Μουντιάλ 2010

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Και για να μη μας λείψει η βουβουζέλα που μας έχει σπάσει τα νεύρα...:D

Και το YouTube θέλει τη… βουβουζέλα του
Εικονίδιο που παράγει τον ήχο του «φετίχ» του φετινού Μουντιάλ



Μια εφαρμογή που επιτρέπει στους χρήστες του Youtube να αναπαράγουν τον ήχο της βουβουζέλας, της διάσημης καραμούζας του Παγκοσμίου Κυπέλλου Ποδοσφαίρου, είναι διαθέσιμη δωρεάν από σήμερα, στα περισσότερα βίντεο της ιστοσελίδας.

Την ώρα που παρακολουθούν κάποιο από τα δισεκατομμύρια βίντεο που είναι αναρτημένα στη δημοφιλή ιστοσελίδα, οι χρήστες μπορούν να κάνουν «κλικ» στο…«βουβουζελοκουμπί» και να ακούσουν τον ήχο που παράγει μια γνήσια βουβουζέλα.

Πρόκειται για ένα κουμπί που είναι τοποθετημένο κάτω και δεξιά στη «μπάρα» των προβαλλόμενων βίντεο. Στο κουμπί εικονίζεται μια μπάλα ποδοσφαίρου. Αν την πατήσει ο χρήστης -και έχει ηχεία ή ακουστικά στον υπολογιστή του- θα ακούσει τον ήχο βουβουζέλας.

η συνέχεια του άρθρου : TA NEA On-line - Και το YouTube θέλει τη? βουβουζέλα του
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ε ρε κατακαημένοι μαφιόζοι,καλύτερα που αποκλειστήκατε,γιατί πόσα θα μετρούσατε από τους θεούς της Brazil!!!
Mostra,fanfara και δόξα τον Πάπα...
Ακριβώς όσα και το 82!! Τότε που η "υπερομάδα" είχε εκείνον τον τροχονόμο για τέρμα και μετά τα τρία που αρπάξανε αυτοκτονούσανε ομαδικώς στη Κοπακαμπάνα... μιλάμε για τρελλό γέλιο οι τύποι... κάθε φορά που δεν τους σώζει η διαιτησία και ξεφτιλίζονται αυτοκτονούνε μην αντέχοντας τα χάλια τους...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.808
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Γαλλία, Ιταλία έξω, Αγγλία, Γερμανία, Ολλανδία μέσα, μαζί με Κορέα, Ιαπωνία, ΗΠΑ, καθώς και Αργεντινή, Ουρουγουάη, Παραγουάη. Μια χαρά το Μουντιάλ συνεχίζεται: Δύναμη - ταχύτητα - τεχνική, τι άλλο να ζητήσουμε?
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Ακριβώς όσα και το 82!! Τότε που η "υπερομάδα" είχε εκείνον τον τροχονόμο για τέρμα και μετά τα τρία που αρπάξανε αυτοκτονούσανε ομαδικώς στη Κοπακαμπάνα... μιλάμε για τρελλό γέλιο οι τύποι... κάθε φορά που δεν τους σώζει η διαιτησία και ξεφτιλίζονται αυτοκτονούνε μην αντέχοντας τα χάλια τους...
Ξινά σταφύλια 28ετίας.Τώρα ο τροχονόμος έχει ιταλικό όνομα...γιατί ο άλλος,αυτός που θα αυτοκτονήσει...είναι κάτοχος CL
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Το είδαμε κι αυτό σήμερα... η Σλοβακία απέκλεισε την μεγάλη Ιταλία...

Δεν θα σταθώ στην σφαγή που έγινε και διαμόρφωσε το αποτέλεσμα, δυο γκολ που δεν μέτρησαν και μια αποβολή του τερματοφύλακα για κροσέ, γιατί η Ιταλία δεν μπορεί να ψάχνει διαιτητικά άλλοθι για να αποκλείσει τους Σλοβάκους...

Γιατί να μην αποκλείσει η Σλοβακία την ''μεγάλη'' Ιταλία??
Καλά που δεν στάθηκες στην σφαγή που μόνο εσύ είδες..
Άξιζαν οι Ιταλοί κάτι καλύτερο από την 4η θέση του ομίλου?
Παίξανε ''μπαλίτσα'' μήπως?
Τους είδαμε και στα άλλα δύο ματς του ομίλου....

Μάλλον έβλεπες άλλο παιχνίδι!!


Υ.Γ.

Και χωρίς παρεξήγηση,μήπως έφαγες σπαράγγια σήμερα και επισκεπτόσουν συχνά την τουαλέτα και παρακολούθησες αποσπασματικά το παιχνίδι?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.546
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Για να μην κάνω το μ.Χ προφήτη έχω παίξει πως θα περάσουν στον επόμενο γύρο Ουρουγουάη, Ν.Κορέα (είχε καλή απόδοση...), ΗΠΑ, Χιλή, Πορτογαλία και Σλοβακία, αν περάσουν από 4 και πάνω πάμε πολύ καλά, αν τους πιάσω και τους έξι πηγαίνω για 2-3 χρονάκια διακοπές...
Συγγνώμη για τh φιγούρα, αλλα νομίζω πως δικαιούμαι να αρχίσω να δέχομαι προτάσεις για το που να αφιερώσω τα επόμενα δυο χρονάκια τhς ζωής μου...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Γιατί να μην αποκλείσει η Σλοβακία την ''μεγάλη'' Ιταλία??
Καλά που δεν στάθηκες στην σφαγή που μόνο εσύ είδες..
Άξιζαν οι Ιταλοί κάτι καλύτερο από την 4η θέση του ομίλου?
Παίξανε ''μπαλίτσα'' μήπως?
Τους είδαμε και στα άλλα δύο ματς του ομίλου....

Μάλλον έβλεπες άλλο παιχνίδι!!
Άντε επειδή είμαι στις καλές μου σήμερα που περάσανε οι Γιαπωνέζοι να σου κάνω μερικά μαθήματα δωρεάν ΚΑΙ στην μπάλα... μου αρέσει που με ρωτάς, έτσι μαθαίνει κανένας, ρωτώντας...

Λοιπόν "μεγάλη" είναι η Ιταλία γιατί έχει τέσσερα αστεράκια στη φανέλα, γιατί προκρίνεται από το 1934 και μετά εκτός του 1958 συνεχώς στα τελικά και γιατί βέβαια προκρίθηκε αήττητη στο φετινό mundial... κάτι ψιλοκάνουν οι φουκαράδες οι Ιταλοί στο ποδόσφαιρο...

Όσον αφορά την σφαγή έχεις απόλυτο δίκιο... μόνο εγώ την είδα... σαχλαμάρες σφαγή... μόνο δυό γκολ ακύρωσαν στην Ιταλία και το κροσέ του τερματοφύλακα δεν βρήκε καλά στο πρόσωπο... δεν έπρεπε να αποβληθεί, στον ύπνο μου το είδα...

Όπως άριστα έγραψα, το έχω παράπονο δεν με διαβάζεις με προσοχή και δεν θα μάθεις, για πολλούς λόγους η Ιταλία δεν έπαιξε και αποκλείστηκε... δίκαια ή άδικα αποκλείστηκε... ΤΕΛΟΣ... αυτό έλειπε να χρειάζεται η Ιταλία να την παίζει ο διαιτητής 50-50 για να κερδίσει την Σλοβακία...

Υ.Γ. Σου χρωστάω και μια απάντηση για τα σπαράγγια... τσίφος amsterdam, πάλι άσχετος πιάστηκες... τα σπαράγγια που σερβίρουν στα μαγαζιά που εγώ πηγαίνω στο Παρίσι είναι βέβαια Γαλλικότατα... μην σου φαίνεται περίεργο... εκτός από το χωριό σου υπάρχουν κι άλλα μέρη στην Ευρώπη που βγάζουν σπαράγγια... και πολύ καλύτερα μάλλον...
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Σας παρακαλω πολυ οχι αλλα οφ τοπικ ποστ, επαναλαμβανω τη φραση του χεφε: οι διαφορες μπορουν να λυθουν μεσω πιεμ.
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Συγγνώμη για τh φιγούρα, αλλα νομίζω πως δικαιούμαι να αρχίσω να δέχομαι προτάσεις για το που να αφιερώσω τα επόμενα δυο χρονάκια τhς ζωής μου...
θυμόμουν που το χές γράψει και σκεφτόμουν εγινε τώρα ο άτιμος :bleh:
Μια χαρα σ έκατσε! Αντε , άντε καλά ταξίδια με τα κέρδη!
τι συντελεστή σου έδωσαν και οι 6 μαζί?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.872
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom