεται) τι μπορώ να κάνω? όποιος μπορεί ας βοηθήσει και όποιος δεν μπορεί απλά ας πεί μια ιδέα εγώ θα την αναλύσω-διαλύσω-ξεζουμίσω μην σου πω και αναδομήσω (έλεος ας με σταματήσει κάποιος) και όλο και κάτι θα πετύχω στην χειρότερη απλά θα την κατηγορήσω ως κακή ιδέα και θα το πάρω από την αρχή .:haha::haha::haha:

Λογικά κάνεις κάτι λάθος...βάζεις πρώτα τη χώρα? Μπορείς να πάρεις τη Delta τηλέφωνο και θα σε κάνουν μέλος.

Πετάς συχνά Αμερική όμως? Εαν δεν πετάς 2-3 φορές το χρόνο στην Αμερική με τη Δ σε συμφέρει να γίνεις μέλος κάποιας άλλης αεροπορικής της Skyteam (AF/KLM, etc) και να περάσεις τα μίλια αυτού του ταξιδιού εκεί...
 

boinky

Member
Μηνύματα
24
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Λογικά κάνεις κάτι λάθος...βάζεις πρώτα τη χώρα? Μπορείς να πάρεις τη Delta τηλέφωνο και θα σε κάνουν μέλος.

Πετάς συχνά Αμερική όμως? Εαν δεν πετάς 2-3 φορές το χρόνο στην Αμερική με τη Δ σε συμφέρει να γίνεις μέλος κάποιας άλλης αεροπορικής της Skyteam (AF/KLM, etc) και να περάσεις τα μίλια αυτού του ταξιδιού εκεί...

Βασικά 1η φορά πετάω (για Αμερική-εξωτερικό) αλλά έχω σκοπό να κάνω κάποια ταξιδάκια (άγνωστο το που) μπορώ δηλαδή να περάσω τα μίλια σε κάποια άλλη όπως λες που λογικά "συνεργάζονται" και ποια προτεινεις ? :)
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Βασικά 1η φορά πετάω (για Αμερική-εξωτερικό) αλλά έχω σκοπό να κάνω κάποια ταξιδάκια (άγνωστο το που) μπορώ δηλαδή να περάσω τα μίλια σε κάποια άλλη όπως λες που λογικά "συνεργάζονται" και ποια προτεινεις ? :)
Uganda Airways, Lao Aviation , Air Koryo...
 

tou dromou

Member
Μηνύματα
141
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΛΩΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Η Ολυμπιακη δινει μιλια αν κανεις κρατηση ξενοδοχειου μεσω του δικου της βουκινγ για ξενοδοχειο χωρις να εχει αεροπορικα το ταξιδι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.614
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom