Νεα συναντηση Θεσσαλονικης και των περιχωρων στις 18/12 ????

Πότε να γινει η συναντηση της Θεσσαλονικης;

  • 17 Δεκεμβριου

    Votes: 15 57,7%
  • 18 Δεκεμβριου

    Votes: 1 3,8%
  • 23 Δεκεμβριου

    Votes: 10 38,5%

  • Total voters
    26
  • Poll closed .

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.622
Likes
9.976
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Τι σε νοιάζει για τις 23, ρε? :) Αφού είπε θα το οργανώσει το κορίτσι. Άμα τελειώσει, θα κάνει ανακοινώσεις.
Τα αφηνω ολα στο κοριτσι τοτε ..

Για τις 17, δημοκρατικά αποφασίζουμε να το αναλάβεις εσύ. Άντε, να σε βοηθήσει κι ο SPROM. Και δε δεχόμαστε αντιρρήσεις. Ευκαιρία να μάθεις και κάτι πριν φύγεις... :cool:
Δημοκρατικα το αναλαμβανω εγω,nessun problema . Κριμα δεν ειναι τα μαθω και να φυγω ?? δεν γινεται να κατσω λιγο ακομα ??

Τον σπρομ να τον αφήσετε ήσυχο. Επαναστατεί, δεν έχει χρόνο για συναντήσεις ταξιδιωτικών fora! :bleh:
Εσύ θα ρθεις και στις δύο;
Επιπλέον, τι είναι αυτά τα σφίγγα-like ''σε αντίστοιχη συνάντηση'' και ''αφού θα βρεθώ στη μυστική συνάντηση τάδε'', κύριε βαβαδουμα;
Προτείνω στην επιτροπή αγώνα του Τραβελστοριζ να πατάξει το ελιτίστικο στοιχείο της μπουρζουαζίας με το προσωνύμιο ''βαβαδουμα''. Ήρωεεεεςςς, άπαρτα βουνάαα :clap:
Baba συμφωνω με SPROM . Τελος οι μυστικοπαθειες ειπες θα μεριμνησεις για τους εξωθεν προσκεκλημενους ..

Προτείνω μερικά μαγαζιά :
Συμφωνία, γιατί μ'αρέσει το περιβάλλον
Caffe del arte >>
Κέδρινος Λόφος, γιατί έχει πάρκινγκ και θα δούμε ωραίο ηλιοβασίλεμα.

Για τις 17 νομίζω στις 13:00 είναι καλή ώρα και για τις 23 μάλλον 17:00
Σε αφηνω κοριτσι να κανεις τα κουμαντα σου για τις 23,αλλα για τις 17 προτεινω 14:00 τουλαχιστον .. Εγω θελω ουζομεζεδομπουζουκοτασταση οχι καφετεριες κλπ κλπ .. I am with open ears for suggestions :)
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Υπάρχει, η Συμφωνία :clap::clap: Στην Ερμού σε όροφο είναι,με Βενιζέλου.

Αλλά τον Ερμή το σκέφτηκα κι εγώ γιατί ειναι του στυλ μου.

Εκτός κι αν γουστάρετε να πάμε να φάμε τάπας στη Φιλίππου :)
Συμφωνία. Σύμφωνοι;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.815
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Σχόλιο: Πάλι νηστικοί θα μείνουμε...

Προς διαβολείς: Η προηγούμενη συνάντηση δεν είναι μυστική (αν ήταν μυστική, θα την ανέφερα? ), είναι επαγγελματική. Δεν θέλετε να μάθετε περισσότερα...

Για τους έξωθεν προσκεκλημένους, εγώ θα κάνω την επαφή. Από κει και πέρα, ακόμη κι αν υπάρξει θετική απάντηση, δεν πρόκειται να πω τίποτα γιατί θα χαλάσει η έκπληξη.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.907
Likes
14.781
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Σχόλιο: Πάλι νηστικοί θα μείνουμε...
Ψεύδεσαιιιιιιιιιιι ασυστόλως. Ξέχασες το σαν-του-ετσ; :D:D

Λοιπόν, μιας και έχω την εξουσία για τις 23 :D προτείνω να πάμε για ΡΕΤΣΙΝΕΣ !!!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.815
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ψεύδεσαιιιιιιιιιιι ασυστόλως. Ξέχασες το σαν-του-ετσ; :D:D
Αν δεν κάνω λάθος (που δεν κάνω), αυτό ήταν στο "after". Όχι στην κανονική συνάντηση.

- Υπάρχει μαγαζί "ΡΕΤΣΙΝΕΣ"?
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.702
Συγγνώμη άλλα έλειψα για λίγο από το σαιτ και έχασα πραγματα που με αφορουν.
1. ΔΕΝ έβαλα κανένα βετο για τις 23. Η Φένια στην προσπάθειά της να είναι δίκαιη υπερβάλλει λίγο. Άλλωστε δεν ήμουν σε καμια συνάντηση και δεν ειναι στο στυλ μου να απαιτώ και να επιμένω.
2. Ελπίζω να γίνει η συνάντηση στις 17 και να λυθεί η παρεξήγηση.
3. Όπως πρότεινα εξαρχής στις 23 μπορούμε να βρεθούμε όσοι δεν μπορούν στις 17. Νομίζω είναι μια σωστή λύση.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.815
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Προς τέκνα και τεκνά :) που έχουν αναλάβει τη διοργάνωση των συναντήσεων:

(Τα παρακάτω αποτελούν ανακοίνωση/γνωστοποίηση και όχι προτροπή για επιλογή)

Για το ουζερί "Μυροβόλος Σμύρνη" (Ερμού - Κομνηνών 32, μέσα στην αγορά Μοδιάνο, τηλ. 2310 274170) μπορούμε να έχουμε (με κουπόνια) έκπτωση 50% στο σύνολο του λογαριασμού που θα κάνουμε. Διευκρινήσεις:


  • Η προσφορά ισχύει για όλες τις ημέρες, εκτός των παραμονών Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς.

  • Από την προσφορά εξαιρούνται τα οινοπνευματώδη ποτά (τα "σκληρά", δηλαδή. Ούζα, τσίπουρα, κρασιά περιλαμβάνονται)

  • Στην έκπτωση του 50% δεν περιλαμβάνονται τα ποτά-αναψυκτικά εφόσον ο αριθμός των ατόμων υπερβαίνει τους 9 (από 10 και πάνω, δηλαδή).

  • Κατά την επικοινωνία για την κράτηση του τραπεζιού, θα πρέπει να αναφερθεί η χρήση των κουπονιών για την πληρωμή του λογαριασμού.

  • Το μαγαζί είναι ανοικτό μεσημέρι - βράδυ.

Προσωπική άποψη για το μαγαζί: Πρόκειται για έναν αξιοπρεπή χώρο, που δεν διεκδικεί διακοσμητικές δάφνες ή γαστριμαργικές εξάρσεις. Ωστόσο, τα πιάτα είναι νόστιμα, δεν είναι χειρότερα από τα αντίστοιχα άλλων ομοειδών χώρων (κάποια είναι και καλύτερα) και οι μερίδες και τιμές είναι κανονικές. Εάν επιλεγεί ως χώρος συνάντησης, με τη χρήση των κουπονιών, το κόστος κατ' άτομο - κατά πάσα πιθανότητα - θα διατηρηθεί κάτω από το επίπεδο των 15 ευρώ (μιλάμε για κανονικό φαγητό, όχι "τσίμπημα").
 

Kalliopi2

Member
Μηνύματα
54
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βόρεια Ιταλίαααααα
Ταξίδι-Όνειρο
Salar De Uyuni, Βολιβία
"Στις Ρετσίνες λέμε ναι, στα ουζάκια λέμε ναι,
όχι λέμε στα Ταπας, όχι στα μεξικάνικα..."

Λοιπόν πέρα απ'την πλάκα έχω να προτείνω Βολιώτικα ή Πίνακα (Άθωνος) για 17/11 που θέλει ο Ορέστης ,
και για καφέ : Συμφωνώ με Συμφωνία
Οκ για: καφέ ντελ άρτε, Κέδρινος Λόφος
Τι λέτε για καρντού, Το Ελληνικόν (Ι.Δραγούμη);
Παιδιά ο Ερμής ποιος είναι;
 
Last edited by a moderator:

fenia42

Member
Μηνύματα
3.907
Likes
14.781
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Θέλω καφέ στο Haven στις 17 (στη στοά Βενιζέλου)
και καλό φαγητό με ρετσίνες,κρασιά,αλκοόλ γενικότερα όπου θέλετε.
Αλλά δε συμβιβάζομαι στο συνδιασμό καλό φαγητό&αλκοόλ.

@νομίζω η πρόταση baba είναι καλή.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.815
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
"Τι λέτε για καρντού,
Πήγαμε την πιο-προηγούμενη φορά. Εγώ - τουλάχιστον - δεν...

Παιδιά ο Ερμής ποιος είναι;
Στη στοά Ρογκότη. Ωραίο μεν, δεν ξέρω ωστόσο αν θα μπορέσει να βολέψει μεγάλη παρέα. Και, μάλλον τσιμπημένο...
 
Last edited by a moderator:

alexstef2

Member
Μηνύματα
307
Likes
166
Συμφωνώ και γω με τα παραπάνω εκτός όμως καρντού! δε ξέρω αν σας βολεύει αλλά υπάρχει ένα μαγαζάκι τέλειο στην άνω πόλη το τοιχο τοίχο..
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Να τα πάρουμε ένα- ένα??? Γιατί στο τέλος θα μπερδευτούμε!!!!

Για τις 17, νομίζω στις 14.00 είναι μια καλή ώρα!Και λόγω ώρας φυσικά ίσως θα πρέπει να πάμε και για φαγητό-ουζάκι! Ας τοποθετηθώ και εγώ λοιπόν...

Η Συμφωνία είναι μια καλή λύση αλλά προτιμότερη για το βράδυ..

Το μαγαζί τοίχο- τοίχο εμένα μου αρέσει πάρα πολύ αλλά ρε alex δεν έχω πάει και ποτέ μεσημέρι..Είναι καλά???

Βαβα, η Μυροβόλος είναι μεν παρεϊστικη αλλά προσωπικά δεν έχω ευχαριστηθεί φαγητό εκεί...αλλά και πάλι ότι πουν οι περισσότεροι.

Τώρα θα μου πείτε, μιλάς και δεν προτείνεις...Θα επανέλθω με προτάσεις!!!
Ίσως, κανένα Χρυσόψαρο???Η χειμώνα και μέσα δεν θα ναι καλα??Ίσως καμία ναυτιλιακή??δεν ξέρω πετάω διάφορα!!!


ΥΓ. Φένια, οπωσδήποτε να τους πας haven στις 23!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.616
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom