Γαλλία Ολλανδία Ξενοδοχείο Άμστερνταμ-Παρίσι- Αύγουστος 2012

KRIKA

Member
Μηνύματα
16
Likes
5
Γεια σας! Αυτή είναι η δεύτερη φορά που γράφω αν και διαβάζω ιστορίες πολύ συχνά και ταξιδεύω κι εγώ μαζί σας! Θέλω βοήθεια για ένα ταξίδι που ετοιμάζουμε με το αγόρι μου! Θα πάμε 19-23 Αυγούστου (4 βράδια) στο Άμστερνταμ και από εκεί με τρένο στο Παρίσι από 23 Αυγ-1 Σεπ( 9 βράδια).
Έχω διαβάσει πολλά με αναζήτηση στο φόρουμ αλλά κάποια από τα ξενοδοχεία που προτείνονται είναι ακριβά για εμάς, θα πάμε και αρκετές μέρες, και άλλα είναι κλεισμένα αφού αργήσαμε να κλεισουμε. Έχω βρει αυτά και θα ήθελα μια γνώμη..Οποιαδήποτε άλλη πρόταση είναι κάτι παραπάνω από καλοδεχούμενη! Θέλουμε ένα απλό καθαρό δωμάτιο, κεντρικό, σε ασφαλή περιοχή με μαγαζιά και στο παρίσι κοντά σε μετρό και σε καλή τιμή!!Όλα τα θέλουμε...;)
Παρίσι
http://http://www.timhotel.com/en/our-hotels-details/10-timhotel-jardin-des-plantes.http://http://www.timhotel.com/en/our-hotels-details/10-timhotel-jardin-des-plantes.htm

http://http://www.easytobook.com/ho...utm_campaign=en&hotel_id=42735&utm_term=ParisAida Marais Printania Paris - Book Now » Easytobook.com

Αμστερνταμ

Best Western Apollo Museumhotel - Κρατήσεις ξενοδοχείων,φτηνά δωμάτια,χαμηλές τιμές ξενοδοχείων - Hotels.com[0].numberOfAdults=2&roomno=1&validate=false&previousDateful=false&reviewOrder=date_newest_first
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.610
Likes
12.433
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Θα προτιμούσα το πρώτο του Παρισιού και αυτό του Άμστερνταμ είναι Ok. To λέω καθαρά από άποψη τοποθεσίας. Οι κριτικές είναι μέτριες για όλα (τα μικρά δωμάτια στο Παρίσι είναι συνηθισμένο φαινόμενο).
Το πρόβλημα σου νομίζω ότι εντοπίζεται στο Παρίσι με τις πολλές διανυκτερεύσεις. Γιατί δεν σκέφτεστε να σπάσετε τη διαμονή σας στα δυο? Έτσι θα έχετε τη δυνατότητα να γνωρίσετε δυο τοποθεσίες στο Παρίσι.

Α, το δεύτερο ξενοδοχείο στο Παρίσι έχει παραπλανητικό όνομα: δεν είναι στο Marais.
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
Παρισι εμεινα στο Montparnasse Daguerre 3 αστερων, σε πολυ καλη τιμη, πολυ κοντα σε μετρο και διπλα σε αξιοθεατα οπως ο πυργος του Montparnasse, η εκκλησια St Sulpice οι κηποι του Λουξεβουργου το Πανθεον κ.α.!το προτεινω χωρις δευτερη σκεψη!!
 

KRIKA

Member
Μηνύματα
16
Likes
5
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!:D
sezar7 για το το frisco inn φαίνεται πολύ ωραίο αλλά είναι παραπάνω τα χρήματα από αυτά που σκεφτόμασταν να δώσουμε..αξίζει περισσότερο σαν τοποθεσία από το άλλο ξενοδοχείο που έγραψα;
katkats σ'ευχαριστώ για τη διευκρίνηση. όντως παραπλανητικό το όνομα για κάποιον που δεν έχει ξαναπάει, νόμιζα ότι είναι στο marais....οπότε απορρίπτεται..το tim hotel στους κήπους του λουξεμβούργου έχει καλή τοποθεσία; Δεν θέλουμε να αλλάξουμε ξενοδοχείο γιατί ουσιαστικά αν και 9 βράδια, μας βγαίνουν καθαρές 8 μέρες, φτάνουμε βράδυ-φεύγουμε μεσημέρι, θα πάμε ντίσνευλαντ και βερσαλλίες, οπότε νομίζω ότι θα ταλαιπωρηθούμε να αλλάξουμε.
MOSXRI η περιοχή αυτή είναι καλή;βλέπω ότι το συστήνεις αλλά είχα την εντύπωση από αυτά που διάβασα ότι δεν ήταν τόσο βολική..βέβαια μπορεί και να μην κατάλαβα γιατί αν και διάβασα πάρα πολλά από ένα σημείο και μετά μπερδεύτηκα για το που είναι καλύτερα να μείνουμε..
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!:D
sezar7 για το το frisco inn φαίνεται πολύ ωραίο αλλά είναι παραπάνω τα χρήματα από αυτά που σκεφτόμασταν να δώσουμε..αξίζει περισσότερο σαν τοποθεσία από το άλλο ξενοδοχείο που έγραψα;
katkats σ'ευχαριστώ για τη διευκρίνηση. όντως παραπλανητικό το όνομα για κάποιον που δεν έχει ξαναπάει, νόμιζα ότι είναι στο marais....οπότε απορρίπτεται..το tim hotel στους κήπους του λουξεμβούργου έχει καλή τοποθεσία; Δεν θέλουμε να αλλάξουμε ξενοδοχείο γιατί ουσιαστικά αν και 9 βράδια, μας βγαίνουν καθαρές 8 μέρες, φτάνουμε βράδυ-φεύγουμε μεσημέρι, θα πάμε ντίσνευλαντ και βερσαλλίες, οπότε νομίζω ότι θα ταλαιπωρηθούμε να αλλάξουμε.
MOSXRI η περιοχή αυτή είναι καλή;βλέπω ότι το συστήνεις αλλά είχα την εντύπωση από αυτά που διάβασα ότι δεν ήταν τόσο βολική..βέβαια μπορεί και να μην κατάλαβα γιατί αν και διάβασα πάρα πολλά από ένα σημείο και μετά μπερδεύτηκα για το που είναι καλύτερα να μείνουμε..
Το ξενοδοχείο δεν είναι κοντά στους κήπους του Λουξεμβούργου αλλά στο Βοτανικό (Jardin des Plantes), σε μία σχετικά βολική τοποθεσία για την Αριστερή Όχθη, χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο.
Το Montparnasse επίσης είναι βολικό για την αριστερή όχθη, και η περιοχή κοντά στον πύργο αποτελεί συγκοινωνιακό κόμβο. Το καλό με τη συγκεκριμένη περιοχή είναι ότι είναι αρκετά ζωντανή μέχρι και αργά το βράδυ. Υπάρχει κι εκεί ένα Timhotel, οπότε μπορείτε να το κοιτάξετε κι αυτό.
 

sakis_sx

Member
Μηνύματα
21
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Εγώ θα σου πρότεινα το ξενοδοχείο που μέναμε εμείς:http://www.booking.com/hotel/fr/com...kout_year_month=2012-09&max_persons=2&lang=el Aνήκεi στο δέκατο διαμέρισμα του Παρισιού,αλλά είναι στα σύνορα 9-10 διαμερίσματος σε καλή περιοχή.'Εχει στάση μετρό στο 1 λεπτό και απέχει 2 στάσεις από τα Galeries Lafayette και 3 από Οpera.
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!:D
sezar7 για το το frisco inn φαίνεται πολύ ωραίο αλλά είναι παραπάνω τα χρήματα από αυτά που σκεφτόμασταν να δώσουμε..αξίζει περισσότερο σαν τοποθεσία από το άλλο ξενοδοχείο που έγραψα;
katkats σ'ευχαριστώ για τη διευκρίνηση. όντως παραπλανητικό το όνομα για κάποιον που δεν έχει ξαναπάει, νόμιζα ότι είναι στο marais....οπότε απορρίπτεται..το tim hotel στους κήπους του λουξεμβούργου έχει καλή τοποθεσία; Δεν θέλουμε να αλλάξουμε ξενοδοχείο γιατί ουσιαστικά αν και 9 βράδια, μας βγαίνουν καθαρές 8 μέρες, φτάνουμε βράδυ-φεύγουμε μεσημέρι, θα πάμε ντίσνευλαντ και βερσαλλίες, οπότε νομίζω ότι θα ταλαιπωρηθούμε να αλλάξουμε.
MOSXRI η περιοχή αυτή είναι καλή;βλέπω ότι το συστήνεις αλλά είχα την εντύπωση από αυτά που διάβασα ότι δεν ήταν τόσο βολική..βέβαια μπορεί και να μην κατάλαβα γιατί αν και διάβασα πάρα πολλά από ένα σημείο και μετά μπερδεύτηκα για το που είναι καλύτερα να μείνουμε..
πιο κέντρο δεν γίνετε-και το κυριότερο πολύ καθαρό-πολύ καλή εξυπηρέτηση σε ότι χρειαστείς
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.976
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Για το επερχόμενο (ν-οστό) ταξίδι μου στο Παρίσι, έκλεισα ξανά ξενοδοχείο δίπλα στο αγαπημένο μου Bercy Village. Στα όρια του κέντρου, αλλά σε όμορφο μέρος, και εξυπηρετείται από τη γραμμή 14 του μετρό (την πιο καινούργια γραμμή, που έχει γρήγορα τρένα και ανταποκρίσεις σχεδόν με όλες τις άλλες γραμμές). Κοιτάξτε και προς τα κει...
 

KRIKA

Member
Μηνύματα
16
Likes
5
Με τη δουλειά και το διάβασμα που είχα για το μεταπτυχιακό μόλις χτες κλείσαμε τελικά στο hotel de suez όπως και πολλοί άλλοι εδώ μέσα..ξαφνικά έριξε πάρα πολύ την τιμή του χτες και το κλείσαμε..διάβασα πολλές καλές κριτικές από πολλούς οπότε πιστεύω να είναι εντάξει..Στο αμστερνταμ κλείσαμε στο Eden-hamphsire στο κέντρο..Ελπίζω να είναι οκ!
Ευχαριστώ πολύ όσους απάντησαν και με βοήθησαν!:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.677
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom