Μωρά παιδιά έχουμε.. τι ταξίδια μου λέτε τώρα!!;;

taxidakia

Member
Μηνύματα
285
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις ξανά
Εγώ πάντως ζηλεύω τους γονείς μου που βγήκαν μόλις τώρα στη σύνταξη και δεν έχουν αφήσει αεροπορική προσφορά ανεκμετάλλευτη!
 

pinelopi

Member
Μηνύματα
265
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βρεττάνη , Λίγηρας
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού..αρκεί να φεύγω
Εγώ πάντως ζηλεύω τους γονείς μου που βγήκαν μόλις τώρα στη σύνταξη και δεν έχουν αφήσει αεροπορική προσφορά ανεκμετάλλευτη!
Να είναι καλά πολλά πολλά χρόνια για να ταξιδεύουν ...όσο για μένα δεν το βλέπω να συμβαίνει καθώς έχω πολύ λίγα χρόνια δουλειάς και θα με πιάσουν όλα τα νέα ασφαλιστικά μέτρα...μέχρι τα 90 να αποφασίσουν πως πρέπει αν ζούμε να δουλεύουμε, εμένα με πιάνει...........
 

taxidakia

Member
Μηνύματα
285
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις ξανά
Σε ευχαριστώ για τις ευχές Pinelopi! Έχεις δίκιο, εμείς μάλλον δεν πρέπει να περιμένουμε τη σύνταξη, γιατί αλλιώς θα περιμένουμε για πάντα... Οι γονείς μου είναι πολύ νέοι, έχουν χρόνια πολλά μπροστά τους.
Συμπέρασμα: Εμείς ας πάμε τώρα, κι ας μην περιμένουμε τη σύνταξη! (από δω τό'φερα, από'κει τό'φερα... πάμε να φύγουμε κατέληξα!)
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Κάπως έτσι είμαστε και μεις...
Πάντως φέτος το καλοκαιρι ολη η οικογένεια ταξιδευει εκτος Ελλάδας.
Οι γονείς στην Ν.Α. Ασία, η κόρη στο Βερολίνο, κι ο γιος Στοκχόλμη...


αααα...συμβαινει και σε άλλες οικογένειες αυτό...παρηγορήθηκα τώρα..
τι να κάνουμε vagatos.....ετσι ειναι η ζωή..
τα παιδακια μας ανοιξαν τα φτερά τους..


 
Last edited by a moderator:

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
εμεις οι νεοι ας παμε τωρα γιατι μαλλον δε θα προλαβουμε να παρουμε συνταξη....και με τα λεφτα που θα παρουμε ,αν προλαβουμε ,η μεγαλυτερη εκδρομη θα ναι το σουπερμαρκετ για παξιμαδια...μακαρι και οι δικοι μου γονεις να το ριχναν στα ταξιδια...θυμαμαι οταν ημουν μικρη ειχαμε γυρισει ολη την ελλαδα οδικως, πηγαμε εξωτερικο , αλλα τα τελευταια 7-8 χρονια εχουν καταπιαστει με γεωργικες ασχολιες και δε πανε πουθενα μη ξεραθουν τα λουλουδια....δε μπορω να τους μεταπεισω με τπτ...!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Last edited by a moderator:

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Ο γιος μου με ακολουθεί σε κάποια ταξίδια μου, όχι σε όλα όμως.
Γυρίσαμε μαζί όλη την Ευρώπη και πήγαμε επίσης Καμπότζη, Βιετνάμ, Ιράν, Κεντρική Αμερική και ΗΠΑ. Απολαμβάνει τα ταξίδια περισσότερο και από μένα.
Σε ηλικία 6 ετών τον πήρα και πήγαμε οι δυό μας στο Μεξικό και στο Μπελίζε και έπαθα πλάκα από τα πράγματα που μπορείς να μάθεις έχοντας δίπλα σου ένα μικρό παιδί.
Όσοι έχετε παιδάκια, σας το συνιστώ ανεπιφύλακτα.
Μόνο να προσέχετε να μην ενοχλείτε τους άλλους γύρω σας.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Σε ηλικία 6 ετών τον πήρα και πήγαμε οι δυό μας στο Μεξικό και στο Μπελίζε και έπαθα πλάκα από τα πράγματα που μπορείς να μάθεις έχοντας δίπλα σου ένα μικρό παιδί. Όσοι έχετε παιδάκια, σας το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Μόνο να προσέχετε να μην ενοχλείτε τους άλλους γύρω σας.
Επισης πηρα το γιο μου σε Μεξικο-Μπελιζ σε ηλικια 10 ετων και συμφωνω με τον traveladdict! Τωρα ετοιμαζουμε το επομενο παλι προς καραιβικη και δε βλεπει την ωρα! Καλο ειναι το ζευγαρι να ταξιδευει καποιες φορες μονο του , αλλα και με το παιδι οταν ειναι στην καταλληλη ηλικια (αυτη που θεωρει ο καθενας) , το ταξιδι γινεται μοναδικο!
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
αυτά μην τα πείτε στον δικό μου γιατί χαθήκαμε!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

taxidakia

Member
Μηνύματα
285
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις ξανά
Σε ηλικία 6 ετών τον πήρα και πήγαμε οι δυό μας στο Μεξικό και στο Μπελίζε και έπαθα πλάκα από τα πράγματα που μπορείς να μάθεις έχοντας δίπλα σου ένα μικρό παιδί.
Πες μας αν θέλεις την εμπειρία σου...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.958
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom