Μονιμη κατοικια στο εξωτερικο??

Θα φεύγατε από την Ελλάδα για μόνιμη κατοικία έξω?

  • Ναι, όπου φύγει φύγει.

    Votes: 162 85,3%
  • Όχι, θα μείνω εδώ.

    Votes: 28 14,7%

  • Total voters
    190

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
τωρα που μενεις;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.966
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Έλα ρε Μανώλη, καλά είσαι; Βερολίνο είμαι, όχι στη Ρόδο. Αφού εσύ δεν πετάς με την ryanair, γιατί σε απασχολεί; Χαλιέσαι που πληρώνεις τα 200ρικα από το Βενιζέλο;
Η πλάκα είναι που σήμερα, σε άλλο Ελληνικό forum κάποιος lonelytraveller που υποστηρίζει φαντατικά τη Ryanair έγραψε ότι μένει προσωρινά στη Ρόδο.

Το αναφέρω παρότι δεν είναι σωστό να μιλάμε για banned μέλη, επειδή μπορεί να πάρει κανένα στο λαιμό του με συμβουλές και posts που έχει αφήσει για την υποτιθέμενη μόνιμη κατοικία του στο Βερολίνο....
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Σας βλέπω προβληματισμένους αναφορικά με τη ryanair, να ανησυχήσω?:(
Να εξομολογηθώ τελικά ή όχι?:D
 

babaganoush

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοτιοανατολική Ασία κ.α.
Καλησπέρα!
θελω να ρωτήσω αν εξοδος απο το ευρώ σημαίνει και εξοδος απο την Ευρωπαική Ένωση.
Το εχω διαβάσει σε μερικά άρθρα αλλα δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει. Γνωρίζει κανείς;
Το ρωτάω εδώ γιατι φαντάζομαι θα ενδιαφέρει πολλούς- πολλές, που ζούνε σε σε άλλη χώρα της ΕΕ, και όλοι πια μιλουν για το ό,τι η Ελλάδα πιθανον να εγκαταλείψει το ενιαίο νόμισμα.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
το βλέπω να κλειδώνεται έστω και καθυστερημένα...
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Καλησπέρα!
θελω να ρωτήσω αν εξοδος απο το ευρώ σημαίνει και εξοδος απο την Ευρωπαική Ένωση.
Το εχω διαβάσει σε μερικά άρθρα αλλα δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει. Γνωρίζει κανείς;
Το ρωτάω εδώ γιατι φαντάζομαι θα ενδιαφέρει πολλούς- πολλές, που ζούνε σε σε άλλη χώρα της ΕΕ, και όλοι πια μιλουν για το ό,τι η Ελλάδα πιθανον να εγκαταλείψει το ενιαίο νόμισμα.

Αν η Ελλάδα βγεί απο την Ε.Ε. τότε κανείς δεν ξέρει ακριβώς τι θα συμβεί. Σίγουρα το Art. 45(1) TFEU/ Directive 2004/38 βάση των οποίων μπορούμε να ζούμε σε χώρες της Ε.Ε. ΔΕΝ θα μας καλύπτουν μιας και δεν θα είμαστε μέλη της Ένωσης. Τώρα το πως η κάθε χώρα θα μας αντιμετωπίσει και πως θα γίνει η αλλαγή...κανείς δεν ξέρει.
 

Marsnow

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νάξος
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία / Αλάσκα
Εγώ θα ήθελα να μείνω κάπου που να μπορώ να διαχωρίσω τις εποχές..δηλαδή να μην κάνω Χριστούγεννα με τέρμα ήλιο και κοντομάνικο..και ένα μήνα ουσιαστικά να κρυώνω..Πέρα από αυτό Καναδάς, Λονδίνο. Νέα Ζηλανδία θα ήταν και είναι στις άμεσες ε
επιλογές μου..
 

stratis

Member
Μηνύματα
93
Likes
31
μονιμη κατοικια εξωτερικο!να ξερατε ποσο συχνα το σκεφτεται ο συζηγος τωρα τελευταια!με ολα αυτα τα οικονομικα μετρα στην ελλαδα θελουν να μας κανουν φτωχους!
ειχαμε μια οικονομικη ανεση να πηγαινουμε κανενα ταξιδι ετσι οπως το πανε θα δουλευουμαι για την εφορια.τελος παντων εγω σκεφτομαι πολυ σοβαρα τα καναρια για μονιμη κατοικια εξω τωρα στη τενεριφη ή στα γκραν καναρια δεν ξερω,αμα ερθει η ωρα θα το δω.
εχω παει και στα δυο και μαλιστα 2 φορες ειναι τοσο ωραια!α να σημειωθει χωρις γκρουπ και τετοια μονοι μας παντα.

Το αστείο σε αυτό το μύνημα είναι οτι 25-09-08 αναφέρεται για μόνιμη κατοικία στο εξωτερίκο γιαti δεν βγαινει με τα τότε μέτρα..φαντάζομαι τώρα 4 χρόνια μετα με ΑΥΤΑ τα μέτρα,ΔΝΤ,4 κυβερνήσεις θα είναι σίγουρα στο εξωτερικό.. :p
 

Akasha

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Καλησπέρα!
Είμαι νεοφερμένη στην παρέα, ελπίζω να γράφω στο σωστό μέρος για να μην τ'ακούσω! Λοιπόν, το καλοκαίρι προγραμματίζω μετεγκατάσταση στην Ιταλία, συγκεκριμένα στη Ρώμη. Έχω σπουδάσει Αρχαιολογία και Ιστορία της τέχνης και θεωρησα ως πιο καλη λύση να παω εκεί. Θα ήθελα τη βοήθειά σας όμως σχετικά με τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω. Παιδιά ειλικρινά έχω ψαχτεί με πρεσβείες από εδω και από Ρώμη (που πήγα πριν ένα μήνα και μαγεύτηκα!) αλλά κανείς δεν έχει όρεξη να βοηθήσει. Να σας ενημερωσω πως έιναι απόφαση ζωής, καθώς ζω μόνη μου εδώ, και δεν αντέχω άλλο να δουλεύω σερβιτόρα και να μην αμοίβομαι καν. Σας παρακαλώ ειλικρινά βοηθείστε!
Ευχαριστώ πολύ!
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Akasha τι ακριβώς θα κάνεις στη Ρώμη; Θα πας να ψάξεις εκεί για δουλειά; Μιλάς τη γλώσσα; Ψάχνεσαι για το που θα μείνεις κλπ; Πώς θέλεις να σε βοηθήσουμε, θέσε καλύτερα κάποια ερωτήματα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.521
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom