Μουντιάλ 2010

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Εδώ που τα λέμε, η κόκκινη ήταν πολύ αυστηρή (η πρώτη κίτρινη δεν έπρεπε να δοθεί). Το δεύτερο ημίχρονο ήταν για να σε πάρει ο ύπνος. Έκανα πολύ καλά που έψαχνα για υποβρύχια φωτογραφική μηχανή. Και μια και τό'φερε η κουβέντα (off topic αλλά για να μην ανοίγω νέο topic), μήπως έχετε καμμιά πρόταση για μια φτηνή compact digital με ικανοποιητική απόδοση και κάτω από 200 ευρώ?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ευχαριστώ, αλλά δεν βλέπω πουθενά να είναι αδιάβροχη. Κανονική έχω μια Canon, μια χαρά είναι, για υποβρύχιες φωτογραφίες και βίντεο ψάχνω (sorry Def για το off, εσύ είσαι και του χώρου, μήπως έχεις καμμιά ιδέα? ).
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Tώρα αρχίζει το mundial...

Iβηρικό ντέρμπυ κομπλεξικών!! Mεγάλα γλέντια... θα τρέμουνε και οι δύο... καρφάκι δεν μου καίγεται, μου είναι και οι δύο αδιάφοροι, ότι βρέξει ας κατεβάσει...

και βέβαια...

Βραζιλία-Χιλή... το τέλειο σενάριο για μένα θα είναι να διακοπεί λόγω επεισοδίων και να αποκλειστούν και οι δύο!! Είναι ένα παιχνίδι που θα χαρώ σίγουρα όποιος και να κερδίσει... οι δύο από τρεις ομάδες που αντιπαθώ σφόδρα... να διακοπεί ρε και να αποκλειστούν και οι δύο γίνετε???
 

giwrgos

Member
Μηνύματα
270
Likes
508
Επόμενο Ταξίδι
Περου,Περου,Περου,Περου..
οοοοο αρτζεντινα ες ουν σεντιμιεντο νο πουεδο παρααααααρρρρ,ολε ολε ολε ολε ολε ολε ολα ολε ολε ολε καδα ντια τε κιερο μας...οοοο ΑΡΤΖΕΝΤΙΝΑΑΑΑΑΑ...αντε δε μιλαω τοσο καιρο για τη μπαλα..προσκυνηστε ολοι την μεγαλυτερη ομαδα ολων των εποχων...φτανει πια..!!το ποδοσφαιρο ειναι το αθλημα του λαου και η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ομαδα της οποιας οι ΟΠΑΔΟΙ,δημιουργουν μια μοναδικη ατμοσφαιρα με συνεχες τραγουδι και συνθηματα που ομοια της δεν υπαρχει πουθενα ειναι η αργεντινη...!!φτανει πια με τα γατακια τους μαρκετινκ-βραζιλιανους και τους απαθεστατους ευρωπαιους..!!συγνωμη αλλα εγω δε θα μπορουσα ποτε να εχω σαν παιδακι σε αφισα πανω απο το κρεβατι μου και σαν ειδωλο τον φαν περσι...ουτε τον καθεκαστο βραζιλιανο που θα κανει 10 διαφημιστικα σποτ και θα γινει ποδοσφαιριστης(!!)..εγω θα εχω τον κανιγια,το μπατιγκολ τον ντιεγο,τον ρικελμε τον γκατουζο(αν και ιταλακι αρρωστο..!)..δειτε ολα τα παιχνιδια του μουντιαλ και εστω και λιγο παθιασμενοι ανθρωποι να ειστε ειναι σιγουρο οτι μονο στα παιχνιδια της αργεντινης θα σηκωθειτε απο το καναπε σας και θα αρχισετε να τραγουδατε μαζι τους..!!

αν και φαινεται λιγο επιθετικο το υφος μου,δεν ειναι ετσι απλα ξεσηκωθηκα και ξεσπασα καθως βαρεθηκα τη ξυλινη γλωσσα,τα συστηματα,τις γραβατες,το πουρουπουπου,τους γλειφτρες,τους κοκκινομαγουλους(αγγλογερμανους..)και ολους αυτους που κανουν το ποδοσφαιρο να φαινεται επιστημη...το ποδοσφαιρο ειναι απλο...παθος-ψυχη-κερκιδα-πιστη-τσαμπουκας....δηλαδη αργεντινη.......
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ωραίο το ποστ σου, θυμίζει κάτι από ποδόσφαιρο και πώς θάπρεπε να είναι. Αν και δεν συμφωνώ με όλα όσα γράφεις, ούτε βέβαια και η Αργεντινή σε αυτό το μουντιάλ έχει δείξει τρομερά πράγματα. Θα την δούμε στα νοκ άουτ πώς θα πάει. :)
 

giwrgos

Member
Μηνύματα
270
Likes
508
Επόμενο Ταξίδι
Περου,Περου,Περου,Περου..
ναι οπως ακριβως το λες ειναι ντεφ...δυστυχως στο βωμο του μαρκετινκ και της τεραστιας βιομηχανιας του στοιχηματος που μας εχει κανει ολους κακο(και εννοειτε πως βαζω και τον εαυτο μου μεσα..)αν σκεφτουμε οτι πλεον υπαρχει κοσμος που παρακαλει να μη μπει γκολ(!!!)σε ενα ενενηνταλεπτο για να πληρωθει καποια χρηματα,εχουμε χασει την εννοια ποδοσφαιρο...γι αυτο γουσταρω το λατινοαμερικανικο τροπο παιχνιδιου(αν..και εκει σιγα σιγα το μαρκετινκ κανει την εισοδο του μεγαλοπρεπως..)και δη το αργεντινικο καθως θυμιζει ακομα ποδοσφαιρο αλανας..σαν αυτο που ΟΛΟΙ μας παιζαμε μικροι..!οσο για την αργεντινη σε αυτο το μουντιαλ,εχεις δικιο ακομα δεν εχει δειξει τις δυνατοτητες που εχει σαν ομαδα,αλλα και δεν εχει δειξει ευτυχως την ηττοπαθεια και τη μοιρολατρεια που εδειχνε σε προσφατες διοργανωσεις(ακομα..!) και πιστευω αυτο οφειλεται σε μεγαλο βαθμο στο τρελοκομειο που "κανει" τον προπονητη..,μιας και δεν ειναι..!!αλλα γι αυτο πολλα παιδακια θα κυκλοφορουν το καλοκαιρι με μπλουζακια γαλαζοασπρα ριγε,καθως θα ειναι η μοναδικη ομαδα που θα παρει τη κουπα χωρις συστηματα,χωρις "κατασκοπειες"αντιπαλων,χωρις προπονητη,παρα μονο με την αυρα και τη τρελα που κουβαλαει ενας τυπος στην ακρη του παγκου και τα οσα εμπνεει αυτος σε εντεκα μπουλντογκ με "αγνοια κινδυνου"....
 

taver

Member
Μηνύματα
12.498
Likes
29.136
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δηλαδή τώρα στους 16 πέρασαν μόνο 6 Ευρωπαϊκές ομάδες, και τα κατάφεραν έτσι ώστε να παίζουν αντίπαλες μεταξύ τους σε 3 αγώνες?
Δηλαδή στους 8 θα υπάρχουν μόνο 3 Ευρωπαϊκές ομάδες?

Νομίζω όλα αυτά είναι πρωτοφανή για Μουντιάλ...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.728
Likes
50.775
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ευχαριστώ για τα συγχαρητήρια.
1,6 (POR) X 1,6 (CHI) X 2 (URU) X 2,2 (SVK) X 1,65 (USA) X 3,2 (South Korea) = 60

Δεν είμαι ιδιαιτερα ποδοσφαιρόφιλος, δεν μου αρέσουν οι κανονισμοί, κάνουν το άθλημα πολύ πιο αργό, άδικο και αδιάφορο απ' όσο θα μπορούσε να είναι. Όλα τα αλλα αθλήματα άλλαξαν ριζοσπαστικά κανονισμούς, στο ποδόσφαιρο τους πήρε 95 χρονια να αποφασίσουν πως απαγορεύεται να πιάνει με τα χερια ο τερματοφύλακας μετά από επιστροφή αμυντικού... Με 5-6 πολύ απλές αλλαγές θα γινόταν γρήγορο και με εναλλαγές, έτσι όπως είναι κάνει μονο για στοίχημα, οποτε ναι, ανήκω σε αυτούς που το βλέπουν αλλα δεν τρελαίνονται κιόλας.

Μάλλον χρειάζεται κι άλλη θέση για το λατινοαμερικάνικο ποδόσφαιρο: πέρασαν όλες (μαζί και η πολύ καλή USA, που τη βλέπω να ρίχνει και στη Ghana) πλην της Ονδούρας, που πήγε με μεγάλες απώλειες.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Η μητέρα των μαχών σήμερα στις 17:00

ΑΓΓΛΙΑ - ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Συντονιστείτε :)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.270
Μηνύματα
885.843
Μέλη
38.948
Νεότερο μέλος
Stella_r

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom