Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Πωωω...σπάσιμο κάθε φορά
Δεν υπάρχει εφαρμογή η σελίδα που να υποστηρίζει επαλήθευση για είσοδο (2FA) που να μην το έχω ενεργοποιήμενο.

Μην το βλέπεις σαν αγγαρεία, αλλά σαν ένα εργαλείο για την ασφάλεια σου.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δεν υπάρχει εφαρμογή η σελίδα που να υποστηρίζει επαλήθευση για είσοδο (2FA) που να μην το έχω ενεργοποιήμενο.

Μην το βλέπεις σαν αγγαρεία, αλλά σαν ένα εργαλείο για την ασφάλεια σου.
Ναι, (αν και debatable το τι προστατεύεις με το 2FA). Όμως από όλους τους τρόπους να υλοποιήσει κανείς 2FA, διάλεξαν τον πιο προβληματικό για ταξίδια (άντε να δω πως θα έρχεται το PIN εκεί που θα ταξιδεύω και το κινητό μου θα έχει τοπική κάρτα...). Χάθηκε ο κόσμος να το κάνουν όπως η Google ή η Microsoft (Authenticator app στο κινητό);
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Ναι, (αν και debatable το τι προστατεύεις με το 2FA). Όμως από όλους τους τρόπους να υλοποιήσει κανείς 2FA, διάλεξαν τον πιο προβληματικό για ταξίδια (άντε να δω πως θα έρχεται το PIN εκεί που θα ταξιδεύω και το κινητό μου θα έχει τοπική κάρτα...). Χάθηκε ο κόσμος να το κάνουν όπως η Google ή η Microsoft (Authenticator app στο κινητό);
Το ίδιο σκεφτήκαμε.. Apps τραπεζών ή stock holdings που έχουν απευθείας σύνδεση με περιουσιακά στοιχεία έχουν ενεργοποιημένα συστήματα με faceID/touchID και για να μπαίνουμε να κάνουμε check-in θα πρέπει να παίρνουμε μηνύματα για έξτρα κωδικούς στο κινητό;;;
 
D

Delmem38110

Guest
Ναι, (αν και debatable το τι προστατεύεις με το 2FA). Όμως από όλους τους τρόπους να υλοποιήσει κανείς 2FA, διάλεξαν τον πιο προβληματικό για ταξίδια (άντε να δω πως θα έρχεται το PIN εκεί που θα ταξιδεύω και το κινητό μου θα έχει τοπική κάρτα...). Χάθηκε ο κόσμος να το κάνουν όπως η Google ή η Microsoft (Authenticator app στο κινητό);
στο μειλ σου γκρινιάρη, έχει δυο επιλογές, μια στο κινητό και μια στο μειλ. διαλέγεις αυτή που θέλεις,
και επένδυσε σε ένα σωστό κινητό με διπλή κάρτα σιμ η esim. τότε θα έχεις μόνιμα ενεργοποιημένη την ελληνική τουλάχιστον για sms και μια δεύτερη.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Τα παραπάνω ισχύουν για είσοδο από υπολογιστή η και για την εφαρμογή;Πάντως η εφαρμογή σήμερα ζήτησε(μετά από καιρό) αριθμό κάρτας και password για είσοδο.Δεν ζήτησε κωδικό μιας χρήσης ή κάτι άλλο.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
στο μειλ σου γκρινιάρη, έχει δυο επιλογές, μια στο κινητό και μια στο μειλ. διαλέγεις αυτή που θέλεις,
και επένδυσε σε ένα σωστό κινητό με διπλή κάρτα σιμ η esim. τότε θα έχεις μόνιμα ενεργοποιημένη την ελληνική τουλάχιστον για sms και μια δεύτερη.
Ανοιχτή η ελληνική sim σε προορισμό που σε χρεώνει 13-15 ευρώ την ημέρα; Δε θα θελα..
 
D

Delmem38110

Guest
Το ίδιο σκεφτήκαμε.. Apps τραπεζών ή stock holdings που έχουν απευθείας σύνδεση με περιουσιακά στοιχεία έχουν ενεργοποιημένα συστήματα με faceID/touchID και για να μπαίνουμε να κάνουμε check-in θα πρέπει να παίρνουμε μηνύματα για έξτρα κωδικούς στο κινητό;;;
από το κινητό δεν χρειάζεται. και σύντομα πιστεύω θα ενεργοποιήσουν το φεϊςαϊντι και το δακτυλικό.
έτσι είπαν.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.784
Likes
18.174
Ανοιχτή η ελληνική sim σε προορισμό που σε χρεώνει 13-15 ευρώ την ημέρα; Δε θα θελα..
Όχι μόνο αυτό αλλά και σε πολλές χώρες τα δίκτυα δεν υποστηρίζουν καν esim. Αλήθεια, επειδή μπήκα πριν λίγο από κινητό, δε μου ζήτησε κάτι. Ζητάει μόνο αν μπεις από υπολογιστή;

edit: απαντήθηκε
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Το δοκίμασα απο υπολογιστή.΄Οντως ζητάει κωδικό μιας χρήσης.Μάλλον η καλύτερη επιλογή είναι με e-mail.Βέβαια υπάρχει ένα θέμα σε προορισμούς που χρησιμοποιείς ξένη sim.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
στο μειλ σου γκρινιάρη, έχει δυο επιλογές, μια στο κινητό και μια στο μειλ. διαλέγεις αυτή που θέλεις,
και επένδυσε σε ένα σωστό κινητό με διπλή κάρτα σιμ η esim. τότε θα έχεις μόνιμα ενεργοποιημένη την ελληνική τουλάχιστον για sms και μια δεύτερη.
S21 5G έχω. Και δυο κάρτες, και esim που χρησιμοποιώ κατά κόρον. Το πρόβλημα είναι ότι οι φυσικές Sim πιυ χρειάζομαι μόνιμα είναι 2, και όταν πρεπει να σηκώσω τοπική esim, πρέπει η μία από τις 2 να απενεργοποιηθεί.
 
D

Delmem38110

Guest
S21 5G έχω. Και δυο κάρτες, και esim που χρησιμοποιώ κατά κόρον. Το πρόβλημα είναι ότι οι φυσικές Sim πιυ χρειάζομαι μόνιμα είναι 2, και όταν πρεπει να σηκώσω τοπική esim, πρέπει η μία από τις 2 να απενεργοποιηθεί.
πάρε και ένα δεύτερο τηλέφωνο για ώρα ανάγκης. τα εισερχόμενα μηνύματα δεν χρεώνονται όπως και οι αναπάντητες κλήσεις με ένα ενδοιασμό στις ΗΠΑ.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.502
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom