ΗΠΑ Νέα Υόρκη με παιδια....!!!

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
αυτό ακριβώς εννοώ, τα ξενοδοχεία που προτείνεις είναι και οικονομικότερα και το πρωινό συμφέρει αλλά πιο ευρύχωρα δωμάτια έχουν!Για να είμαι πιο ακριβής, η επιθυμία μας είναι να μείνουμε στο Μανχαταν αλλά για ένα καλό ξενοδοχείο το κόστος είναι σίγουρα πάνω από 3500 και για τους τέσσερίς και με το σύνολο των φόρων είναι απαγορευτικό.... οπότε η αναζήτηση συνεχίζεται



Το οποίο είναι στο μπάτζετ μας αλλά έχω διαβάσει τα χειρότερα :/
Έχει μείνει κάποιος από εδώ για να μας πει συγκεκριμένα?
Κοιταξε και το ξενοδοχειο belleclaire στο upper west side. Δινει καλες τιμες για Αυγουστο. Το ειδα σε ιστορια απο εδω μεσα που πηγαν 3 ενηλικες και ενα 5χρονο.

Το pennsylvania εχει θεματα με την καθαριοτητα του, απ´οτι διαβαζω
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Νομίζω όλη η περιοχή του Μανχάταν μέχρι την βόρεια άκρη του central park (east+west) ειναι οκ. Δεν θα έμενα στο Financial district γιατί μιά φορά που πήρα το μετρό να πάω σε ενα συγκεκριμένο μαγαζί στις 8 το βράδυ βρήκα όλα τα μαγαζιά κλειστά και είδα ότι ήταν πολύ ερημικά σε σχέση με πιό πάνω. Εχει πολύ κίνηση σε ωράρια γραφείων υποθέτω. Επίσης όχι Chinatown. Οπουδήποτε αλλού θεωρώ οτι ειναι καλά.
 

eleni.v

Member
Μηνύματα
53
Likes
41
Τελικά κλείσαμε εδώ https://www.stewarthotelnyc.com
Μέσω booking. Σαφώς βρήκαμε και καλυτερα αλλά αυτό είναι κοντά στο ποσό που μπορούμε να διαθεσουμε και φαίνεται καλο. Θα δουμε.. . Σιγά σιγα ετοιμαζομαστε :)
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Τελικά κλείσαμε εδώ https://www.stewarthotelnyc.com
Μέσω booking. Σαφώς βρήκαμε και καλυτερα αλλά αυτό είναι κοντά στο ποσό που μπορούμε να διαθεσουμε και φαίνεται καλο. Θα δουμε.. . Σιγά σιγα ετοιμαζομαστε :)
Είναι σε κεντρικότατα/πολύ βολικό σημείο. Εύχομαι τα καλύτερα και ότι πληροφορία θέλεις μπορείς να ζητήσεις!
 

eleni.v

Member
Μηνύματα
53
Likes
41
μένει ένας μήνας για την αναχώρησή μας...
  • Αεροπορικά ok
  • ξενοδοχείο ok
  • Διαβατήρια & αίτηση esta ok
  • ΝYC PASS ok
  • ποιος θα βγάλει το πρόγραμμα του ταξιδιού οεοοοοοοοοοοοοο ?
Έχω πελαγώσει... έχω διαβάσει όλες τις ιστορίες σας για την Ν.Υόρκη, δεν μπορώ να τα συνδυάσω να βγάλω ένα πρόγραμμα . Ο μικρός της παρέας δεν θέλει πολλά "βαρετά" πράγματα.... θέλει να διασκεδάσει αλλά και να μην περπατάει πολύ:mad: :mad:

Οι ενήλικες της παρέας ευτυχώς συμφωνούμε, να δούμε όσο περισσότερο Μανχάταν γίνεται !!!
άρα πρέπει να κάνουμε ένα πλάνο ώστε να είμαστε άπαντες ευχαριστημένοι..... έχω φρικάρει κάθε βοήθεια δεκτή
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
μένει ένας μήνας για την αναχώρησή μας...
  • Αεροπορικά ok
  • ξενοδοχείο ok
  • Διαβατήρια & αίτηση esta ok
  • ΝYC PASS ok
  • ποιος θα βγάλει το πρόγραμμα του ταξιδιού οεοοοοοοοοοοοοο ?
Έχω πελαγώσει... έχω διαβάσει όλες τις ιστορίες σας για την Ν.Υόρκη, δεν μπορώ να τα συνδυάσω να βγάλω ένα πρόγραμμα . Ο μικρός της παρέας δεν θέλει πολλά "βαρετά" πράγματα.... θέλει να διασκεδάσει αλλά και να μην περπατάει πολύ:mad: :mad:

Οι ενήλικες της παρέας ευτυχώς συμφωνούμε, να δούμε όσο περισσότερο Μανχάταν γίνεται !!!
άρα πρέπει να κάνουμε ένα πλάνο ώστε να είμαστε άπαντες ευχαριστημένοι..... έχω φρικάρει κάθε βοήθεια δεκτή
Αν θέλεις στείλε μου σε προσωπικό μήνυμα πόσες ημέρες θα μείνετε πότε πετάτε που θα μένετε ακριβώς και πια αξιοθέατα θέλετε να δείτε και εγώ είμαι πρόθυμος να σου κάνω μια πρόταση προγράμματος
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Αυτά τα προγράμματα θά πρέπει νά γράφονται δημόσια γιατί μπορεί να βοηθήσουν και άλλους.
Όταν το φτιάξω θα το γράψω απλά τώρα το μόνο που θα κάνω είναι να γεμίσω το thread με ερωτησεις
 

eleni.v

Member
Μηνύματα
53
Likes
41
Ευχαριστώ πάρα πολύ για το πρόγραμμα, που επιμελήθηκε και μου έστειλε, τον Απόστολο tol_pap .... Προσπαθώ να το ανεβάσω εδώ ....αλλά δεν τα καταφέρνω προς το παρόν:(
Εμείς λοιπόν, είμαστε σε διαπραγματεύσεις και σε οικογενειακά συμβούλια και μπορεί να γίνουν κάποιες μικροαλλαγές.
Παρόλα αυτά όμως, έχουμε ένα μπούσουλα.
Εντάξει το πόσο ευγνώμων είμαι δεν χρειάζεται να το πω ξανά..... Θα γίνω κουραστική
Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ:):clap:
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Δεν κάνει τιποτα. Ότι δεν σου άρεσε ή αν λείπει κάτι στείλε μου και για να το τροποποιησω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.456
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom