ΗΠΑ Νέα Υόρκη - Απορίες

giannenara

Member
Μηνύματα
36
Likes
2
Παιδιά κι εγώ έχω την ίδια απορία με πιο πάνω. Με τα τηλέφωνα τι προτείνετε; Θέλω να χρησιμοποιώ το iphone για οδηγούς κτλ και αν υπάρχει κάτι, να βάλω μια κάρτα που θα μπορούν να με παίρνουν οι δικοί μου απο Ελλάδα. Αλλίως κάποια οικονομική λύση για να παίρνω εγώ;;
εμεις αυτο που σκεφτομαστε να κανουμε,μιας και θα παρουμε και μικρο λαπτοπακι μαζι μας,ειναι να βαλουμε στο skype 6 ευρω και να εχουμε απεριορστο χρονο για σταθερα απο αμερικη για ελλαδα
 

gianniotis

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΦΕΓΓΑΡΙ
ΜΟΛΙΣ ΠΡΙΝ 5 ΩΡΕΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ Ν.Υ ΥΟΡΚΗ ΟΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΓΙΑ 14 ΜΕΡΕΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΠΗΓΑΜΕ ΜΟΝΟΙ(ΧΩΡΙΣ ΕΝΑΝ ΓΝΩΣΤΟ ΕΚΕΙ) ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΟΛΑ ΦΡΕΣΚΑ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΡΩΤΗΣΤΕ ΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΩ.ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΓΙΑ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΑΠΟ ΚΕΡΜΑΤΑ , ΜΕ ΕΝΑ ΔΟΛΑΡΙΟ ΜΙΛΑΣ 3 ΛΕΠΤΑ ΜΕ ΕΛΛΑΔΑ.
Υ.Γ ΘΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΑΡΓΟΤΕΡ, ΣΕ ΒΑΘΟΣ ΧΡΟΝΟΥ.
Υ.Γ 1 ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΠΟΛΗ, ΜΗΝ ΛΥΠΗΘΕΙΤΕ ΟΥΤΕ ΔΟΛΑΡΙΟ!
 

navis

Member
Μηνύματα
45
Likes
4
Επειδη ειδα και σε αυτο το post να αναφερεται το skype θελω να το χρησιμοποιω κι εγω απο νεα υορκη για κλησεις σε σταθερα στην ελλαδα. Οποιος ξερει τιμες περιπου ας δωσει μια μικρη βοηθεια για το ποσο και πως χρεωνει το skype για κλησεις σε ελλαδα. Thanx!!
 

giannenara

Member
Μηνύματα
36
Likes
2
τσεκαρε σε αυτη την σελιδα Free Skype calls and cheap calls to phones - Skype ,υπαρχουν διαφορα πακετα δηλ. 60min,120min,400min και απεριοριστα
οι τιμες παντως ειναι πολυ καλες δηλαδη εμεις σκεφτομαστε τα 120 λεπτα και βγαινει γυρω στα 5 ευρω νομιζω,αν βαλεις και κινητα μεσα αυξανεται ομως η τιμη.


κατι αλλο που θελω να ρωτησω εγω ειναι το εξης:γενικα θελαμε παρα πολυ να παμε να δουμε εναν αγωνα NBA αλλα μαλλον φετος δεν θα ξεκινησει καθολου το πρωταθλημα,λεει να παμε να δουμε ice hockey,δεν ειμαστε και φαν του αθληματος αλλα απο οτι αλλη σκεφτομαι που θα ξαναδω εγω ice hockey και μαλιστα sto madison square??η να τα κρατησουμε τα λεφτακια μας για κατι καλυτερο?
 

navis

Member
Μηνύματα
45
Likes
4
Παιδια να ρωτησω κατι και οποιος ξερει βοηθαει. Την τριτη πεταω γι Νεα υορκη με ενδιαμεση σταη στη Γενευη. Η αναμονη στην Γενευη ειναι 3 ωρες και απο οτι ειδα το κεντρο της Γενευης ειναι 6 λεπτα με το τραινο. Πιστευετε οτι μπορο να πεταχτω μεχρι το κεντρο για μια πολυ γρηγορη ματια και να επιστρεψω η μπααααα;;; Δεν ξερω απλα ποσος ειναι ο ελχιστος χρονος που πρεπει να ειμαι εκει πριν την επομενη πτηση και αν θα εχω μαζι τη βαλιτσα για να την κανω παλι check in, η αν την πανε μονοι τπυς στο αεροπλανο της δευτερης πτησης. Sorry αλλα δεν εχω ξαναπεταξει με ανταποκριση! :)
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Παιδια να ρωτησω κατι και οποιος ξερει βοηθαει. Την τριτη πεταω γι Νεα υορκη με ενδιαμεση σταη στη Γενευη. Η αναμονη στην Γενευη ειναι 3 ωρες και απο οτι ειδα το κεντρο της Γενευης ειναι 6 λεπτα με το τραινο. Πιστευετε οτι μπορο να πεταχτω μεχρι το κεντρο για μια πολυ γρηγορη ματια και να επιστρεψω η μπααααα;;; Δεν ξερω απλα ποσος ειναι ο ελχιστος χρονος που πρεπει να ειμαι εκει πριν την επομενη πτηση και αν θα εχω μαζι τη βαλιτσα για να την κανω παλι check in, η αν την πανε μονοι τπυς στο αεροπλανο της δευτερης πτησης. Sorry αλλα δεν εχω ξαναπεταξει με ανταποκριση! :)
Αν η αγορά εισιτηρίου είναι μία, φυσικά θα φτάσουν τα πράγματα ΝΥ, αν έχεις κάνει 2 αγορές, πρέπει να το ζητήσεις απ'την αρχή, απ'το Βενιζέλος και εκεί θα σου πούν.
Όχι, νομίζω δεν αξίζει καν να σκεφτέις να βγείς έξω απο το αεροδρόμιο. Δε θα το ρίσκαρα με τίποτα.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Για τις αποσκευες το ειπε ο antonis, για την εξοδο απο το αεροδρομιο μην το ρισκαρεις, τι θα δεις αλλωστε σε 1-2 ωρες?
 

navis

Member
Μηνύματα
45
Likes
4
Μια ειναι η πτηση..και οπως διαπιστωσα τωρα δε χρειαζεται να κανω ξανα check in!! Οποτε εχω στη διαθεση μου τουλαχιστον 2 ωρες αν οχι παραπανω! Και το σκεφτομαι σοβαρα να ριξω μια ματια στη Γενευη που αφενος ειναι μονο 6 λεπτα με το τραινο, αφετερου ειναι γενικα μικρη πολη οπως ειδα οποτε δεν πιστευω να με δυσκολεψει. Κανεις που να το εχει κανει αυτο η κατι αντιστοιχο να με προτρεψει να το κανω;; :) οχι οτι δεν ακουω εσενα Αντωνη γιατι κι εγω στην αρχη σκεπτικος ημουν. Απλα ειπα οτι ευκαιρια ειναι μιας και δε θα ξαναπαω Γενευη ποτε
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Σε 2 ωρες θα αποκτησεις τελεια εμπειρια για τα mcdonalds της Γενευης, μπορει να δεις και πως ειναι στημενα τα περιπτερα. Φοβερη εμπειρια.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.997
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μια ειναι η πτηση..και οπως διαπιστωσα τωρα δε χρειαζεται να κανω ξανα check in!! Οποτε εχω στη διαθεση μου τουλαχιστον 2 ωρες αν οχι παραπανω! Και το σκεφτομαι σοβαρα να ριξω μια ματια στη Γενευη που αφενος ειναι μονο 6 λεπτα με το τραινο, αφετερου ειναι γενικα μικρη πολη οπως ειδα οποτε δεν πιστευω να με δυσκολεψει. Κανεις που να το εχει κανει αυτο η κατι αντιστοιχο να με προτρεψει να το κανω;; :) οχι οτι δεν ακουω εσενα Αντωνη γιατι κι εγω στην αρχη σκεπτικος ημουν. Απλα ειπα οτι ευκαιρια ειναι μιας και δε θα ξαναπαω Γενευη ποτε
Προφανώς δε χρειάζεται να ξανακάνεις check-in.... ΑΛΛΑ, χρειάζεται να περάσεις ελέγχους και συνοριακές διατυπώσεις που μπορεί να είναι ιδιαίτερα χρονοβόρες (κι αν βγεις από το αεροδρόμιο, θα έχεις και επιπλέον ελέγχους να περάσεις επιστρέφοντας).
Δε νομίζω ότι προλαβαίνεις να κατέβεις κέντρο, ούτε καν αν ήταν για ένα τσιγάρο μέσα στο σταθμό και πίσω.
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Kαι γιατί δεν ανεβαίνεις στη διαμορφωμένη ταράτσα να χαζέψεις τα αεροσκάφη;
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
παιδιά για αγορά iphone απο ΝΥ που μου προτείνετε να πάω???
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.761
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom