Σπέτσες Ξενοδοχείο στις Σπέτσες

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
κι ομως, δεν ειναι καθολου καλη επιλογη!!σαν ξενοδοχειο ειναι μια χαρα!!απλα ειναι στην περιοχη της κουνουπιτσας που ειναι πολυ μακρια απο το παλιο λιμανι!!!η αποσταση απο το λιμανι περπατιεται??προφανως εννοεις την νταπια!!η αποσταση μεχρι το παλιο λιμανι δεν περπατιεται πηγαινε-ελα με τιποτα!!!!
αν δεν σκοπευετε να νοικιασετε μηχανακι, αστο καλυτερα!!

Φυσικά εννοούσα τήν ντάπια καί τό λιμάνι πού είναι τά ιπτάμενα.Από τό παλιό λιμάνι είναι πολύ μακριά.Πρέπει νά έχεις μηχανάκι ή νά νά πάρεις αμαξάκι(καί νομίζω 2 φορές-παλαιό λιμάνι γιά ντάπια καί μετά από ντάπια γιά τήν άλλη μεριά).
 

jimkoul

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
σκεφτομαι και εγω να παω σπετσες φετος το καλοκαιρι.ψαχνομαι για ενοικιαζομενα δωματια.σαν τιμες βλεπω να ξεκινανε(τα δικλυνα) απο 40-50.υπαρχει ποιο φτηνο?αλλιως ποιο μου προτεινετε εσεις?το Villa Tonia εχω βαλει στο ματι και το Twin house.βρισκονται σε καλο μερος?
και μια γενικη ερωτηση για σπετσες:ενοικιασω ποδηλατων θα βρω?
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Αστα να πάνε οι Σπέτσες είναι πανάκριβες ...και στο φαγητό θα σας φύγουν πολλά ...τα 4-5 ταξί ειναι ακριβά η ελάχιστη διαδρομη απο την Αναργύρειο ας πουμε για τη ντάπια 6 ευρώ !!!γιαυτο προσεξτε που θα μείνετε γιατί μπορει να σας φύγουν πολλά στις μετακινήσεις Υπάρχει βέβαια και λεοφωρείο ...δεν ξέρω αν βολεύει όλες τις ώρες.Οι παραλίες ειναι γραφικες αλλά οι θάλασσες δεν ειναι και πολύ καλες πολυ πέτρα..
Πάντως αξιζει μια επίσκεψη ειναι ωραίο νησι .Αλλά πρεπει να το εχεις αποφασίσει οτι θα ξοδεψεις Μην πεις οτι δεν σε προειδοποιήσαμε!!
Να πας και να περάσεις καλά και να μας φέρεις εντυπωσεις
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
σκεφτομαι και εγω να παω σπετσες φετος το καλοκαιρι.ψαχνομαι για ενοικιαζομενα δωματια.σαν τιμες βλεπω να ξεκινανε(τα δικλυνα) απο 40-50.υπαρχει ποιο φτηνο?αλλιως ποιο μου προτεινετε εσεις?το Villa Tonia εχω βαλει στο ματι και το Twin house.βρισκονται σε καλο μερος?
και μια γενικη ερωτηση για σπετσες:ενοικιασω ποδηλατων θα βρω?
εχω την εντύπωση πως το Villa Tonia δεν βολεύει γιατι το χα σκεφτει και γω περσι ψαξτο ομως εμοιαζε καλή περιπτωση απο αποψη τιμής...αλλά νομίζω θελει περπατημα
 

jimkoul

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
με τα ποδια απο το λιμανι δεν βγαινει η αποσταση σε κανενα ξενοδοχειο-δωματιο?γιατι νομιζα πως βγαινει.γενικα ειναι ακριβο νησι?δηλαδη σε φαγητο και κανα ποτο?
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
με τα ποδια απο το λιμανι δεν βγαινει η αποσταση σε κανενα ξενοδοχειο-δωματιο?γιατι νομιζα πως βγαινει.γενικα ειναι ακριβο νησι?δηλαδη σε φαγητο και κανα ποτο?[/quot
Δυστυχώς ειναι ακριβό νησι χειροτερα και απο τη Μύκονο αλλα αξίζει τον κόπο
 

jimkoul

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
εχεις να μου προτεινεις κανενα ενοικιαζομενο δωματιο που να ειναι σε καλη θεση.ειχα βρει καποια που ηταν αναμεσα σε λιμανι και παλιο λιμανι και ελεγαν οτι ειναι σε καλη θεση για μετακινησεις με τα ποδια
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
εχεις να μου προτεινεις κανενα ενοικιαζομενο δωματιο που να ειναι σε καλη θεση.ειχα βρει καποια που ηταν αναμεσα σε λιμανι και παλιο λιμανι και ελεγαν οτι ειναι σε καλη θεση για μετακινησεις με τα ποδια
δυστυχώς δεν έχω να σου προτείνω Δωμάτιο Εγώ έμενα κοντά στην Αναργύρειο Σχολή γιατι παρακολουθούσα σεμινάριο εκει Δεν βολεύει νομίζω εκεινη η περιοχή γιατι ειναι μακρυα απο το παλιο λιμάνι δεν πας με τα ποδια ..μονο μεχρι τη Ντάπια έβγαινε με τα πόδια ...πλήρωνα 75 ευρώ το τρίκλινο για Αύγουστο και για Σπέτσες ήταν καλη η τιμή αλλά δεν ειναι και πολύ βολικό σε τοποθεσία...Μάλλον μεταξυ των 2 λιμανιών ειναι καλά
 

jimkoul

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
προς latina(και οσοι αλλοι μπορουν φυσικα να απαντησουν)
πες μου πανω κατω τιμες για φαγητο ποτο αλλα και για το ξενοδοχειο.η αποσταση(αν θυμαμαι καλα που ειχα παει μικρος) απο το λιμανι στο παλιο λιμανι βγαινει με τα ποδια.σωστα?το να μενεις στο παλιο λιμανι εχει μειονεκτημα στη φασαρια?γιατι σκεφτομουνα καποια ξενοδοχεια που ειναι αναμεσα στα λιμανια.η θαλασσα εκει ειναι καλη?
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
προς latina(και οσοι αλλοι μπορουν φυσικα να απαντησουν)
πες μου πανω κατω τιμες για φαγητο ποτο αλλα και για το ξενοδοχειο.η αποσταση(αν θυμαμαι καλα που ειχα παει μικρος) απο το λιμανι στο παλιο λιμανι βγαινει με τα ποδια.σωστα?το να μενεις στο παλιο λιμανι εχει μειονεκτημα στη φασαρια?γιατι σκεφτομουνα καποια ξενοδοχεια που ειναι αναμεσα στα λιμανια.η θαλασσα εκει ειναι καλη?
τιμες για τα δωματια δεν ξερω να σου πω ακριβως!το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι ειναι πιο οικονομικα απο αλλα..κανε τον κοπο και παρε ενα τηλ να ρωτησεις!

το να μενεις στο παλιο λιμανι τωρα..δεν εχει κανενα μειονεκτημα, γιατι πολυ απλα δεν μενεις πανω στο λιμανι, αλλα πισω απο αυτο!κοινως, εισαι σε αποσταση αναπνοης απο τα μπαρ και τα καλυτερα εστιατορια του νησιου, αλλα δεν εισαι απο πανω τους!φασαρια καθολου!

στην νταπια(λιμανι) δεν θα εμενα ποτε!τα δωματια ειναι λιγο καπως και ναι, εκει εχει σχετικη φασαρια γιατι ειναι περατζαδα!

περα απο την νταπια μην διανοηθεις να μεινεις, εκτος και αν σκοπευεις να νοικιασεις μηχανακι!!διαφορετικα ειναι μεγαλη ταλαιπωρια και ειδικα το βραδυ που ολη η ζωη ειναι στο παλιο λιμανι!

για εστιατορια/μπαρς και παραλιες, επανερχομαι σε λιγο(ΠΡΕΠΕΙ να φαω πρωτα)!!
 

jimkoul

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
περιμενω βεβαια και την συνεχεια σου που λες.ωστοσο εξηγησε μου/μας γιατι μας μπερδευεις:να προτιμισουμε την νταπια ή οχι?
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
περιμενω βεβαια και την συνεχεια σου που λες.ωστοσο εξηγησε μου/μας γιατι μας μπερδευεις:να προτιμισουμε την νταπια ή οχι?
οπα!!wait γιατι εχεις δικιο!σε μπερδεψα!
οταν λεω "περα απο την νταπια", δεν εννοω "εκτος απο την νταπια" αλλα "παραπερα απο την νταπια"(γεωγραφικα το λεω)!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.210
Μηνύματα
883.803
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom