Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Αν εισαι στο εξωτερικο υπαρχει η πιθανότητα (μικρη μεγαλη δε ξερω) να μη σε αφησουν να επιστρεψεις και να χρειστει να μεινεις δυο εβδομαδες στην χωρα που θα εισαι σε καραντινα.
Καλά, δεν είναι κατ'ανάγκη κακό αυτό. Καθόλου δεν θα με χαλούσε να έμενα 2 βδομάδες επιπλέον στην Luang Prabang.
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.406
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Καλά, δεν είναι κατ'ανάγκη κακό αυτό. Καθόλου δεν θα με χαλούσε να έμενα 2 βδομάδες επιπλέον στην Luang Prabang.
Καλα (μαλλον) ουτε εμενα θα με χαλουσε.
Αλλα σκεψου να ειχα δυο ανηλικα παιδια μαζι ; (που δεν εχω).

Και για να μην παρεξηγηθω, δεν το εθεσα στη διασταση καλο/κακο. Απλα ανεφερα τη βασικη παραμετρο απο τη δικη μου οπτικη που οι δυο καταστασεις δεν ειναι ιδιες. Ο καθενας μετα κρινει και αποφασιζει για τον ιδιο.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Εγω παντως εκμεταλλευομενος τη προσφορα της Α3, αλλαξα τις ημερομηνίες μου για Κωνσταντινούπολη για τελος Αυγουστου. Ειναι μυστηρια τα πράγματα, απο μερα σε μερα αλλαζουν προς το χειροτερο. Πολλες χωρες απαγορευουν την εισοδο σε ταξιδιώτες απο χωρες με κρουσματα (ετσι γενικως), ηδη στη Παλαιστινη δε μπορεις να πας για 2 βδομαδες, Κομορες δε δεχονται κτλ. Γενικως ειναι λιγο λοττο η κατασταση.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.908
Μας βλεπω με λεωφορειο στα Τιρανα για Πασχα. Και δεν εχω παει ωστε να βαλω καρφιτσα, και δεν εχει κρουσματα-αρα γλιτωνω την 14ημερη ποινη- και κλεινεις τελευταια στιγμη εισιτηριο.
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Μας βλεπω με λεωφορειο στα Τιρανα για Πασχα. Και δεν εχω παει ωστε να βαλω καρφιτσα, και δεν εχει κρουσματα-αρα γλιτωνω την 14ημερη ποινη- και κλεινεις τελευταια στιγμη εισιτηριο.
Και για καλοκαίρι να το έχεις στο μυαλό σου γιατι εχουν αναβαθμιστεί οι υπηρεσίες τους στα παραλιακά!!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλά, δεν είναι κατ'ανάγκη κακό αυτό. Καθόλου δεν θα με χαλούσε να έμενα 2 βδομάδες επιπλέον στην Luang Prabang.
Θα ηθελες να δοκιμασεις την υποχρεωτικη καραντινα στο Λαος? Υπαρχει σοβαρη πιθανοτητα να μην διεξαγεται στο Sheraton αλλα στην τοπικη φυλακη, αστυνομικο τμημα η στην απομονωση του τοπικου νοσοκομειου...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Θα ηθελες να δοκιμασεις την υποχρεωτικη καραντινα στο Λαος? Υπαρχει σοβαρη πιθανοτητα να μην διεξαγεται στο Sheraton αλλα στην τοπικη φυλακη, αστυνομικο τμημα η στην απομονωση του τοπικου νοσοκομειου...
Ξέρεις κάτι συγκεκριμένο ή απλά πιθανολογείς με βάση αυτά που έχεις ακούσει η φαντάζεσαι; Εάν ναι και θέλεις να βοηθήσεις, πες το για να είμαστε πιο υποψιασμένοι (και προετοιμασμένοι) και - φυσικά - να σ'ευχαριστήσουμε που μας βοήθησες.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Μας βλεπω με λεωφορειο στα Τιρανα για Πασχα. Και δεν εχω παει ωστε να βαλω καρφιτσα, και δεν εχει κρουσματα-αρα γλιτωνω την 14ημερη ποινη- και κλεινεις τελευταια στιγμη εισιτηριο.
Βαζεις καρφιτσες; Θα μας δειξεις τον χαρτη σου με τις καρφιτσες;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.109
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Μας βλεπω με λεωφορειο στα Τιρανα για Πασχα. Και δεν εχω παει ωστε να βαλω καρφιτσα, και δεν εχει κρουσματα-αρα γλιτωνω την 14ημερη ποινη- και κλεινεις τελευταια στιγμη εισιτηριο.
Μην πληρωνεις λεωφορειο. Χιλιαδες Αλβανοι πηγαινουν με τα ΙΧ τους για Πασχα στη χωρα τους. Μονο αν βαλεις καρφιτσα να παρεις δωρο και στις γυναικες που θα συνταξιδευετε απο μια. Μια πασχαλιτσα, μια πεταλουδα, κατι της εποχης.
 

evikal

Member
Μηνύματα
19
Likes
71
Εγω παντως εκμεταλλευομενος τη προσφορα της Α3, αλλαξα τις ημερομηνίες μου για Κωνσταντινούπολη για τελος Αυγουστου. Ειναι μυστηρια τα πράγματα, απο μερα σε μερα αλλαζουν προς το χειροτερο. Πολλες χωρες απαγορευουν την εισοδο σε ταξιδιώτες απο χωρες με κρουσματα (ετσι γενικως), ηδη στη Παλαιστινη δε μπορεις να πας για 2 βδομαδες, Κομορες δε δεχονται κτλ. Γενικως ειναι λιγο λοττο η κατασταση.
Παλαιστινη περα απο Βηθλεεμ εχει κατι νεωτερο?
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.786
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom