• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Οκτώβριο - Νοέμβριο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
  • Εκπομπή Travelstories!! Δείτε το 3ο επεισόδιο εδώ

ΗΠΑ Νέα Υόρκη - Απορίες

Eva Dreamer

Member
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Καλησπέρα σας, θα ήθελα να με πληροφορησετε ως πιο έμπειροι για το αν τα 1200€ μπάτζετ χωρις τα αεροπορικά φτάνουν για Νέα Υορκη.
Εννοώ δηλαδή τη διαμονή , φαγητό ,μουσεία κτλ.
Οι μέρες γύρω στις 7-8 συνολικά.

marquis

Member
Καλησπέρα σας, θα ήθελα να με πληροφορησετε ως πιο έμπειροι για το αν τα 1200€ μπάτζετ χωρις τα αεροπορικά φτάνουν για Νέα Υορκη.
Εννοώ δηλαδή τη διαμονή , φαγητό ,μουσεία κτλ.
Οι μέρες γύρω στις 7-8 συνολικά.
Το άτομο; Αν όχι, τότε δύσκολα, εκτός αν είστε πάρα πολύ τυχεροι και βρείτε παμφθηνη διαμονή, πράγμα δύσκολο βέβαια.

Eva Dreamer

Member
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Το άτομο; Αν όχι, τότε δύσκολα, εκτός αν είστε πάρα πολύ τυχεροι και βρείτε παμφθηνη διαμονή, πράγμα δύσκολο βέβαια.
Το άτομο εννοώ 1200€...οποτε να φανταστώ για το άτομο είναι οκευ ;

Yorgos

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
πήγαμε , πήγαμε
Το άτομο εννοώ 1200€...οποτε να φανταστώ για το άτομο είναι οκευ ;
Βγαίνει, ναι. Θα ζοριστείτε λίγο, αλλά ειδικά στο φαγητό είναι εύκολο να βρεις φτηνά. Προφανώς θα κάνετε συμβιβασμους στο θέμα ποιότητα/τοποθεσία καταλύματος.

Grtraveler

Member
Καλησπερα, σκέπτομαι να πάω το Νοέμβριο νέα Υόρκη, οργανωμένη εκδρομή από γνωστό ταξίδιωτικο γραφείο που κάνει συνέχεια εκδρομές νέα Υόρκη.

Βγαίνει οικονομικότερα τον Νοέμβριο και συγκεκριμένη την περίοδο του Black Friday.

Συγκεκριμένα οι ημερομηνίες είναι 16/11, 23/11 & 24/11.

Η Έρωρηση είναι αν αξίζει λόγω καιρικών συνθηκών.....διαβάζω ότι γενικά ο Νοέμβριος έχει κρύο και αρκετές βροχές....το θέμα είναι ότι κανείς που κανείς τόσα έξοδα να το ευχαριστηθείς...δεν είναι και εύκολα ταξίδια αυτά.

Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ, ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλησπερα, σκέπτομαι να πάω το Νοέμβριο νέα Υόρκη, οργανωμένη εκδρομή από γνωστό ταξίδιωτικο γραφείο που κάνει συνέχεια εκδρομές νέα Υόρκη.

Βγαίνει οικονομικότερα τον Νοέμβριο και συγκεκριμένη την περίοδο του Black Friday.

Συγκεκριμένα οι ημερομηνίες είναι 16/11, 23/11 & 24/11.

Η Έρωρηση είναι αν αξίζει λόγω καιρικών συνθηκών.....διαβάζω ότι γενικά ο Νοέμβριος έχει κρύο και αρκετές βροχές....το θέμα είναι ότι κανείς που κανείς τόσα έξοδα να το ευχαριστηθείς...δεν είναι και εύκολα ταξίδια αυτά.
Εγώ είχα πάει πέρσι μέσα Νοεμβρίου, σε γενικες γραμμές έχει κρύο ( Δικός μασ Ιανουαριος-Φεβρουαριος ) και μία μέρα χιόνισε. Βροχη δεν βρήκα. Δεν αντιμετώπισα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με τον καιρό και πιστεύω ότι είναι μια καλή περίοδο για Νεα Υόρκη ο Νοέμβριος. Τα γερά και απάλευτα κρύα πιανουν απο Δεκέμβρίο και μετά. Αν πατε διαλεξε την 16/11 . Μην το σκέφτεσαι καθολου. Πάρε μπουφάν, κασκόλ , γάντια, σκούφο και φύγε !!!!!

Last edited:

stellagk

New Member
Παιδία καλησπέρα! Είμαι καινούργια εδώ και θα ήθελα να με ενημερώσετε σχετικά με την Νέα Υόρκη. Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις και αν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει.
1. Αρχικά θα ήθελα να μάθω εάν γνωρίζει κάποιος σχετικά με το ίντερνετ εκει. Θέλω να έχω αποκλειστικά πακετο ιντερνετ και να κάνω από εκει τα τυχών τηλεγωνήματα, θέλω σχετικά ένα μεγάλο πρόγραμμα, οπότε θα ήθελα να μου πείτε ποια εταιρία προτείνεται απο εκεί και αν γνωρίζεται ενδεικτικα κάποια πακέτα.

2. Σκεφτόμαστε να κλεισουμε πάσα για τα αξιοθεατα μέσω του NEW YORK PASS και θα ήθελα να ρωτησω εάν μου το στελνουν ηλεκτρονικα.

3. Τέλος θα ήθελα να με ενημερώσετε σχετικά με το εκπτωτικο χωριό WOODBURY και να μου δωσετε ενδεικτικα κάποιες τιμές ουτως ώστε να είμαι ετοιμη απο οικονομικης άποψης για τα ψωνια μου.

fraulina

Member
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Παιδία καλησπέρα! Είμαι καινούργια εδώ και θα ήθελα να με ενημερώσετε σχετικά με την Νέα Υόρκη. Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις και αν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει.
1. Αρχικά θα ήθελα να μάθω εάν γνωρίζει κάποιος σχετικά με το ίντερνετ εκει. Θέλω να έχω αποκλειστικά πακετο ιντερνετ και να κάνω από εκει τα τυχών τηλεγωνήματα, θέλω σχετικά ένα μεγάλο πρόγραμμα, οπότε θα ήθελα να μου πείτε ποια εταιρία προτείνεται απο εκεί και αν γνωρίζεται ενδεικτικα κάποια πακέτα.

2. Σκεφτόμαστε να κλεισουμε πάσα για τα αξιοθεατα μέσω του NEW YORK PASS και θα ήθελα να ρωτησω εάν μου το στελνουν ηλεκτρονικα.

3. Τέλος θα ήθελα να με ενημερώσετε σχετικά με το εκπτωτικο χωριό WOODBURY και να μου δωσετε ενδεικτικα κάποιες τιμές ουτως ώστε να είμαι ετοιμη απο οικονομικης άποψης για τα ψωνια μου.
Καλώς ήρθες. Για όλα αυτά που ρωτάς υπάρχουν πληροφορίες στο σχετικό τμήμα Αναζήτηση Πληροφοριών->Βόρεια Αμερική.

thalia tsif

Member

Διάβασε την ιστορία μου..Νέα Υόρκη και το όνειρο έγινε πραγματικότητα

Nikos1986

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Στην Ουάσινγκτον είχαμε πάει στην T-Mobile και ζητήσαμε κάρτα SIM με απεριόριστες κλήσεις προς Ευρώπη (δεν τονίσαμε Ελλάδα). Μας είπαν με 40$ απεριόριστα τηλέφωνα και SMS και 10 GB internet ή με 50$ απεριόριστα τηλέφωνα/SMS/internet. Πιστεύω κάτι αντίστοιχο θα προσφέρει και η AT&T.

Last edited by a moderator:

christos21

Member
Καλησπέρα σε όλους. Οποιον τον ενδιαφέρει, επειδή δε θα ταξιδέψω για Νέα Υόρκη, έχω κάνει κράτηση σε ξενοδοχειο 10 διανυκτερεύσεις 20 με 30 Νοεμβρίου 2019. Όποιον τον ενδιαφέρει, η κράτηση είναι στο hotels.com και μπορεί να γίνει αλλαγή ονόματος. Είναι το hampton inn manhattan/times square central. Ας μου στείλει μήνυμα.

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.556
Μέλη
35.374
Νεότερο μέλος
SoniaKl

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom