Ταϊλάνδη Μπανγκόκ - σε ποιά περιοχή να μείνουμε

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
καλά, φαντάζομαι τη μαγεία την καταλαβαίνεις περισσότερα στα ξενοδοχεία που θα μείνεις στα νησιά και όχι στην μπανγκοκ... εκεί χρειάζεται πιο προσεκτική επιλογή (όσον αφορά στο να βρεις κάτι που να δένει και με το κλίμα της χώρας...) :D

αλλά, έχει δίκιο ο GTS όταν λέει ότι 100+ ευρώ το βράδυ για μπανγκόκ δεν είναι και φτηνά...:roll:

εγώ ψάχνω κάτι πιο φτηνό (έχω και κάτι υπόψη μου και το κοιτάω, με 50-60 ευρώ...) απλά αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιος λόγος να προτιμήσει κάποιος τη Silom από τη Sukhumvit ή το αντίθετο... ή και στις 2 περιοχές είναι παρόμοια να μείνεις...
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
να μεινεις στην Chinatown , εχει απιστευτο χρωμα , αγορες , εστιατορια με θαλασσινα , οταν ξαναπαω στο Μεγαλο Μάνγκο πάλι εκει θα μείνω ασυζητητί!
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat

paragianna75

Member
Μηνύματα
53
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
astana-kazakhstan?
Ταξίδι-Όνειρο
Namimbia
Αχ ναι china town ήταν υπέροχα, ρουφάς μυρωδιές και αρώματα, και χάνεται το μάτι σου στις αγορές και στα street restaurants με τα υπέροχα θαλασσινά.Και το ξενοδοχείο που μείναμε με την Ελεάνα ήταν κουκλίστικο!
 

olga

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρο του κόσμου
θα με βοηθουσε πολυ αν μου ελεγες σε ποιο ξενοδοχείο μείνατε...ελπίζω οικονομικό.Θα πάω 11-17 αυγούστου Μπανγκοκ
 

olga

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρο του κόσμου
να κανω και εγω μια ερωτηση στο φιλο που μολις γυρησε απο μπανγκοκ....με τη γριπη τι γίνεται??θα παω τον Αυγουστο και εχω τρομοκρατηθει λιγακι...πρεπει να αγχωνομαι?
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Όλγα τη γρίππη την ξέχασα τελείως με το που μπήκα στο αεροπλάνο και κανείς δε μου τη θύμησε για 2 εβδομάδες. στη μπανγκόκ πολλοί φορούν μάσκες στο δρόμο αλλά όχι λόγω γρίππης, λόγω ρύπανσης. κανένας λόγος ανησυχίας. στα νησιά ούτε που ασχολείται κανείς και λογικό αφού μετά την (πραγματικά) επικύνδυνη γρίπη των πτηνών σιγά μη φοβηθούν τώρα

μείναμε λίγο στο ambassador στη Σουκουμβίτ, μεγάλο και υπο ανακαίνηση με καλή τιμή γύρω στα 30-35? αλλά δε μου πολυάρεσε. επίσης άλλο λίγο στο sleepwithinn στη Ραμπούττιν που το βρήκα πιο κατάλληλο για αυτό που ήθελα (2 άτομα με σακίδια στη πλάτη και μόνο για ύπνο).
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Για Μαρτιο που πηγαινω εχω βρει προσφορα στο Lebua σε «Tower Club Σουιτα» με θεα στο ποταμο (51-59 οροφο) και πρωϊνο στα 540€/4βραδια. Σαν τοποθεσια ειναι πολυ κοντα βλεπω στο σταθμο του skytrain Saphan Taksin και διπλα και σε προβλητα του ποταμου.

Αρχικα να ρωτησω αν αξιζει η παραπανω προσφορα για το δωματιο που εχω βρει (θα ειμαστε σε honeymoon) και αν η τοποθεσια βολευει ή αν πρεπει να ψαξω πιο βορεια πχ προς σταθμο Sanam Chai ή και πιο πανω ακομα. Ή αν εχετε να προτεινετε και κατι αλλο. Μηπως πχ ανεβαινω πολυ σε χρηματα...
 

athens8

Member
Μηνύματα
125
Likes
464
Καλημέρα σας θα ήθελα τη βοήθειά σας για μπανγκοκ .. που βολεύει να μείνουμε??? έχω δύο επιλογές ξενοδοχείων .απλά βλέπω ότι η πράσινη γραμμή δεν βολεύει και πολύ..πιο πολύ χρήσιμη μου φαινεται η μπλε..

Τ ένα ξενοδοχείο είναι the duchess hotel and residences...
Και τ αλλο Holiday Inn Bangkok Silom...όποιος μπορεί να με βοηθήσει .....
 

Eleni P

Member
Μηνύματα
101
Likes
480
Καλημέρα σας θα ήθελα τη βοήθειά σας για μπανγκοκ .. που βολεύει να μείνουμε??? έχω δύο επιλογές ξενοδοχείων .απλά βλέπω ότι η πράσινη γραμμή δεν βολεύει και πολύ..πιο πολύ χρήσιμη μου φαινεται η μπλε..

Τ ένα ξενοδοχείο είναι the duchess hotel and residences...
Και τ αλλο Holiday Inn Bangkok Silom...όποιος μπορεί να με βοηθήσει .....
Καλημέρα!!
Εγω θα επελεγα το δεύτερο.
Εκτός του ότι είναι ανάμεσα κ στην μπλε κ στην πράσινη θα εισαι κ κοντα στο ποτάμι που βολεύει να παίρνεις και το καραβακι ταξι. Εμας μας βολεψε στις μετακινήσεις στο κεντρο. Θεωρώ πως η τοποθεσία του ειναι πολυ καλύτερη!!
 

athens8

Member
Μηνύματα
125
Likes
464
Καλημέρα!!
Εγω θα επελεγα το δεύτερο.
Εκτός του ότι είναι ανάμεσα κ στην μπλε κ στην πράσινη θα εισαι κ κοντα στο ποτάμι που βολεύει να παίρνεις και το καραβακι ταξι. Εμας μας βολεψε στις μετακινήσεις στο κεντρο. Θεωρώ πως η τοποθεσία του ειναι πολυ καλύτερη!!
Αυτό σκέφτηκα και εγώ...ξέρουμε μέχρι τι ώρα είναι το καραβάκι ταξί, κάπου είχα διαβάσει ότι είναι μέχρι τις 17:30...
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom