Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.970
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
πάρε και ένα δεύτερο τηλέφωνο για ώρα ανάγκης. τα εισερχόμενα μηνύματα δεν χρεώνονται όπως και οι αναπάντητες κλήσεις με ένα ενδοιασμό στις ΗΠΑ.
Εχω δεύτερο τηλέφωνο με κόπια της Ελληνικής SIM πάντα μαζί μου στα ταξίδια, για λόγους ασφαλείας. Μένει σβηστό στο backpack μου όμως, αρνούμαι να έχω στην τσέπη μου και να φορτίζω και δεύτερη τηλεφωνική συσκευή (άσε που κινδυνεύω να τις χάσω και τις δυο μαζί...)
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Εχω δεύτερο τηλέφωνο με κόπια της Ελληνικής SIM πάντα μαζί μου στα ταξίδια, για λόγους ασφαλείας. Μένει σβηστό στο backpack μου όμως, αρνούμαι να έχω στην τσέπη μου και να φορτίζω και δεύτερη τηλεφωνική συσκευή (άσε που κινδυνεύω να τις χάσω και τις δυο μαζί...)
Ένα διάστημα θυμάμαι είχες το Galaxy S6 ως κάμερα. Σωστά;
 
D

Delmem38110

Guest
Εχω δεύτερο τηλέφωνο με κόπια της Ελληνικής SIM πάντα μαζί μου στα ταξίδια, για λόγους ασφαλείας. Μένει σβηστό στο backpack μου όμως, αρνούμαι να έχω στην τσέπη μου και να φορτίζω και δεύτερη τηλεφωνική συσκευή (άσε που κινδυνεύω να τις χάσω και τις δυο μαζί...)
άρα δεν βλέπω πρόβλημα, και sms μπορείς να παίρνεις και μειλ. μια χαρα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.970
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
άρα δεν βλέπω πρόβλημα, και sms μπορείς να παίρνεις και μειλ. μια χαρα.
SMS δε μπορώ πρακτικά, αλλά άστο. Το πρόβλημα είναι το ότι χρησιμοποιούν πρωτόγονες μεθόδους με PIN over conventional channels, αντί για ένα authenticator app όπως όλος ο σύγχρονος κόσμος (ή έστω push notifications μέσω του app τους). Και μιλάω (και) ως information security expert.
 
D

Delmem38110

Guest
SMS δε μπορώ πρακτικά, αλλά άστο. Το πρόβλημα είναι το ότι χρησιμοποιούν πρωτόγονες μεθόδους με PIN over conventional channels, αντί για ένα authenticator app όπως όλος ο σύγχρονος κόσμος (ή έστω push notifications μέσω του app τους). Και μιλάω (και) ως information security expert.
να σε χαρώ.

Όχι μόνο αυτό αλλά και σε πολλές χώρες τα δίκτυα δεν υποστηρίζουν καν esim. Αλήθεια, επειδή μπήκα πριν λίγο από κινητό, δε μου ζήτησε κάτι. Ζητάει μόνο αν μπεις από υπολογιστή;

edit: απαντήθηκε
ίσως θέλεις να πεις ότι οι τοπικοί πάροχοι δεν υποστηρίζουν esim για πώληση. η γουίντ ας πούμε είναι η μόνη αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα που δεν διαθέτει.
όλα τα δικτια όμως στον κόσμου δέχονται περιαγωγωγη αν ο πάροχος σου είναι συμβεβλημένος, άσχετα αν η κάρτα που έχεις στο κινητό σου είναι η συμβατική η η esim.
και εμείς κάνουμε την δουλειά μας με διεθνείς παρόχους που πουλάνε πακέτα δεδομένων για μια χωρά μια περιοχή η και παγκόσμια.
Find and compare best prepaid eSIM for travelers | esimdb
 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Το έχω υπόψιν μου αυτό που λες...και ευχάριστω...είναι αδύνατον.... (Π.χ αν βγουν εκλογές Νοεμβρίο από Οκτώβριο κόβονται οι άδειες, επίσης αν βγουν τέλη Γενάρη από αρχές του έτους τέλος οι αδειες....)
η κατάσταση το χειμώνα προμηνύεται εξαιρετικά ευμετάβλητη και αναστρέψιμη λόγω της εργασίας μου στο Δημόσιο και φυσικά των γενικότερων πολιτικών εξελίξεων..
Με βλέπω να φεύγω τώρα που μπορώ με τις οικονομικές γνωστές εταιρείες που έχουν στο 20€ πολλές περιπτώσεις για μετακίνηση..που ακόμη και αν δε πας χάνεις ελάχιστα
Μετεφερα εισιτηρια με μιλια απο καλοκαιρι για Πρωτοχρονια. Αν εχουμε εκλογες, κοβιντ κλπ, θα πανε για Πασχα. Αν οχι Πασχα, καλοκαιρι κλπ.
Το ιδιο γινεται σε καθε flex κρατηση.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
518
Likes
858
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Μετεφερα εισιτηρια με μιλια απο καλοκαιρι για Πρωτοχρονια. Αν εχουμε εκλογες, κοβιντ κλπ, θα πανε για Πασχα. Αν οχι Πασχα, καλοκαιρι κλπ.
Το ιδιο γινεται σε καθε flex κρατηση.
Εγώ πάλι πιστεύω ότι γίνει σε ταξίδιγ να γίνει μέσα στο καλοκαίρι....
από χειμώνα προβλέπω άγριες καταστάσεις και εξαιρετικά ευμετάβλητο κοινωνικό καθεστώς της χώρας.
όσοι ζείτε Αθήνα είστε τυχεροί δεν ξέρετε στον ίδιο βαθμό τι σημαίνει πετρέλαιο θέρμανσης 1.80...!Στάνταρ θα φτάσει τα 2 από Οκτώβρη.

Άγριες καταστάσεις...

Εσείς λοιπόν εκμεταλλευτείτε τις προσφορές της Aegean airlines με 50% γιατί οι υπόλοιποι της επαρχίας που καίμε μάλιστα 6 μήνες πετρελαίο θέρμανσης θα κάνουμε εξοικονόμηση από τα εισητηρια κλπ για να ζεσταθουμε.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Εγώ πάλι πιστεύω ότι γίνει σε ταξίδιγ να γίνει μέσα στο καλοκαίρι....
από χειμώνα προβλέπω άγριες καταστάσεις και εξαιρετικά ευμετάβλητο κοινωνικό καθεστώς της χώρας.
όσοι ζείτε Αθήνα είστε τυχεροί δεν ξέρετε στον ίδιο βαθμό τι σημαίνει πετρέλαιο θέρμανσης 1.80...!Στάνταρ θα φτάσει τα 2 από Οκτώβρη.

Άγριες καταστάσεις...

Εσείς λοιπόν εκμεταλλευτείτε τις προσφορές της Aegean airlines με 50% γιατί οι υπόλοιποι της επαρχίας που καίμε μάλιστα 6 μήνες πετρελαίο θέρμανσης θα κάνουμε εξοικονόμηση από τα εισητηρια κλπ για να ζεσταθουμε.
Η πιτσα που παραγγειλαμε ηρθε! :D
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
518
Likes
858
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Η πιτσα που παραγγειλαμε ηρθε! :D
Η Γερμανία από 86 ευρώ το πήγε μόλις 9 ευρώ το μηνιαίο εισιτήριο στις συγκοινωνίες από χθες, 1η Ιουνίου. Και μείωσε το φόρο στη βενζίνη κατά 29,55 λεπτά το λίτρο.
Εμείς εδώ έχουμε την Αegean να κατεβάζει τα αεροπορικά να πηγαίνουμε τζάμπα στη Γερμανία να φουλαρουμε φτηνή βενζίνη και να ταξιδεύουμε με 9 ευρώ σε όλα τα τραίνα πληρωμένα για ένα μήνα!!!!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Σημερινά νέα...Για να μπεις από την εφαρμογή ζήτησε κωδικό μιας χρήσης..Ο κωδικός δεν ήρθε ποτέ,..είτε sms είτε mail..Από σύνδεση με υπολογιστή ήρθε αμέσως...Λαμπρά :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom