Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

katerina R

Member
Μηνύματα
81
Likes
67
Φυσικά και θα μπορούμε να πάμε στα νησιά. Η δράση των κορωνοϊών σταματά στατιστικά αρχές καλοκαιριού. Πόσους έχεις δει να έχουν κρύωμα Ιούλιο μήνα; Εκτός κι αν κάτσεις εθελοντική καραντίνα μέχρι τότε και κρυώσεις απ' το κλιματιστικό.

Κάτι άλλο που παρατηρώ είναι ανατιμήσεις σε ενδοευρωπαϊκά δρομολόγια που έχω στο μάτι για Ιούλιο και Αύγουστο σε σχέση με τις τιμές που θα περίμενα, οπότε μάλλον οι εταιρείες προετοιμάζονται να βγάλουν τα σπασμένα ή θα ξεκινήσουν με μειωμένο πτητικό έργο άρα η προσφορά θα είναι μικρότερη της ζήτησης.
Ωραία γιατι είχα κλείσει εδώ κ μήνες δωμάτιο στη μήλο για μήνα Ιούλιο κ δεν θα θελα να χάσω τα χρήματα..έχει μερικη επιστροφή δεν είναι δωρεάν η ακύρωση
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Eγω τελικα χρησιμοποιησα το voucher δεν την παλευα αλλο...οχι για βουδαπέστη μιας και τα εισητηρια εχουν φτασει στα υψη για τα δικα μου δεδομενα,αλλα στην υπεροχη Μάλτα,θα παμε με την κορη μου,20-27 αυγουστου,γιατι τον χειμωνα πλεον τον φοβαμαι και γιατι πιστευω θα επανελθει ο ιος,και δεν εχω ορεξη να περασουμε τα ιδια ξανα.επισης επειδη η αναμονη ειναι πολυ ψυχοφθορα και στεναχωρη και αν ποτε περναμε επιστροφη θα καθυστερουσε πολυ,σκεφτηκα να το κανω αυγουστο μιας και το παιδι θα ειναι εδω(πατμο)με τα πανεπιστημια ιδεα δεν εχω τι θα γινει και μου φανηκε καλη επιλογη η μαλτα...το καλοκαιρακι.Να εχω κατι να περιμενω ρε αδελφε,ενα ονειρο κατι...στα συν οτι δεν εχει πολλα κρουσματα η Μαλτα,πηρα και την κορη μου τηλεφωνο και χαρηκε κι αυτο...το κουτσουνακι μου,εχω να την δω απ τον γεναρη.Ευχομαι καλη επιτυχια σε ολους,καλη δυναμη και καλο καλοκαιρακι. <3
 

ZoiT

Member
Μηνύματα
41
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ
Κι εγώ έχω κλεισμένα για Ρώμη τέλη Αυγούστου, αλλά χλωμό το βλέπω..
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Κι εγώ, από Αθήνα για Μαδρίτη. Αλλά πιο πολύ με ανησυχεί το Βαρκελώνη-Θεσσαλονίκη του Ιουλίου.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.541
Likes
8.517
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Κι εγώ Βρυξέλλες-Νεα Υόρκη-Λίμα που προϋποθέτει να πάω στις Βρυξέλλες από Γαλλία. Στηρίζομαι στις αποφάσεις 4 χωρών. Το έχω ξεγράψει ήδη😔
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.027
Likes
41.016
Εχω κλεισει για Αυγουστο μια περιοδεια απο Βενετια ως Σλοβενια μετα απο αλλαγες αεροπορικων Ιουνιου.
Δεν το εχω ξεγραψει ακομη γιατι μπορει να μετατραπει και σε ταξιδι με πλοιο, οποτε δεν υπαρχει απολυτη δεσμευση για αεροπορικο ταξιδι. Αν τα πλοια κανουν δρομολογια και νιωθουμε ασφαλεις, θα το παλεψουμε
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Το προβλημα δεν ειναι, για μενα τουλάχιστον, αν θα είμαστε ασφαλεις αλλα αν θα μπεις καραντινα οταν γυρισεις. Αλλιως εγω ταξιδευω κ σε 1 μηνα, αλλα με καραντινες νιετ.
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Έχω κλεισμένο ταξίδι για Μπαλί από τον περασμένο Δεκέμβριο. Είναι για τέλη Αυγούστου. Η εταιρεία είναι η scoot. Μας έχουν στείλει το δικαίωμα αλλαγής εισιτηρίων έως 31/5.Το θέμα είναι ότι αυτό το είδος voucher διαρκεί για τους επόμενους 12 μηνες κι εμείς θέλουμε να πάμε μόνο καλοκαίρι (έχω διαβάσει ότι είναι η περίοδος που δεν βρέχει). Λένα να μην κάνουμε την αλλαγή γιατί μπορεί και να ακυρωθεί η πτήση άρα υπάρχει πιθανότητα επιστροφής χρημάτων. Η συγκεκριμένη εταιρεία έδωσε σε κάποιους ήδη χρήματα πίσω για πτήσεις που ακυρώθηκαν. Τι θα κάνατε;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.429
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom