Ισπανία Μόνη στη Βαρκελώνη!!!!

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Η συγγραφέας νομίζω ότι πρέπει να γνωρίσει τον tripakias που έχει γράψει μια αντίστοιχη ιστορία.
 

margarita1992

Member
Μηνύματα
26
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
ελπιζω Ισπανια!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικο!
''Μόνη σαν το λεμόνι στη Βαρκελώνη '' .

Εύγε Μαργαρίτα !!!!! περιμένω με αγωνία την επόμενη μέρα ......
ΥΓ. εισαι τελικά φίλη με την tita ????

χαχα! ευχαριστω και χαιρομαι που σας αρεσει η ιστορια μου...Οχι την tita δεν την ξερω..
 

margarita1992

Member
Μηνύματα
26
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
ελπιζω Ισπανια!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικο!
το τελος της ιστοριας...

Την επομενη μερα σηκώθηκα εξαντλημενη αφου δεν ειχα κοιμηθει σχεδον καθολου και με περιμενε μεγαλη μερα..Για μαθημα δεν πηγα αν κ τελευταια μερα γιατι επρεπε να βρω ενα τροπο να μιλησω με την οικογενεια μου και να τους εξηγησω τι ειχε γινει... Σηκωθηκα λοιπον κανονικα νωρις το πρωι εξηγησα στην μητερα της οικογενειας τι ειχε συμβει ( τη φιλη μου την ειχα ξυπνησει ήδη οταν εφτασα σπιτι και της τα πα...) και ξεκινησα για το κεντρο της πολης σε καταστημα γνωστης κινητής τηλεφωνίας στην Ισπανια με σκοπο να παρω το πιο φτηνο κινητο και ενα νουμερο τηλεφωνου...Αφου περιμενα ποοοοση ωρα μεχρι να εξυπηρετηθω με ενημερωσαν οτι δεν μπορουσαν να μου δωσουν νουμερο γιατι δεν ειχα κλεισει τα 18! Αφου παθαινω ενα σοκ, ειχε μεσημεριασει και γω δεν ειχα ακομη μιλησει με τους δικους μου, ψιλοτσακωνομαι και με την υπαλληλο καθως στη φιλη μου που ηταν ιδιας ηλικιας ειχε δωσει κανονικα νουμερο φευγω για να αγορασω καρτες για καρτοτηλεφωνο...Και ερχεται η στιγμη που μιλαω με τους δικους μου...Συνηθως παντα τετοια ωρα εποικινωνουσαμε οποτε δνε πιστευα οτι θα ειχαν προλαβει να καταλαβουν τι ειχε συμβει...Η φωνη του πατερα μου ομως με εκανε να αλλαξω γνωμη...Αυτος που μου ειχε κλεψει τα πραγματα μεσα σε ολα και το κινητο μου ειχε το θρασσος να το σηκωσει κιολας οταν με καλλο9υσε ο πατερας μου! (ξεφυγα παλι, συνεχιζω...)
Γυρισα σπιτι εξαντλημενη με την ελπιδα να πεσω στο κρεβατι μεχρι να φυγω για ελλαδα...Με το που ανοιγω τη πορτα ερχεται τρεχωντας η μητερα της οικογενειας για να μου πει '' πηγαινε γρηγορα στο κολεγιο! σε ψαχνει η αστυνομια, μαλλον βρηκαν καποια απο τα πραγματα σου!'' Ποτε μπηκα σπιτι και ποτε βγηκα στο δρομο για το κολεγιο ουτε που το καταλαβα...Καλα να βρηκαν καποια απο τα πραγματα μου, αλλα εμενα πως με βρηκαν αφου δεν ειχα ταυτοτητα και τιποτα αλλο που να λεει τα στοιχεια μου στη τσαντα?
Η γραμματεας ηρθε να μου δωσει τις απαντησεις και να με αφησει αφωνη με την οργανωση της ισπανικης αστυνομιας...Μεσα σατ πραγματα που ειχα χασει ηταν η φωτογραφικη μου μηχανη και το mp3 μου...Αυτα τα εντοπισε η αστυνομια ( δεν εχω ιδεα πως!). Μεσα λοιπον στη φωτογραφικη μηχανη ειχα τραβηξει μια φωτογραφια που ημουν ακριβως εξω απο το κολεγιο. Η αστυνομια λοιπον εκτυπωσε αυτη τη φωτογραφια και με αναζητησε εκει..Με αναγνωρισαν και ετσι ηρθαν σε εποικινωνια με την οικογενεια...Τωρα αυτο που επρεπε να κανω ηταν να παω απο την αστυνομια να παρω τα πραγματα μου...Και ενω η γραμματεας ειχε βγαλει χαρτες για να μου δειξει πως θα παω εκει, ακουω καποιον να φωναζει '' μαργαριτα!'' γυρναω και τι να δω...Ο φιλος μου αυτος ειχε ερθει εκει! Τον ειχε ειδοποιησει και αυτον η αστυνομια οτι ειχαν βρει καποια απο τα πραγματα του..Ηρθε λοιπον και με πηγε αυτος στο αστυνομικο τμημα...Καναμε καταθεση, πηρα τα πραγματα μου και ολα μια χαρα!..
Καπου εδω θα τελειωσω την ιστορια...Ειπα το μεγαλυτερο και σπουδαιοτερο ισως μερος της...Αυτην την ιστορια ετσι οπως την αφηγηθηκα εδω δεν την εχω πει παρα σε λιγες φιλες μου...Ολοι οι υπολοιποι ξερουν απλως οτι περασα υπεροχα στη Βαρκελωνη..Στους γονεις μου βεβαια αναγκαστηκα να πω καποια πραγματα αλλα οχι ολα...Θυμαμαι οταν η μητερα μου ανοιξε τη βαλιτσα και βρηκε το φορεμα μου νωπο ακομη απο τη θαλασσα ( ουτε 2 μερες δεν ειχαν περασει) το δικαιολογησε ευτυχως καπως απο μονη της...Δεν θυμαμαι πως, θυμαμαι απλα οτι με ειχε βολεψει η δικαιολογια της:bleh:....Αυτο το ταξιδι ηταν ιδιαιτερο για μενα, δεν ξερω αν θα ξανακανω τετοια ταξιδια, αν θα γνωρισω τοσο καλους φιλους αλλα ειμαι χαρουμενη που εστω και μια φορα εζησα μια τετοια ''περιπετεια'' ας πουμε..
Με το παιδι αυτο το μονο που εχω να σας πω ειναι οτι οχι μονο δεν ηταν στο κολπο αλλα με βοηθησε παρα πολυ και χωρις αυτον δεν ξερω πως ακριβως θα τα ειχα καταφερει...Και παντα το χαρτι απο την αστυνομια που εχω στο συρταρι θα μου θυμιζει 2 εβδομαδες αξεχαστες...:haha:
 

margarita1992

Member
Μηνύματα
26
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
ελπιζω Ισπανια!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικο!
Η συγγραφέας νομίζω ότι πρέπει να γνωρίσει τον tripakias που έχει γράψει μια αντίστοιχη ιστορία.

Αληθεια? πως λεγεται η ιστορια του? θα ηθελα πολυ να τη διαβασω!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Απλωσε και συ ευλογημενη το φουστανι σε κανενα σκοινι να στεγνωσει!
Τι εγινε με το παλληκαρι ..κρατησατε επαφη οπως ο καλος μας ο λορδινακιας?
Τελικα πως βρεθηκαν ολα τα πραγματα σας σχεδον...τιποτα δεν ειχαν κρατησει οι κλεφτες?
 

margarita1992

Member
Μηνύματα
26
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
ελπιζω Ισπανια!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικο!
Απλωσε και συ ευλογημενη το φουστανι σε κανενα σκοινι να στεγνωσει!
Τι εγινε με το παλληκαρι ..κρατησατε επαφη οπως ο καλος μας ο λορδινακιας?
Τελικα πως βρεθηκαν ολα τα πραγματα σας σχεδον...τιποτα δεν ειχαν κρατησει οι κλεφτες?
χαχαχα! δεν προλαβε να στεγνωσει το καημενο! τι να κανα? το βαλα οπως-οπως στη βαλιτσα!...
Το πως βρεθηκαν τα πραγματα δεν καταλαβα ποτε! Μου εξηγησε ο φιλος μου αλλα τα ισπανικα μου τοτε δεν ηταν και τοσο καλα οποτε δεν καταλαβα...αλλα για να ειμαι ειλικρινης δεν με πολυενοιαζε μου αρκουσε που ειχαν βρει τη φωτογραφικη μηχανη( ηταν της αδερφης μου!)..Οχι και τιποτα βεβαια! το κινητο μου, το πορτοφολι μου, τα γυαλια μου δεν βρεθηκαν...ουτε το νικητο του φιλου μου...
Ναι κρατησα επαφη και μεχρι σημερα, 2 χρονια μετα, μιλαμε... Μου εχει πει οποτε θελω να παω Βαρκελωνη και του χω πει οποτε θελει να ερθει...:)
 

margarita1992

Member
Μηνύματα
26
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
ελπιζω Ισπανια!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικο!
και τι κάθεσαι? ευκαιρία για ταξιδάκι στη Βαρκελώνη!
χαχα! Ηταν να παω περσυ αλλα ειχα ενα προβλημα με τις ημερομηνιες και τελικα αναβληθηκε:(...Ελπιζω φετος να πανε ολα καλα γιατι περα ολα αυτα η Βαρκελωνη ειναι μια ε-κ-π-λ-η-κ-τ-ι-κ-η πολη!!! Επισης ανυπομονω να κανω erasmus!;)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.490
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom