Σπέτσες Ξενοδοχείο στις Σπέτσες

jimkoul

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
δε με πολυβοηθησες η αληθεια ειναι.να μεινω στη περιοχη της νταπιας ή οχι??γιατι αρχικα ειπες πως δε θα εμενες με τιποτα.εγω οπως ξαναειπα σκεφτομουνα την περιοχη αναμεσα στα λιμανια(ειχα βρει καποια ξενοδοχεια).
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
δε με πολυβοηθησες η αληθεια ειναι.να μεινω στη περιοχη της νταπιας ή οχι??γιατι αρχικα ειπες πως δε θα εμενες με τιποτα.εγω οπως ξαναειπα σκεφτομουνα την περιοχη αναμεσα στα λιμανια(ειχα βρει καποια ξενοδοχεια).
:roll:μαλιστα..ας ξεκινησουμε απο τα βασικα λοιπον..
σπετσες(φαντασου το νησι)..παλιο λιμανι..προχωρας προχωρας προχωρας..φτανεις νταπια(το λιμανι, εκει θα σε αφησει το δελφινι)..μετα την νταπια ( αυτη την περιοχη εννοω οταν λεω "περα απο την νταπια"), ειναι η συνεχεια του λιμανιου(του νεου) που καταληγει στις σχολες και στην κουνουπιτσα!πες μου οτι καταλαβες, please!!!
για να σε βοηθησω περισσοτερο, το καλυτερο ειναι να μεινεις καπου κοντα στο παλιο λιμανι ωστε να μην εχεις διαδρομη μεγαλη να κανεις απο και προς το χοτελ σου το βραδυ!αντε, και στην νταπια (αν σου αρεσουν τα δωματια εκει), απλα εγω δεν θα την προτιμουσα!
 

jimkoul

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
ναι νομιζω οτι σε επιασα τωρα,χαχα!ναι προς τη περιοχη του παλιου λιμανιου λεω να παω(ανεμεσα οπως λεω στα λιμανια).σε ευχαριστω.οποτε μπορεις να μου πεις και για παραλιες(κυριως τις κοντινες της περιοχης)και οτι αλλο θεωρεις πως αξιζει να ξερω
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.472
Likes
7.935
:roll:μαλιστα..ας ξεκινησουμε απο τα βασικα λοιπον..
σπετσες(φαντασου το νησι)..παλιο λιμανι..προχωρας προχωρας προχωρας..φτανεις νταπια(το λιμανι, εκει θα σε αφησει το δελφινι)..μετα την νταπια ( αυτη την περιοχη εννοω οταν λεω "περα απο την νταπια"), ειναι η συνεχεια του λιμανιου(του νεου) που καταληγει στις σχολες και στην κουνουπιτσα!πες μου οτι καταλαβες, please!!!
για να σε βοηθησω περισσοτερο, το καλυτερο ειναι να μεινεις καπου κοντα στο παλιο λιμανι ωστε να μην εχεις διαδρομη μεγαλη να κανεις απο και προς το χοτελ σου το βραδυ!αντε, και στην νταπια (αν σου αρεσουν τα δωματια εκει), απλα εγω δεν θα την προτιμουσα!
Ήταν κάποτε να ετοιμάσεις και ένα "Σπετσόραμα" αν δεν κάνω λάθος...:roll:
Τι έγινε, λοιπόν? :)
 

charmie

Member
Μηνύματα
16
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Σαντορίνη-Φολέγανδρος
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Θα διαφωνήσω μαζί σου. Πριν δυο χρόνια δούλεψα για ένα μήνα Σπέτσες και αρχικά είχα κλείσει σε αυτό. Προφανώς την ανακαίνιση δεν την πρόλαβα. Την δεύτερη νύχτα την έκανα διότι δεν παλευόταν η κατάσταση. ο κυρ Γιάννης (ιδιοκτήτης μεγάλος σε ηλικία και ΠΑΡΑΞΕΝΟΣ) ήταν .....ας μην εκφραστώ.....τα δωμάτια βρώμικα και παραμελημένα. Ναι είναι φθηνό ναι είναι κεντρικά ναι έχει 3-4 ταβέρνες/πιτσαρίες από κάτω του αλλά.....βέβαια αυτό δεν αποτελεί τροχοπέδι για όποιον θελήσει να μείνει φθηνά στις Σπέτσες. Αφού έφυγα από εκει έμεινα λιγάκι πιο πάνω(200 μέτρα να πω...) σε ενοικιαζόμενα (ξενώνα τον αποκαλούν αυτοί) www.niriides-spetses.gr . πολύ ωραία δωμάτια. Λιγάκι τσιμπημένα...
Περιττο να σας πω οτι μου συστησε το Φαρος μια κυρια που πηρα για να κλεισω και τελικα εκλεισα εκει...!!! Δεν θελω να πω πως αισθανομαι αυτη τη στιγμη!!!! :shock: Τοσο χαλια ειναι??? Πωπωωωω!!!! Και εχει και φασαρια???? Χαλια δηλαδη??? Σαν να μην το εψαξα και πολυ καλα το θεμα ε??? :(
 

kwnita

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λευκαδα
Ταξίδι-Όνειρο
Kινα - Ιαπωνια
Καλημερα σε ολους...
εντελως τυχαια βρηκα αυτη τη σελιδα μαλλον ειμαι πολυ τυχερη!σκεφτομαι κι εγω να παω με τις κολλητες μου φετος τον αυγουστο σπετσες.καλα μη φανταστειτε οτι εχω κλεισει τιποτα αλλα καποιος μου ειπε οτι θα πρεπει να κλεισω απο νωρις (δλδ απριλιο) για να βρω καλο και φτηνο δωματιο, οποτε αρχισα να κοιταω γενικως.χαιρομαι που λετε οτι ειναι καλυτερα να μεινει κανεις στο παλιο λιμανι γιατι ο,τι λιγα εχω βρει απο ενοικιαζομενα δωματια εκει ειναι.δεν εχω τσεκαρει τιμες επειδη οπως ειπα μια σκεψη ηταν οι σπετσες αλλα εχω μια ερωτηση αν ξερει καποιος απο σας να μου απαντησει :
Μερικοι μου λενε οτι δεν αξιζει να παμε 15αυγουστο γιατι γινεται χαμος απο κοσμο, δε θα βρισκουμε να κατσουμε ουτε σε παραλια ουτε σε καφετερια κλπ.αλλοι μου λενε να παω οτι ειναι τελεια κι οτι εχει και μερη και παραλιες λιγο πιο απομονωμενα αρκει να ψαχτουμε λιγο.τελικα τι γινεται??εχω διχαστει...
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Καλημερα σε ολους...
εντελως τυχαια βρηκα αυτη τη σελιδα μαλλον ειμαι πολυ τυχερη!σκεφτομαι κι εγω να παω με τις κολλητες μου φετος τον αυγουστο σπετσες.καλα μη φανταστειτε οτι εχω κλεισει τιποτα αλλα καποιος μου ειπε οτι θα πρεπει να κλεισω απο νωρις (δλδ απριλιο) για να βρω καλο και φτηνο δωματιο, οποτε αρχισα να κοιταω γενικως.χαιρομαι που λετε οτι ειναι καλυτερα να μεινει κανεις στο παλιο λιμανι γιατι ο,τι λιγα εχω βρει απο ενοικιαζομενα δωματια εκει ειναι.δεν εχω τσεκαρει τιμες επειδη οπως ειπα μια σκεψη ηταν οι σπετσες αλλα εχω μια ερωτηση αν ξερει καποιος απο σας να μου απαντησει :
Μερικοι μου λενε οτι δεν αξιζει να παμε 15αυγουστο γιατι γινεται χαμος απο κοσμο, δε θα βρισκουμε να κατσουμε ουτε σε παραλια ουτε σε καφετερια κλπ.αλλοι μου λενε να παω οτι ειναι τελεια κι οτι εχει και μερη και παραλιες λιγο πιο απομονωμενα αρκει να ψαχτουμε λιγο.τελικα τι γινεται??εχω διχαστει...
λοιπον, εγω σου λεω να πας οπωσδηποτε 15 αυγουστο..αφου ειστε κοριτσοπαρεα ειναι ο,τι πρεπει!!οποιαδηποτε αλλη εποχη πατε (εκτος σεπτεμβρη το σουκου της αρματας) το νησι θα εχει ελαχιστο κοσμο..ακομη και τον 15 αυγουστο, να μην βρισκεις να κατσεις σε παραλιες και καφετεριες ειναι χλωμο..και εγω τουλαχιστον που καθε καλοκαιρι (πλην του τελευταιου) ημουν σπετσες τον 15 αυγουστο σου λεω οτι ποτε δεν αντιμετωπισα τετοιο προβλημα..

πρεπει καποια στιγμη να συνεχισω το "σπετσοραμα"...:roll:
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
Πρόβλημα το ξενοδοχείο στις Σπέτσες. Τα μόνα που αξίζουν είναι το Ορλώφ, τα Νησιά και το Zoe's αλλά ίσως σου φανούν ακριβά. Μετά απο αυτά το χάος... το Ποσειδώνιο ακόμα ανακαινίζεται νομίζω
ψαχνω και εγω ξενοδοχειο για Σπετσες! τι τιμες ειναι αυτες των συγκεκριμενων ξενοδοχειων?? :shock:

σπετσες ειναι οχι Παρισι......!! ελεος βρε παιδια εκει στις Σπετσες!
στην περιοχη του saint german μενεις ετσι καλα και με τα ιδια και λιγοτερα χρηματα!!

καλυτερα σαβατοκυριακα στο εξωτερικο παρα στην Ελλαδα...
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
ψαχνω και εγω ξενοδοχειο για Σπετσες! τι τιμες ειναι αυτες των συγκεκριμενων ξενοδοχειων?? :shock:
καλα, ψαχνεις κεσυ για σπετσες και δεν λες τιποτα??
θα καθαρισω εγω!!
θα σου στειλω pm σε λιγο!
 

kwnita

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λευκαδα
Ταξίδι-Όνειρο
Kινα - Ιαπωνια
latina κι εγω θελω να μου στειλεις!! αφου εισαι τοσο ενημερωμενη δωσε μας τα φωτα σου...χαχαχα...
παντως σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες σου με καθησυχασες!
οσο για το σπετσοραμα το διαβασα (ειναι τρομερο), αλλα δε θα με χαλαγε να το τελειωνες γιατι πολλα ακουει ο καθενας απο τον καθε ασχετο... thanks!!! :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom