Ντουμπάι Ντουμπάι-Χριστούγεννα

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
To topic ανοίγει, και θα επιτραπούν μηνύματα μόνο εντός θέματος.

Όποιος γράψει ξανά πράγματα όπως:

1. Ειρωνίες προς όσους θέλουν να συμμετέχουν στη συζήτηση για το Ντουμπάι > copyright Traveller

2. Κουβέντες όπως "Ντροπή στους υπεύθυνους του φόρουμ" επειδή προφανώς αντί να δουλεύουμε στο σάιτ τις νύχτες... κοιμόμαστε (άκου πράματα) > copyright TOULKIAS

3. Βρισιές όπως αυτές που γράφτηκαν εδώ > copyright varis81


θα γίνει ban από το σάιτ.

Όσοι έχουν απορίες να σηκώσουν το χεράκι τους και να στείλουν pm σε μένα ή το sporo.

Η συζήτηση μπορεί να συνεχιστεί σε ότι αφορά το Ντουμπάι.
 

TOULKIAS

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
PRAGUE
Ταξίδι-Όνειρο
ALASKA
Λοιπον εφτιαξα ενα πακετο 5 βραδυα Ντουμπαι τα Χριστουγεννα με 320 ευρω και λεω να παμε..Η ερωτηση μου ειναι η εξης:Aξιζουν τοσες μερες εκει?Εχει να κανεις κατι η θα τριγυριζω ολη μερα στα περιφημα εμπορικα?Λεω να κλεισουμε μια εκδρομη στην ερημο και ισως παμε και μια μερα στο Αμπου Νταμπι!Τι λετε?Προτασεις??
Grazie!
Mην ξεχασεις να πας στο Emirates palace που ειναι στο Abu dabhi και επισης στο τζαμι που υπαρχει θαμενος ο Σειχης τους.Ειναι πανεμορφο.Μου διαφευγει το ονομα του ομως.Ελπιζω να ανεβασω καποιες φωτο αργοτερα.
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Σκεφτομαι και εγω να παω Ντουμπαι για 4 ή 5 μερες....εχω διαβασει ολα τα σχετικα θεματα και πιστευω οτι αξιζει τον κοπο καθως ειναι κατι διαφορετικο....μαλλον χριστουγεννα ή πρωτοχρονια θα παω....λεω ομως να παω με γκρουπ.....και αυτο διοτι διαβασα οτι οι αποστασεις ειναι μεγαλες οποτε απο το να τα δωσω στο ταξι ή να νοικιασω αυτοκινητο καλυτερα να πηγαινουμε περα δωθε με το λεωφορειο....βεβαια θα παιξει ρολο και τι τιμες θα παιζουν για εκεινη την περιοδο...
 
Last edited by a moderator:

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Σκεφτομαι και εγω να παω Ντουμπαι για 4 ή 5 μερες....εχω διαβασει ολα τα σχετικα θεματα και πιστευω οτι αξιζει τον κοπο καθως ειναι κατι διαφορετικο....μαλλον χριστουγεννα ή πρωτοχρονια θα παω....λεω ομως να παω με γκρουπ.....και αυτο διοτι διαβασα οτι οι αποστασεις ειναι μεγαλες οποτε απο το να τα δωσω στο ταξι ή να νοικιασω αυτοκινητο καλυτερα να πηγαινουμε περα δωθε με το λεωφορειο....βεβαια θα παιξει ρολο και τι τιμες θα παιζουν για εκεινη την περιοδο...

Μεγαλε να πας ή να μη πας στο Ντουμπαι δικο σου θεμα ειναι, αλλα το ταξι ειναι τζαμπα εκει! ΤΖΑΜΠΑ! Μια χαρα πας και μονος σου! Μη πας με γκρουπ, πεταμενα λεφτα, για να σε παει που; Στα mall ή μια βολτα στην ερημο; Και τα 2 τα κανεις μονος σου και το 2ο μαλιστα το κανεις με ενα γραφειο απο εκει.
 
Last edited by a moderator:

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Σκεφτομαι και εγω να παω Ντουμπαι για 4 ή 5 μερες....εχω διαβασει ολα τα σχετικα θεματα και πιστευω οτι αξιζει τον κοπο καθως ειναι κατι διαφορετικο....μαλλον χριστουγεννα ή πρωτοχρονια θα παω....λεω ομως να παω με γκρουπ.....και αυτο διοτι διαβασα οτι οι αποστασεις ειναι μεγαλες οποτε απο το να τα δωσω στο ταξι ή να νοικιασω αυτοκινητο καλυτερα να πηγαινουμε περα δωθε με το λεωφορειο....βεβαια θα παιξει ρολο και τι τιμες θα παιζουν για εκεινη την περιοδο...
Όπως τα λέει η getxowoman είναι !

Το Ντουμπάι είναι τόσο εύκολο ! Γιατί να δώσεις επιπλέον χρήματα, πηγαίνοντας με γκρουπ?
Οι αποστάσεις είναι μεγάλες, αλλά τα ταξί τους είναι πολύ φθηνά...Μπορείς ακόμα να νοικιάσεις ταξί με οδηγό (δες την ιστορία Dubai-μέρος 2ο). Οι εκδρομές που μπορείς να κλείσεις από το ξενοδοχείο σου είναι σχεδόν 50% φθηνότερες, από το να τις κλείσεις με πρακτορείο...
Διάλεξε (αν βρεις φθηνα εισητήρια) την Emirates για απευθείας πτήση...
Μπορείς να βγάλεις εισητήριο για 24 ή 36 ώρες (δεν θυμάμαι καλά) και να γυρίσεις με τα τουριστικά λεωφορεία, ακολουθώντας τη μια μέρα την κόκκινη γραμμή, για να πας στο κέντρο (για μένα εντελώς αδιάφορη και με πολλή κίνηση σε όλη τη διαδρομή), την άλλη, την μπλε γραμμή που θα σε οδηγήσει στην αναπτυσσόμενη περιοχή με τα τεχνητά νησιά, το Emirates και το Burj Al Arab.
Επειδή το πιο πιθανό είναι να κλείσεις ξενοδοχείο στη Deira, οι τοπικές λεωφορειακές γραμμές είναι πολύ εξυπηρετικές και σε πηγαίνουν παντού...
Το Ντουμπάι δεν έχει κάτι για το οποίο να χρειαστείς βοήθεια από ξεναγό. Στη ρεσεψιόν του ξενοδοχείου σου, μπορούν να σε κατευθύνουν καλά και προπάντων οικονομικά, για να κινηθείς...

Καλή προετοιμασία, αν εκεί αποφάσισες να πας...
 
Last edited by a moderator:

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
To topic ανοίγει, και θα επιτραπούν μηνύματα μόνο εντός θέματος.

Όποιος γράψει ξανά πράγματα όπως:

1. Ειρωνίες προς όσους θέλουν να συμμετέχουν στη συζήτηση για το Ντουμπάι > copyright Traveller

2. Κουβέντες όπως "Ντροπή στους υπεύθυνους του φόρουμ" επειδή προφανώς αντί να δουλεύουμε στο σάιτ τις νύχτες... κοιμόμαστε (άκου πράματα) > copyright TOULKIAS

3. Βρισιές όπως αυτές που γράφτηκαν εδώ > copyright varis81


θα γίνει ban από το σάιτ.

Όσοι έχουν απορίες να σηκώσουν το χεράκι τους και να στείλουν pm σε μένα ή το sporo.

Η συζήτηση μπορεί να συνεχιστεί σε ότι αφορά το Ντουμπάι.
Πολύ καλη η παρατηρηση σου boss αλλα καλο θα ηταν να εφορμοζεται σε ολα τα τοπικ....
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom