Ταϊλάνδη Μπανγκοκ- Κο Σαμούι - Πληροφορίες!!

GTS

Member
Μηνύματα
6.793
Likes
18.423
...Mην περιμενεις να βρεις τις παραλιες της Ελλαδας στην Ταυλανδη
Μ'αρέσουν αυτού του είδους οι αφορισμοί, ιδίως όταν προέρχονται από άτομα που έχουν πάει σε ένα νησί και μόνο της Ταϋλάνδης.

Έχεις πάει και αλλού ή απλά έτσι τα λες για να τα πεις? Ή στα είπαν άλλοι ή τα διάβασες σε κανά περιοδικό?
 

pbeth

Member
Μηνύματα
16
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
καλημερα παιδια!προτεινω και εγω το Cliff φαγητο στο Samui καθως και το wrap στο ξενοδοχειο Peace (εαν ψαξετε στο google θα βρειτε που ειναι και πως θα πατε...).Εμεις ειχαμε νοικιασει μηχανακι και γυρισαμε οσο μπορουσαμε το νησι!Παντως σιγουρα θα ξαναπηγαινα με χιλια!!!Ειχα μείνει στο Muang Samui spa resort και περασαμε πολυ ωραια...Μας έκαναν αναβάθμιση σε grand suite οταν φτασαμε αν και όλα του τα δωματια ήταν θαυμασια κατα την προσωπική μου αποψη...
Μπήκα και εγώ στην παρέα για μερικές απορίες. Το Σεπτέμβρη θα πάμε Κο Σαμούι και από ότι δείχνουν τα πράγματα θα μείνουμε στο Muang Samui spa resort! Θα ήθελα μερικές πληροφορίες για το ξενοδοχείο.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.836
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Μ'αρέσουν αυτού του είδους οι αφορισμοί, ιδίως όταν προέρχονται από άτομα που έχουν πάει σε ένα νησί και μόνο της Ταϋλάνδης.

Έχεις πάει και αλλού ή απλά έτσι τα λες για να τα πεις? Ή στα είπαν άλλοι ή τα διάβασες σε κανά περιοδικό?
ναι...μην περιμενετε να βρειτε τις παραλιες της Ελλαδας στην Ασια...
απλα μπορειτε να βρειτε καλυτερες...

και επειδη ξερω οτι σας ελειψε:
σαν την χαλκιδικη πουθενα....
 

DART

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Phuket - Bangkok
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Μπόρα Μπόρα
Τι ακριβως θα ηθελες να μαθεις για το ξενοδοχειο?


Μπήκα και εγώ στην παρέα για μερικές απορίες. Το Σεπτέμβρη θα πάμε Κο Σαμούι και από ότι δείχνουν τα πράγματα θα μείνουμε στο Muang Samui spa resort! Θα ήθελα μερικές πληροφορίες για το ξενοδοχείο.
 

pbeth

Member
Μηνύματα
16
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Τι ακριβως θα ηθελες να μαθεις για το ξενοδοχειο?
Θα ήθελα να μου πεις γενικά αν έμεινες ευχαριστημένη από το ξενοδοχείο. Αν το σέρβις του ήταν καλό , το φαί , πως είναι η παραλία μπροστά από το ξενοδοχείο. Τα δωμάτια πως είναι (εμείς μάλλον θα μείνουμε σε αυτά που έχουν θέα στην πισίνα) και αν είναι καθαρά. Οι τιμές μέσα στο ξενοδοχείο πως είναι και για το σπα. Και γενικά όποια πληροφορία θα μπορούσες να μου δωσεις θα με βοηθούσε πάρα πολύ!
Ευχαρισώ πολύ!!!!
 

DART

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Phuket - Bangkok
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Μπόρα Μπόρα
Pbeth το ξενοδοχειο εμενα μου αρεσε παρα πολυ...το στυλ του ειναι παραδοσιακο, με ξυλο και αναλογη διακοσμηση...ειναι σε στυλ μπανγκαλοους (δηλαδη σπιτακια σπιτακια, 2οροφα που καθε οροφος εχει μια και καλα σουιτα...).εμεις μειναμε σε μεγαλη σουιτα η οποια η μονη της διαφορα ειναι οτι εχει μεγαλο μπαλκονι που εχει jacuzzi, κρεββατι με κουρτινιτσες, και σαλονακι, ενω η μικρη σουιτα εχει μονο ενα μπαλκονακι σε σαλονακι).Κατα τ'αλλα μεσα το δωματιο ειναι ιδιο...μεγαλο με πολλους χωρους...Εμεις ειχαμε θεα στον κηπο και δεν μας χαλασε καθολου.η θαλασσα μπροστα στο ξενοδοχειο ειναι λιγο χαλια...δεν μπορεις να κανεις μπανιο.πρεπει να προχωρησεις προς τα δεξια και σε 5 λεπτα η παραλια, παρολο που ειναι η ιδια,ειναι καλυτερη.Φαγητο φαγαμε μονο μια φορα εκει και μπορω να πω πως ηταν ωραιο.Ηταν βεβαια πιο ακριβο απο οτι σε αλλα εστιατορια (Sea wrap, και Cliff).Spa καναμε αλλα ηταν πολυ πολυ ωραια.οι τιμες φυσικα ειναι χαμηλοτερες απο την Ελλαδα αλλα ακριβοτερα απο αλλα spa εξω στο νησι.Καναμε και στην παραλια βεβαια που για 2-3 ευρω ειναι καλα...Νοικιασαμε μηχανακι και καναμε τις βολτουλες μας στο νησι.Εαν θες κατι πιο συγκεκριμενο ξαναπες μου...
 

konnn

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Καλησπέρα σκέπτομαστε και μεις να πάμε αρχές Σεπτεμβρίου γαμήλιο στο σαμούι.Αξίζει για γαμήλιο?Φοβόμαστε , η αλήθεια είναι και τον καιρό.Βέβαια δε μας λείπει να είμαστε όλη την ώρα αραχτοί στην παραλία αλλά θα θέλαμε να πιούμε κανά ποτάκι. Δλδ στα ξενοδοχεία κ πχ σε αυτό που συζητάτε υπάρχει μπαρ να πιείς ένα ποτό,είναι η περιοχή του σαμούι κοντα να πας να πιείς εκέι ένα ποτό??
Επίσης, μπορείς άφοβα να φάς εκτός ξενοδοχείου, να κυκλοφορίσεις,υπάρχουν εκείνη την εποχή άλλοι τουρίστες ή θα είναι έρημα λόγο εποχής.Ευχαριστώ και συγνώμη για τον κατεγισμό..
 

DART

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Phuket - Bangkok
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Μπόρα Μπόρα
Φυσικα και θα εχει κοσμο...εμεις ειχαμε παει εκει πριν 2 χρονια, αρχες Σεπτεμβρη...Δεν ειχε ερημια παντως!Ποτακι μπορεις να πιεις στο ξενοδοχειο αλλα σε χαλαρο στυλ...σε ξαπλωστρες κλπ...Ενα παρα πολυ ωραιο μερος που θα μπορουσες να πας για φαγητο αλλα και μονο για ποτο ειναι το Sea Wrap στο ξενοδοχειο Peace (αν θυμαμαι καλα).Εκει καθεσαι για ποτο πανω σε τεραστιες μαξιλαρες πανω στην αμμο...Επισης υπαρχουν πανω στην Chaweng διαφορα μπαρακια κλπ...αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα σου αρεσουν.Εαν νοικιασετε μηχανακι μπορειτε σιγουρα να πατε σε διαφορα μερη...Εμεις δεν ειχαμε παει για γαμηλιο εκει αλλα πολλοι το προτειμουν.Καλα να περασετε!
 

konnn

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Σας ευχαριστώ....Όμως με απασχολεί πολύ ο καιρός....Τώρα δεν είναι και πολύ καλός εκεί κάτω και δε ξέρω για το Σεπτ τι γίνεται. Στατιστικά οι Σεπτ-Οκτ-Νοε είναι οι μήνες μουσώνων.Οκ να ρίξει μια μπόρα των 10 λεπτών αλλά εάν είναι όλη τη μέρα έτσι?????
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom