Γερμανία Μόναχο ξανά

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
...........................αλλά είναι απενοχοποιημένη η κατανάλωση κατά τη διαρκεια του ταξιδιου.....:p
Αυτό να γραφτεί στα πρακτικά με κόκκινα γράμματα!!!!!!!!!!!!
συγχαρητήρια για την ιστορία σου. (Για τα μουσεία μας αρκούν οι προηγούμενες, εξαιρετικές, αφηγήσεις ή ένας οδηγός)
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Να ρωτησω κατι αν ξερει κανεις,επιτρεπεται η χρηση βιντεοκαμερας και φωτογραφικης μηχανης στο Schloss Nymphenburg και στο ανακτορο Residenz του Μοναχου?
 

rumi

Member
Μηνύματα
76
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΠΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
Υπεροχες φωτογραφιες!!!!!!!!θαυμασιες περιγραφες.μου αρεσει πολυ το μοναχο,και γενικα οι πολεις της γερμανιας
 

rumi

Member
Μηνύματα
76
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΠΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
οταν γυριζω στην αθηνα απο οσλο,επιστρεφω μεσου μοναχου,και εχω αρκετες ωρες στο αεροδρομιο.σκεφτομαι να παρω το τρενο,και να επισκεφτω λιγακι τη πολη εστω για ενα καφε.μου αρεσει πολυ και εχω να παω στο μοναχο 3 χρονια.να ρωτησω-αν γνωριζει κανεις ποσο κοστιζει το εισιτηριο απο αεροδρομιο στο κεντρο μετ`επιστροφης;νομιζω ηταν 8 ευρω αλλα δεν θυμαμαι αν ηταν η μια διαδρομη,η`το ημερησιο εισιτηριο εντος της πολης του μομαχου.αν καποιος γνωριζει τιμες θα ηθελα να τις μαθω.το μονο που θυμαμαι ειναι οτι εχει 20 ευρω-το ατομο-για ενα ημερησιο εισιτηριο,απο τις 9 το πρωι μεχρι 12 τα μασανυχτα,και ισχυει για απεριοριστες διαδρομες σε ολες τις πολεις της βαυαριας.για τα δυο ατομα η τιμη ηταν 30 ευρω για τις ιδιες ωρες,και ιδιες διαδρομες.
 

rumi

Member
Μηνύματα
76
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΠΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
σας ευχαριστω παρα-παρα πολυ,θα το κοιταξω αμεσως
 

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
184
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
μπορώ να πάω κάπου στο Μόναχο για 2 ώρες..στο κέντρο ας πουμε για φαγητό?το αεροδρόμιο είναι κοντα από το κέντρο?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Για 2 ώρες πολύ οριακά.Το αεροδρόμιο είναι 28 km περίπου από το κέντρο.Με το S-Bahn είναι περίπου 30-40 λεπτά.΄Οποτε θα έχεις στήν διάθεση σου περίπου μία ώρα για μια πολύ σύντομη βόλτα στην Marienplatz και για φαγητό κάτι πολύ γρήγορο.
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Απίστευτη η ιστορία σου Dafni! Χριστουγεννιάτικη και 'χορταστική' με φοβερές φωτογραφίες που με έβαλαν για τα καλά στο κλίμα :xmas_mrgreen:!
Να σε ρωτήσω κάτι, το Brenner Grill αξίζει για το φαγητό του? Να κλείσω τραπέζι για την παραμονή?
Το Hackerhaus θα το επισκεφτώ σίγουρα, έκανα και την κράτηση μου!
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
να ρωτησω και γω κάτι: Θα πάμε 7 άτομα στο Μόναχο...για 2 βραδια.Ποια κάρτα συμφέρει να βγάλουμε που να περιλαμβάνει πηγαινε-ελα αεροδρόμιο και κέντρο?
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Απίστευτη η ιστορία σου Dafni! Χριστουγεννιάτικη και 'χορταστική' με φοβερές φωτογραφίες που με έβαλαν για τα καλά στο κλίμα :xmas_mrgreen:!
Να σε ρωτήσω κάτι, το Brenner Grill αξίζει για το φαγητό του? Να κλείσω τραπέζι για την παραμονή?
Το Hackerhaus θα το επισκεφτώ σίγουρα, έκανα και την κράτηση μου!

το brenner ειναι μπαρ ρεστοραν,μοδατο και αρκετα ακριβο...νομιζω οτι ειναι καλη προταση για παραμονη,αλλα δε μπορω να ειμαι απολυτη γιατι η παραμονη ειναι ιδιαιτερη μερα και ο καθενας εχει κατι ξεχωριστο στο μυαλο του.......ψαξε και αλλα βεβαια και βλεπεις...καποια εστιατορια θα βγαλουν χριστουγιεννιατικο μενου για την παραμονη ,αν δεν εχουν ήδη βγαλει....και για ποτο μου αρεσε παντως....
τωρα το αλλο το hackerhaus ειναι εντελως διαφορετικο...εντελως ρουστικ με κλασσικα γερμανικα πιατα,πολυ νοστιμα...εμενα αυτο το μερος με μετεφερε σε αλλη εποχη....νομιζω και η anny εχει γραψει ενδιαφεροντα πραγματα για το μοναχο και ο dk επισης....ελπιζω να τα βρηκες στο φορουμ...καλα να περασεις στο μοναχο!!!!:xmas_wink:
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
να ρωτησω και γω κάτι: Θα πάμε 7 άτομα στο Μόναχο...για 2 βραδια.Ποια κάρτα συμφέρει να βγάλουμε που να περιλαμβάνει πηγαινε-ελα αεροδρόμιο και κέντρο?
Nομίζω ότι η φθηνότερη επιλογή είναι να βγάλετε ένα τριήμερο partner εισιτήριο που ισχύει στον εσωτερικό δακτύλιο (περιλαμβάνει Nymphenburg, Olympiapark, Allianz Arena) και την πρώτη και τρίτη μέρα να βγάλετε δύο μονοήμερα partner συμπληρώματα για τον εξωτερικό δακτύλιο (περιλαμβάνει Νταχάου, αεροδρόμιο).

Την πρώτη μέρα για να πάτε από αεροδρόμιο στο κέντρο πρέπει να έχετε και τα δύο εισιτήρια (εσωτερικού και εξωτερικού δακτυλίου γιατί η διαδρομή καλύπτεται και με τα δύο). Το ίδιο και για την τελευταία μέρα.

Τα partner εισιτήρια ισχύουν για μέχρι 5 άτομα άρα πρέπει να βγάλετε δύο partner για να μετακινείστε όλοι μαζί.

Τριήμερο partner εσωτερικού δακτυλίου: 24.6€ x 2
Mονοήμερο partner εξωτερικού δακτυλίου: 10.6€ x 4.... δηλαδή 13€ το άτομο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.387
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom