Γερμανία Ξενέρωτο Βερολίνο;

Stylianos

Member
Μηνύματα
56
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
?
Η κάθε πόλη θα πρέπει να έχει μία ταυτότητα ,και το Βερολίνο την έχει και με το παραπάνω!Να πάς και να περάσεις όμορφα!!!
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Κι εκεί που πείστηκα τελικά να πάω Βερολίνο και αφού διάβασα τόσο κολακευτικά σχόλια, πάω να κλείσω εισιτήρια χθες και αυτή τη φορά πατώντας επόμενο βήμα μέσα σε δύο λεπτά είχε ανέβει η τιμή στα εισιτήρια στα 200€. Μάλλον δεν με ήθελε να πάω τελικά. . Ωστόσο παρακολουθώ τιμες με τη πρώτη ευκαιρία να κλείσω... Αλλά μάλλον τη βγάλω σε καμια κοντινή παραλία φέτος :(:(:(
:cry::cry::cry:
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.398
Likes
14.351
Λυπάμαι που το πάθημα θα γίνει μάθημα:(

΄Αν έχετε περιορισμένο μπάτζετ και βρίσκετε εισιτήρια μέσα στο μπάτζετ σας κλείστε και μην το σκέπτεστε πολύ.Ισχύει για μεγάλες/αξιόλογες πόλεις και όχι μόνο για το Βερολίνο.Μήν χάνετε ευκαιρίες.Αποκλείεται σε πόλεις τέτοιου μεγέθους να πλήξετε/βαρεθείτε σε 5-7 μέρες.
 

katsapleouras

Member
Μηνύματα
90
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Σέρρας
Ταξίδι-Όνειρο
Με καλή παρέα:παντού
βερολινο ..... ξενερωτο.....ρε τι αλλο θα ακουσουμε!!!!!!ποσο θα ηθελα να ξανα-ξενερωσω παλι .........ατυχοι που πατε βερολινο......ατυχοι!!!!!
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Παιδιάαααα τα έκλεισα!!!! Ξανα έπεσε η τιμή στα εισιτήρια και μόλις τα εκτύπωσα.... Φεύγω για Βερολίνο 14 Αυγούστου!!!
Ήταν ένα πάθημα που έγινε μάθημα που είπα ξενέρωτο το Βερολίνο αλλά με πραγματική μετάνοια έγινε το θαύμα και ξανα έπεσαν οι τιμές!!!
Όταν χάσεις κάτι το εκτιμάς κι εγώ το εκτίμησα!!!
91€ το άτομο με επιστροφή με την Aegean χαμηλότερη τιμή μέσω skyscanner.
Είμαι πολύ χαρούμενη σας ευχαριστώ όλους για τα μηνύματά σας!
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.815
Μπράβο βρε Κατερίνα! :clap:
Πολύ το χάρηκα. Αυτό σημαίνει ότι ξεκινάς το ταξίδι με τους καλύτερους οιωνούς και είμαι σίγουρος ότι θα περάσεις υπέροχα σ' αυτή την τόσο συναρπαστική πόλη.
Φυσικά μας χρωστάς, όταν με το καλό επιστρέψεις, ιστορία με τις εντυπώσεις σου.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.398
Likes
14.351
' Αντε με το καλό και χάρηκα που όλα πήγαν καλά.Ξέχνα το "ξενέρωτο" που έβαλες στον τίτλο και μας σόκαρε λίγο και θα περάσεις πολύ καλά.
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά! Έκλεισα στο Winters Mitte Checkpoint Charlie πολύ κοντά στο κέντρο και κοντά σε στάση μετρό, σε βολική τοποθεσία με πρωινό και πολύ καλή τιμή! Ότι καλύτερο για τα χρήματα που διαθέτω! Την κράτηση έχω κάνει αύριο θα γίνει και η κατάθεση!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.398
Likes
14.351
Νομίζω ότι μια χαρά είναι η περιοχή(το ξενοδοχείο δεν το ξέρω).Δίπλα στην Friedrichstrasse και μπορείς να πάς με τα πόδια και στην Gendarmenmarkt όπου το βράδυ έχει αρκετή κίνηση με μπάρ,εστιατόρια κτλ.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Ετσι οπως τα λεει ο @fotast ,ειναι πολυ κεντρικα.Εχουν γραφτει πολλα στο φορουμ για αξιοθεατα,εστιατορια,μερη που εχουν ενδιαφερον.Κλειςε μονο απο ιντερνετ επισκεψη στο γερμανικο κοινοβουλιο(ειναι υπεροχος ο θολος και η θεα απο εκει)και επισης,πληροφοριες θα βρεις στην ιστοσελιδα της πολης http://www.berlin.de/en/...καλο διαβασμα :)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.230
Μηνύματα
884.385
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom