1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Ιούνιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

ΗΠΑ Νέα Υόρκη - Απορίες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Βόρεια Αμερική' που ξεκίνησε από το μέλος stefanos80, στις 19 Αυγούστου 2010.

1. tinas

tinas Member

Ευχαριστώ πολύ και για τις δύο απαντήσεις!

2. Eva Dreamer

Eva Dreamer New Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ΠΑΡΙΣΙ
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
    Καλησπέρα σας, θα ήθελα να με πληροφορησετε ως πιο έμπειροι για το αν τα 1200€ μπάτζετ χωρις τα αεροπορικά φτάνουν για Νέα Υορκη.
    Εννοώ δηλαδή τη διαμονή , φαγητό ,μουσεία κτλ.
    Οι μέρες γύρω στις 7-8 συνολικά.

3. marquis

marquis Member

Το άτομο; Αν όχι, τότε δύσκολα, εκτός αν είστε πάρα πολύ τυχεροι και βρείτε παμφθηνη διαμονή, πράγμα δύσκολο βέβαια.

4. Eva Dreamer

Eva Dreamer New Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ΠΑΡΙΣΙ
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
    Το άτομο εννοώ 1200€...οποτε να φανταστώ για το άτομο είναι οκευ ;

5. Yorgos

Yorgos Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    πήγαμε , πήγαμε
    Βγαίνει, ναι. Θα ζοριστείτε λίγο, αλλά ειδικά στο φαγητό είναι εύκολο να βρεις φτηνά. Προφανώς θα κάνετε συμβιβασμους στο θέμα ποιότητα/τοποθεσία καταλύματος.

6. Grtraveler

Grtraveler Member

Καλησπερα, σκέπτομαι να πάω το Νοέμβριο Νέα Υόρκη, οργανωμένη εκδρομή από γνωστό ταξίδιωτικο γραφείο που κάνει συνέχεια εκδρομές Νέα Υόρκη.

Βγαίνει οικονομικότερα τον Νοέμβριο και συγκεκριμένη την περίοδο του Black Friday.

Συγκεκριμένα οι ημερομηνίες είναι 16/11, 23/11 & 24/11.

Η Έρωρηση είναι αν αξίζει λόγω καιρικών συνθηκών.....διαβάζω ότι γενικά ο Νοέμβριος έχει κρύο και αρκετές βροχές....το θέμα είναι ότι κανείς που κανείς τόσα έξοδα να το ευχαριστηθείς...δεν είναι και εύκολα ταξίδια αυτά.

7. nasos_traveler

Επόμενο Ταξίδι:
    ΛΟΝΔΙΝΟ
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΠΕΡΟΥ, ΙΑΠΩΝΙΑ
    Εγώ είχα πάει πέρσι μέσα Νοεμβρίου, σε γενικες γραμμές έχει κρύο ( Δικός μασ Ιανουαριος-Φεβρουαριος ) και μία μέρα χιόνισε. Βροχη δεν βρήκα. Δεν αντιμετώπισα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με τον καιρό και πιστεύω ότι είναι μια καλή περίοδο για Νεα Υόρκη ο Νοέμβριος. Τα γερά και απάλευτα κρύα πιανουν απο Δεκέμβρίο και μετά. Αν πατε διαλεξε την 16/11 . Μην το σκέφτεσαι καθολου. Πάρε μπουφάν, κασκόλ , γάντια, σκούφο και φύγε !!!!!

Last edited: 1 Οκτωβρίου 2019
    Grtraveler likes this.
  8. stellagk

stellagk New Member

Παιδία καλησπέρα! Είμαι καινούργια εδώ και θα ήθελα να με ενημερώσετε σχετικά με την Νέα Υόρκη. Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις και αν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει.
    1. Αρχικά θα ήθελα να μάθω εάν γνωρίζει κάποιος σχετικά με το ίντερνετ εκει. Θέλω να έχω αποκλειστικά πακετο ιντερνετ και να κάνω από εκει τα τυχών τηλεγωνήματα, θέλω σχετικά ένα μεγάλο πρόγραμμα, οπότε θα ήθελα να μου πείτε ποια εταιρία προτείνεται απο εκεί και αν γνωρίζεται ενδεικτικα κάποια πακέτα.

2. Σκεφτόμαστε να κλεισουμε πάσα για τα αξιοθεατα μέσω του NEW YORK PASS και θα ήθελα να ρωτησω εάν μου το στελνουν ηλεκτρονικα.

3. Τέλος θα ήθελα να με ενημερώσετε σχετικά με το εκπτωτικο χωριό WOODBURY και να μου δωσετε ενδεικτικα κάποιες τιμές ουτως ώστε να είμαι ετοιμη απο οικονομικης άποψης για τα ψωνια μου.

9. fraulina

fraulina Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Βαρκελώνη
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Λατινική Αμερική
    Καλώς ήρθες. Για όλα αυτά που ρωτάς υπάρχουν πληροφορίες στο σχετικό τμήμα Αναζήτηση Πληροφοριών->Βόρεια Αμερική.

10. thalia tsif

thalia tsif Member

Διάβασε την ιστορία μου..Νέα Υόρκη και το όνειρο έγινε πραγματικότητα

11. Nikos1986

Nikos1986 Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Αυστραλία - Καλιφόρνια
    Στην Ουάσινγκτον είχαμε πάει στην T-Mobile και ζητήσαμε κάρτα SIM με απεριόριστες κλήσεις προς Ευρώπη (δεν τονίσαμε Ελλάδα). Μας είπαν με 40$ απεριόριστα τηλέφωνα και SMS και 10 GB internet ή με 50$ απεριόριστα τηλέφωνα/SMS/internet. Πιστεύω κάτι αντίστοιχο θα προσφέρει και η AT&T.

Last edited by a moderator: 8 Νοεμβρίου 2019 στις 13:14
    pepakos likes this.
  12. christos21

christos21 Member

Καλησπέρα σε όλους. Οποιον τον ενδιαφέρει, επειδή δε θα ταξιδέψω για Νέα Υόρκη, έχω κάνει κράτηση σε ξενοδοχειο 10 διανυκτερεύσεις 20 με 30 Νοεμβρίου 2019. Όποιον τον ενδιαφέρει, η κράτηση είναι στο hotels.com και μπορεί να γίνει αλλαγή ονόματος. Είναι το hampton inn manhattan/times square central. Ας μου στείλει μήνυμα.