Ντουμπάι Ντουμπάι-Χριστούγεννα

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
5 βράδυα ντουμπάι τα βλέπω υπερβολικά ,βέβαια δεν ξέρω και τα ενδιαφέροντα σου ...

απορώ πώς ο traveller δεν έχει πάρει θέση ακόμα !!!!!

με την ευκαιρία ακούω για τα ψώνια στο ντουμπάι , είναι τελικά τόσο φθηνά η είναι ακόμα μια τουριστική παγίδα ...αν ξέρει κάποιος ας μας πεί
εκτο από χρυσό και ειδικά ψώνια τα γενικά τύπου mall δεν αξίζουν. παρόμοιες τιμές. αν και δεν λεει το Ντουμπάι, 320 είναι ευκαιρία για ένα χλιδάτο ξενοδοχειο.
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
ναι ακριβως... και αν ηταν καποτε φτηνα, πλεον δεν ειναι... ;)
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.498
Likes
8.017
Συμφωνώ με chrikky! Δεν θα βρείς τρομερές διαφορές! Δεν ξέρω μόνο αν κατά τη διάρκεια του Dubai Shopping Festival παίζουν κάποιες ευκαιρίες που δεν παίζουν τον υπόλοιπο καιρό!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ναι, απο τιμές σιγά, τα ίδια είναι. Εκτός αν σκέφτεται κανείς να χαραμίσει 2 μέρες μόνο στο ψάξιμο μπάς και γλιτώσει κανένα ευρώ...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.355
με την ευκαιρία ακούω για τα ψώνια στο ντουμπάι , είναι τελικά τόσο φθηνά η είναι ακόμα μια τουριστική παγίδα ...αν ξέρει κάποιος ας μας πεί
Γενικά είναι τουριστική παγίδα....πιο ειδικά, τα Columbia που με ενδιέφεραν εμένα π.χ. είναι πολύ φθηνά. Αλλά αν πας ΝΥ θα τα βρεις εξίσου αν όχι και φθηνότερα νομίζω. Ή εναλλακτικά σε κανά Λονδίνο στις εκπτώσεις....εν κατακλείδι, να πας Ντουμπάι για ψώνια είναι για τα...ψώνια!
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
με την ευκαιρία ακούω για τα ψώνια στο ντουμπάι , είναι τελικά τόσο φθηνά η είναι ακόμα μια τουριστική παγίδα ...αν ξέρει κάποιος ας μας πεί
Βρέθηκα στη διάρκεια του Dubai Shopping Festival...
Κάνω copy, ότι είχα γράψει στην ταξιδιωτική μου ιστορία

"17) Οι εκπτώσεις στις επώνυμες ακριβές μάρκες δεν είναι σπουδαίες. Στις λιγώτερο γνωστές όμως είναι πραγματικά έως 70%"
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.355
Έχει πολλά mall, όπου δεν είναι απαραίτητο να ψωνίσεις, μπορείς να πας να τα δεις απλά ή να καθίσεις για καφέ ή φαγητό.
Δημοκρατικά πράγματα δηλαδή....όχι όπως στο Μιλάνο π.χ. που αν μπεις στα mall, είσαι με το πιστόλι στον κρόταφο ώστε να ψωνίσεις! Αν δε πάρεις δε κι ένα καφεδάκι, μέχρι και ξύλο μπορείς να φας.

...μιλάμε για χαλαρωτικές διακοπές, διότι δεν έχει τόσα αξιοθέατα, όσα οι ευρωπαικές πόλεις που σκοτώνεσαι να τα δεις όλα και να περπατήσεις...
Τι δυστυχία κι αυτή που μπορεί να πάθει κάποιος....να τρέχει από τη Fontana di Trevi στη Piazza del Popolo με ΑΓΧΟΣ!!! Είναι πράγματα αυτά για να τα πάθεις μαζεμένα σε ένα ταξίδι?? Ααα, όλα κι όλα...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Γενικά είναι τουριστική παγίδα....πιο ειδικά, τα Columbia που με ενδιέφεραν εμένα π.χ. είναι πολύ φθηνά. Αλλά αν πας ΝΥ θα τα βρεις εξίσου αν όχι και φθηνότερα νομίζω. Ή εναλλακτικά σε κανά Λονδίνο στις εκπτώσεις....εν κατακλείδι, να πας Ντουμπάι για ψώνια είναι για τα...ψώνια!

δεν θέλω να πιστέψω οτι υπάρχει νοήμον άνθρωπος που θα πάει στο ντουμπάι αποκλειστικά για ψώνια γιατι τότε θα
συμφωνήσω απολύτως με το εν κατακλείδι ..........
ΝΥ δεν έχω παέι και δεν γνωρίζω ακούω και διαβάζω για τρελές τιμές
για λονδίνο όμως γνωρίζω καλά και έχουν απίστευτα χαμηλές τιμές ειδικά στις χειμερινές εκπτώσεις τα χριστούγεννα
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
η αλήθεια τόσον καιρό που διάβαζα τα χειρότερα, πίστευα τουλάχιστον ότι στο shopping θα έχει κάποιο ενδιαφέρον (ειχα που είχα το stopover να το εκμεταλλευτώ)...

αλλα δεν...

χρήστο ένα θα σου πω.. ακομη και στις κρέμες: λονδίνο-ντουμπαι σημειώσατε 1... ;)
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις!Να ξεκαθαρισω μερικα!Εγω ειμαι φανατικος backpacker και couchsurfer και τα λοιπα και τα λοιπα!ΑΛΛΑ..αυτο το ταξιδι θα το παω με την οικογενεια μου που εχει ακουσει πολλα για το Ντουμπαι και θελει ντε και καλα να παει!Ειμαι σιγουρος οτι δεν θα ενθουσιαστω καθως δεν ειμαι φαν των αγορων (εχω παει σε καμια 25αρια χωρες,δεν εχω ψωνισει ποτε τιποτα απο το εξωτερικο lol!!) αλλα οσο να ναι μια βολτα στα γειτονικα εμιρατα τη βρισκω ενδιαφερουσα.Επισης 320 δεν ειναι σε χλιδατο ξενοδοχειο(ειπαμε δεν τα ανεχομαι αυτα :) ) ειναι η πτηση (air arabia) και ενα τριων αστερων τρικλινο στο κεντρο του Ντουμπαι!
H αληθεια ειναι οτι προσπαθω να βρω τι θα κανουμε 5 μερες..Καμια αλλη προταση??(Οχι ευρωπη και με παρομοιο κοστος για αεροπορικα εστω!Σκεφτηκα Ιορδανια αλλα η Air Jordan μου βγαζει μια τιμη εξωπραγματικη (600++) (και ποιος το λεει και στους parents..!!).Ισραηλ δεν θελω τη σταμπα τους γιατι σκοπευω να παω στο Ιραν του χρονου..Δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω..!


PS:Για καποιον που ειπε οτι ειμαι κοριτσακι δυστυχως δεν ειμαι :p !
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Χαχαχαχ, ωραίο με το κοριτσάκι! Αφασία είστε...

Λοιπόν, τι εννοείς κέντρο του Ντουμπάι, γιατί εμένα δε μου φαίνεται οτι το Ντουμπάι έχει κέντρο...Ίσα ίσα, έχει 2-3 περιοχές και δεν ξέρεις που να μείνεις. Παρόλ'αυτά όμως, εμπειρίες είναι κάθε ταξίδι, γιατί να μην πάς; Πήγαινε, σιγά. Εγώ θα πήγαινα αν δεν είχα πάει, όπως και έκανα δηλαδή... να ικανοποιηθεί και η οικογένεια! :D
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
η αλήθεια τόσον καιρό που διάβαζα τα χειρότερα, πίστευα τουλάχιστον ότι στο shopping θα έχει κάποιο ενδιαφέρον (ειχα που είχα το stopover να το εκμεταλλευτώ)...

αλλα δεν...

χρήστο ένα θα σου πω.. ακομη και στις κρέμες: λονδίνο-ντουμπαι σημειώσατε 1... ;)

χριστίνα για τις κρέμες τις κυρίας δεν χρειάζεται να φτάσω καν λονδίνο -ντουμπάι και το Ελ.Βενιζέλος αρκεί :haha::haha:
ρώτα και την ευαγγελία κάτι παραπάνω ξέρει :bleh::bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.820
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom