ΗΠΑ Νέα Υόρκη με παιδια....!!!

domino

Member
Μηνύματα
289
Likes
269
Οχι οχι, καμια σχεση!

Αναμενόμενη θερμοκρασία -2 με +3 κελσίου. Και τυχεροί εάν δεν έχει χιονιά. Τεράστιες αποστάσεις.

Συνεχές περπάτημα, άγαλμα της ελευθερίας και εξωτερικές δραστηριότητες για παιδιά (5 και 7 ετων) δεν το βλέπω πιθανό
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Αναμενόμενη θερμοκρασία -2 με +3 κελσίου. Και τυχεροί εάν δεν έχει χιονιά. Τεράστιες αποστάσεις.

Συνεχές περπάτημα, άγαλμα της ελευθερίας και εξωτερικές δραστηριότητες για παιδιά (5 και 7 ετων) δεν το βλέπω πιθανό
Για διασκεδαστικές δραστηριότητες ρώτησε ο άνθρωπος, όχι απαραίτητα εξωτερικές...
 

ang

Member
Μηνύματα
14
Likes
16
Αναμενόμενη θερμοκρασία -2 με +3 κελσίου. Και τυχεροί εάν δεν έχει χιονιά. Τεράστιες αποστάσεις.

Συνεχές περπάτημα, άγαλμα της ελευθερίας και εξωτερικές δραστηριότητες για παιδιά (5 και 7 ετων) δεν το βλέπω πιθανό
Ειναι λιγο κομαντα τα παιδια, περπατανε ανετα 2-3km αλλα προφανως το προγραμμα θα προσαρμοσφει πανω τους..ισως χρησιμοποιησοθμε λιγο παραπανω το μετρο πχ για να ειμαστε πιο ανετοι..
 

domino

Member
Μηνύματα
289
Likes
269
Ντόινγκ! Τι άσχετη ερώτηση είναι αυτή; :haha:

Είχα βρεθεί αντίστοιχη περίοδο. Είχε ένα βοριά ‘θάνατο’.

Εγώ που είμαι ψηλός, ξανθός, γαλανομάτης, όμορφος, έξυπνος, πλούσιος και υγιής πέρναγα τρέχοντας τις κάθετες διαβάσεις για να προστατευτώ από την παγωνιά στα τα κτήρια του επόμενου τετραγώνου.
 

ang

Member
Μηνύματα
14
Likes
16
τρομαζω με οσα διαβαζω σχετικα με το κρυο...παιζει να εχω κανει κ κακη επιλογη προορισμου..
 

ang

Member
Μηνύματα
14
Likes
16
Κοιταξτε, αμειγως εξωτερικες δρασρηριοτητες ουτε εμεις οι ενηλικες ισως δεν μπορουμε να απολαυσουμε..συνεπως το ερωτημα ισως θα το διατυπωνα καλυτερα ως εξης: τι δραστηριοτητες θα ταιριαζαν δεδομενης της εποχης ωστε να μην βαρεθουν εντελως;γιατι αρχιζω να συνειδητοποιω οτι ισως δεν ηταν ορθηβη επιλογη προορισμου..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.758
τρομαζω με οσα διαβαζω σχετικα με το κρυο...παιζει να εχω κανει κ κακη επιλογη προορισμου..
Εδω και 2+ χρονια το βορειο ημισφαιριο ειναι που τα Χριστουγεννα εχει η αρχιζει περιορισμους λογω κοβιντ που συναρταται με το κρυο. Σιγουρα το αντιθετο ημισφαιριο θα ηταν πιο ασφαλης επιλογη απο πολλες αποψεις.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Είχα βρεθεί αντίστοιχη περίοδο. Είχε ένα βοριά ‘θάνατο’.
Ε τώρα την καταλάβαμε τη σύνδεση οκ. Αλλά μας το έριξες από το πουθενά αρχικά!

Legoland, αγαλμα της ελευθερίας, συνεχές περπάτημα … λέει
Ναι, αλλά αν είναι να βοηθήσουμε και λίγο παραπάνω, ας πούμε και τι μπορεί να κάνει σε εσωτερικούς χώρους. Κι αποσύρομαι κάπου εδώ γιατί δεν έχω να προσφέρω κάτι άλλο στο θέμα:lol:
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.944
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
το ερωτημα ισως θα το διατυπωνα καλυτερα ως εξης: τι δραστηριοτητες θα ταιριαζαν δεδομενης της εποχης ωστε να μην βαρεθουν εντελως;γιατι αρχιζω να συνειδητοποιω οτι ισως δεν ηταν ορθηβη επιλογη προορισμου..
Αν δεν είχατε κλείσει ήδη δραστηριότητες, θα κοίταζα πτήσεις Νέας Υόρκης - Ορλάντο. Πρόκειται για το Λας Βέγκας για οικογενειακές διακοπές:
  • Disneyland
  • Universal Studios
  • SeaWorld / DiscoveryCove
  • Riplay's Museum
  • Gatorland
  • Legoland
  • Kennedy Space Center
Και δεν συμμαζεύεται... Φαντάζομαι θα είναι ο παράδεισος των παιδιών, και όλα αυτά σε απόσταση max 50 km από το Ορλάντο.
 

ang

Member
Μηνύματα
14
Likes
16
Τι εχω σκεφτει για να ειμαι ειλικρινης..ενα διημερο θα ειναι οτι πρεπει. Αλλα μιλαω κυριως για τις μερες στη ΝΥ κυριως..καποια δραστηριοτητα που θα κρατησει το ενδιαφερον τουςμ.εχω βρει αρκετα απο εδω απο εκει αλλα δεν ξερω κατα ποσο αξιζουν

Εδω και 2+ χρονια το βορειο ημισφαιριο ειναι που τα Χριστουγεννα εχει η αρχιζει περιορισμους λογω κοβιντ που συναρταται με το κρυο. Σιγουρα το αντιθετο ημισφαιριο θα ηταν πιο ασφαλης επιλογη απο πολλες αποψεις.
Μπορείς σε παρακαλώ να το αναπτύξεις λίγο? τι εννοείς ακριβώς? Επειδη αναφέρεσαι σε covid, αυτό που δεν είχα διαπιστώσει κατα το κλείσιμο του ταξιδιού είναι το covid mandate της Νεας Υορκης, βασει του οποίου για να εισέλθεις σε θέατρα, εστιατόρια και γενικά οποιονδήποτε εσωτερικό χώρο πρέπει να εχεις πιστοποιητικό εμβολιασμού (εμείς έχουμε αλλα για τα παιδια το σκεφτόμαστε..)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.557
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom