Γενικά Μιλια απο αεροπορικες!

paefstra

Member
Μηνύματα
13.044
Likes
41.061
Τα τελευταία χρόνια που κλείνω δωρεάν εισιτήρια για 15Αύγουστο, τα κλείνω κοντά στα Χριστούγενννα. Φυσικά και το Λονδίνο είναι δημοφιλής προορισμός το Δεκέμβριο. Η Κων/πολη π.χ. που δεν είναι τόσο δημοφιλής για το χειμώνα, δεν έχει τόση ζήτηση.
Tο να κλείνω τόσο νωρίς έχει ελάχιστο ρίσκο- η ακύρωση έχει γελοίο penalty και επιστρέφονται τα bonus που χρησιμοποιώ συνήθως.
 

pkasta

Member
Μηνύματα
34
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Εγώ πάντως έκλεισα στις 04/09 για Πράγα - δύο άτομα 05/09 με επιστροφή 07/09.
Όντως η επιστροφή με business - ωραία εμπειρία!!!
Τελευταία στιγμή με 55.000 πόντους, την έκπληξη την έκανα όμως στην γυναίκα μου!!!
Και 119 ευρώ.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.493
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Τα τελευταία χρόνια που κλείνω δωρεάν εισιτήρια για 15Αύγουστο, τα κλείνω κοντά στα Χριστούγενννα. Φυσικά και το Λονδίνο είναι δημοφιλής προορισμός το Δεκέμβριο. Η Κων/πολη π.χ. που δεν είναι τόσο δημοφιλής για το χειμώνα, δεν έχει τόση ζήτηση.
Tο να κλείνω τόσο νωρίς έχει ελάχιστο ρίσκο- η ακύρωση έχει γελοίο penalty και επιστρέφονται τα bonus που χρησιμοποιώ συνήθως.
OK σ΄ευχαριστώ για το tip από Χριστούγεννα λοιπόν..

Εγώ πάντως έκλεισα στις 04/09 για Πράγα - δύο άτομα 05/09 με επιστροφή 07/09.
Όντως η επιστροφή με business - ωραία εμπειρία!!!
Τελευταία στιγμή με 55.000 πόντους, την έκπληξη την έκανα όμως στην γυναίκα μου!!!
Και 119 ευρώ.
Αυτός είναι άντρας!! Τυχερή η γυναίκα σου. Και τυχερός κι εσύ που βρήκες στο παρά πέντε εισιτήρια
 
Last edited by a moderator:

Varg83

Member
Μηνύματα
133
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλια-Νεα Ζηλανδια
Απο Νοεμβρη αλλαζουν τα πραγματα στο Miles & Bonus... Για δειτε και πειτε γνωμες
http://www.newmilesandbonus.com/

Αντε να ξαναμαζευουμε μιλια για να παραμεινουμε στην Gold:icon_evil::icon_evil::icon_evil:
 

done

Member
Μηνύματα
119
Likes
107
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρία
Ταξίδι-Όνειρο
χιλή
εγώ πειράζει που δεν τα κατάλαβα ολα; τι είναι αυτά τα 1, 2, 3, 4 στα προνόμια; και δεν είμαι σιγουρη οτι μου αρέσει...

edit: άκυρο, κατάλαβα
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
να φαν τα σκατά τους! κάθε δίμηνο ένα ταξίδι LHR-ATH-HER-ATH-LHR αλλιώς ακυρώνεται... (καλά, όχι ότι δεν το περιμέναμε πως θα γινότανε κάποτε...)
Απλώς όπως πάντα το marketing μας πρόσφερε φροντιστήρια επιχειρηματικού πνεύματος: ΥΠΟΔΕΧΤΕΙΤΕ ΤΟ ΝΕΟ MILES + BONUS και τίγκα οι χαρούμενες φατσούλες ολούθε στο site!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.024
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
να φαν τα σκατά τους! κάθε δίμηνο ένα ταξίδι LHR-ATH-HER-ATH-LHR αλλιώς ακυρώνεται... (καλά, όχι ότι δεν το περιμέναμε πως θα γινότανε κάποτε...)
Απλώς όπως πάντα το marketing μας πρόσφερε φροντιστήρια επιχειρηματικού πνεύματος: ΥΠΟΔΕΧΤΕΙΤΕ ΤΟ ΝΕΟ MILES + BONUS και τίγκα οι χαρούμενες φατσούλες ολούθε στο site!
Μπα; έχεις και Internet εσύ;
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Αυτοί δηλαδή που δεν είναι silver ή gold θα πληρώνουν για επιλογή θέσης?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.044
Likes
41.061
Εκτός από το προνόμιο του λογαριασμού Together για ταυτόχρονη συγκέντρωση μιλιων εξαργύρωσης περισσότερων μελών, δεν βλέπω κάτι θετικό. Ακόμη και τη βαλίτσα με μίλια θα την πληρώνουμε πλέον.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Μισό, αφού υπολογίζεται η διανυόμενη απόσταση. Πχ Αθήνα-Λονδίνο είναι περίπου 1500 μίλια. Δεν θα υπολογίζεται πήγαινε-έλα; Άρα ας πούμε 3000 μίλια για το νορμάλ economy εισιτήριο Αθήνα-Λονδίνο-Αθήνα.
Για να διατηρηθείς silver θέλει 8000 μίλια σε 12 μήνες, άρα 3 τέτοια ταξίδια το χρόνο. Ή 2 τέτοια και κανα δυο εγχώρια.
Για gold θέλει 12000 μίλια άρα 4 τέτοια ταξίδια το χρόνο.
Λέω μπούρδες; Πιθανόν. Είναι και η ώρα τέτοια... Νον καπίσκο.
Τεσπα, πάντως αυτό το together μπορεί και να βολέψει.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Για να γίνεις από μπλε μέλος (από το παλιό m&b) silver χρειάζονται 8000 μίλια αναβάθμισης μέσα σε ένα έτος ή 12000; Στις συχνές ερωτήσεις στην πρώτη ερώτηση
(Πώς ανεβαίνω στην επόμενη βαθμίδα;)
λέει πως χρειάζονται 12000 ενώ στην τρίτη ερώτηση
(Τι θα γίνει με τη βαθμίδα που ήδη έχω στο Miles&Bonus;)
λέει πως τα μπλε μέλη θα μετακινηθούν στην silver με 8000 μίλια..
Καταλαβαίνει κανείς τι εννοεί;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.934
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom