Ηνωμένο Βασίλειο Ξενοδοχείο στο Λονδίνο

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Προς trip. Προσφατα εκανα αποτυπωση κοντα στο finsbury park. Μια απο τις αρκετα δυσκολες περιοχες της πολης. Ολοι μου το λεγανε. Και η σελιδα της αστυνομιας.Ο κοσμος δε σου ενεπνεε και πολυ ασφαλεια ενω τα περισσοτερα σπιτια σε αθλια κατασταση. Κατεβαινουμε ενα δρομο προς το west reservoir και μας πεφτουν τα σαγονια. Αριστερα κατι μπλοκ λιγο χειροτερα απο gulag και δεξια μοντερνες πανεμορφες οικοδομες. Το σπιτι που μετρησαμε ενος εγγλεζου επιχειρηματια που μολις το αγορασε. Δυο οροφους πιο κατω, μενει μια φιλη μου και οπως μου ειπε, τη συγκεκριμενη περιοχη να μην τη φοβαμαι καθως ειναι τιγκα στους εβραιους που την κραταν ασφαλη με καθε τροπο. Αλλο πραμα λοιπον tripakia να ανοιγουμε μια ιστοσελιδα που μας δινει 10 figures κι αλλο να εχουμε και 5 πραματα να πουμε. Ετσι και στο s.b. υπαρχουν τα καλα και τα κακα. Προς τον χρηστη που ρωτησε, καθως ευθυνη δε φερω, κανει οτι λέι η σελιδα της αστυνομιας (παρεπιπτοντως, σε προσφατη αναζητηση, βρηκα οτι ενα απο τα σημεια με την πιο αυξημενη εγκληματικοτητσ στην πολη ειναι η πλατεια των ρολογιων στο c.wharf. δεν εχω ιδεα γιατι και δεν το εψαξα.. λες να περιλαμβανουν και τα εγκληματα των τραπεζων απεναντι στην ανθρωποτητα?:haha:

Α και μια διορθωση. Ακριβοτερες περιοχες ειναι chelsea -kensington (ειδικα η cadogan και περιξ ενω δευτερη ακριβοτερη το hampstead heath.
Παρα ταύτα, υπάρχουν περιοχές που είναι προβληματικές, είτε μας αρέσει είτε όχι, ό,τι και να λένε οι φίλοι μας.. Τα έχω πει εκατό φορές, μπορεί να μένω σε μια κακόφημη περιοχή χρόνια και να μην πάθω τίποτε, μπορεί να μείνω για λίγες μέρες στο Hampstead Heath και να με κλέψουν τη δεύτερη κιόλας.. (στο μαγαζί είχαμε αρκετά κρούσματα κλοπών)

Όσο για την εγκληματικότητα του Canary Wharf (!) υποθέτω ότι εννοεί μάλλον μικροκλοπές, γιατί οι κλέφτες πάνε εκεί που υπάρχουν τα πορτοφόλια, όχι εκεί που μένουν οι φτωχοδιάβολοι :rolleyes:

Γενικώς ο κανόνας είναι: είμαστε προσεκτικοί και δεν πάμε γυρεύοντας. Ε και δεν πάμε να μείνουμε σε slum 'για την εμπειρία' :bleh:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Dorotija said:
Παρα ταύτα, υπάρχουν περιοχές που είναι προβληματικές, είτε μας αρέσει είτε όχι, ό,τι και να λένε οι φίλοι μας.. Τα έχω πει εκατό φορές, μπορεί να μένω σε μια κακόφημη περιοχή χρόνια και να μην πάθω τίποτε, μπορεί να μείνω για λίγες μέρες στο Hampstead Heath και να με κλέψουν τη δεύτερη κιόλας.. (στο μαγαζί είχαμε αρκετά κρούσματα κλοπών)

Όσο για την εγκληματικότητα του Canary Wharf (!) υποθέτω ότι εννοεί μάλλον μικροκλοπές, γιατί οι κλέφτες πάνε εκεί που υπάρχουν τα πορτοφόλια, όχι εκεί που μένουν οι φτωχοδιάβολοι :rolleyes:

Γενικώς ο κανόνας είναι: είμαστε προσεκτικοί και δεν πάμε γυρεύοντας. Ε και δεν πάμε να μείνουμε σε slum 'για την εμπειρία' :bleh:
Οπως επίσης και σε ποιες pubs θα πάμε !!!!
Σωστά Ντοροθυ ;;;;;,

χαχαχαχαχα
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Παρα ταύτα, υπάρχουν περιοχές που είναι προβληματικές, είτε μας αρέσει είτε όχι, ό,τι και να λένε οι φίλοι μας.. Τα έχω πει εκατό φορές, μπορεί να μένω σε μια κακόφημη περιοχή χρόνια και να μην πάθω τίποτε, μπορεί να μείνω για λίγες μέρες στο Hampstead Heath και να με κλέψουν τη δεύτερη κιόλας.. (στο μαγαζί είχαμε αρκετά κρούσματα κλοπών)

Όσο για την εγκληματικότητα του Canary Wharf (!) υποθέτω ότι εννοεί μάλλον μικροκλοπές, γιατί οι κλέφτες πάνε εκεί που υπάρχουν τα πορτοφόλια, όχι εκεί που μένουν οι φτωχοδιάβολοι :rolleyes:

Γενικώς ο κανόνας είναι: είμαστε προσεκτικοί και δεν πάμε γυρεύοντας. Ε και δεν πάμε να μείνουμε σε slum 'για την εμπειρία' :bleh:
Χτες το βράδυ έβλεπα ένα ντοκιμαντέρ για τους μικρο-κλέφτες. Όλοι στο κεντρικό Λονδίνο ήταν...Ειδικότερα στους κεντρικούς σταθμούς του μετρό και στο ΒΚ στη Leicester Square χαμός

Και πόσες φορές δεν έχω καταλήξει στο ΒΚ στη Leicester Square μεθυ...Oh wait. Nevermind. :p
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Χτες το βράδυ έβλεπα ένα ντοκιμαντέρ για τους μικρο-κλέφτες. Όλοι στο κεντρικό Λονδίνο ήταν...Ειδικότερα στους κεντρικούς σταθμούς του μετρό και στο ΒΚ στη Leicester Square χαμός
p
και γιατί είναι άραγε όλοι στο κέντρο? Γιατί είναι το πιο πολυσύχναστο, γεμάτο όχι μόνο μεθυσμένους λονδρέζους :rolleyes: αλλά και χαζοχαρούμενους τουρίστες που τους είπανε ότι το Λονδίνο είναι η ασφαλέστερη πόλη στον κόσμο και το πιστέψανε #just_saying

Τα εχουμε ακούσει και διαβάσει όλα δωμέσα :D
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.025
Likes
12.128
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ολα ειναι σε καλα εως πολυ καλα σημεια. Αλλα το St. Giles απο αποψη τοποθεσιας θα σε βολεψει απιστευτα, καρακεντρο.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
437
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Αυτη τη στιγμη ειμαι στο Ibis London Blackfriars ειναι εξαιρετικο,καινουριο,ανοιξε τον Οκτωβριο του 2012....κεντρικοτατο και διπλα ακριβως στο σταθμο Southworks του μετρο ΚΑΙ στο σταθμο των τραινων που συνδεουν το Gatwick με την περιοχη αυτη.120 ευρω το δικλινο χωρις πρωινο.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
κεντρικότατο δίπλα στο southwark (έχετε ρέντα σήμερα!! southworks, gatweek! δύναμη :p ) δεν το λες. το ότι σε δύο στάσεις είσαι westminster είναι η μόνη αλήθεια. Κατά τ άλλα το πιο κοντινό "κέντρο" σε αυτή την τοποθεσία, είναι τα southbanks
 

shristod

Member
Μηνύματα
135
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο?
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Μόνο για το St. Giles που έχω μείνει μπορώ να σου πω, πολύ καλή τοποθεσία, μετρό δίπλα αν θες για πιο μακριά.
Το μόνο μείον τα μικρά δωμάτια.
 

Jobous

Member
Μηνύματα
84
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Ευρώπη !!
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip Κεντρική Ευρώπη
Μετά το κλείσιμο των εισητηρίων :)clap:) έρχεται και η ώρα του ξενοδοχείου.
Σε πρώτο ψάξιμο έχω βρει μερικά ξενοδοχεία για την περίοδο 16/05 -21/05. Προσανατολίζομαι κυρίως στην περιοχή του South Kensington. Πιστεύω ότι η περιοχή βολεύει , έχει σταθμό μετρό ακριβώς δίπλα , λεωφορεία και υπάρχουν αρκετά μαγαζιά αν χρειαστεί κάτι σε φαγητό , καφέ κτλ. Για αρχή έχω προσέξει τα παρακάτω που τα βρίσκω κοντά στα 800 για 5 βραδιές μέσω του Yeego γιατί στο Booking δείχνει πιο ακριβές τιμές :

Booking.com: Ξενοδοχείο NH Harrington Hall, Λονδίνο, Ηνωμένο Βασίλειο - 218 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

Booking.com: Millennium Gloucester Hotel London, London, United Kingdom - 563 Guest reviews. Book your hotel now!

Booking.com: The Regency Hotel, Λονδίνο, Ηνωμένο Βασίλειο - 586 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

Στα υπόψη και το Lancaster London που είναι στο Hyde Park:

Booking.com: Ξενοδοχείο Lancaster London, Λονδίνο, Ηνωμένο Βασίλειο - 1255 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

Ακούω απόψεις, ιδιαίτερα απο αυτούς που έχουν μείνει σε ένα απο τα παραπάνω και φυσικά και άλλες προτάσεις (ειπαμε όριο τα 800-850) αφού έχω ακόμα λίγο χρόνο ακόμα για να αποφασίσω.
Υ.Γ. : Γενικά απο ότι βλέπω οι τιμές του Yeego είναι μερικές φορές μέχρι και 200€ πιο κάτω. Υπάρχει κάποιος φόβος με το συγκεκριμένο site ??? ή το εμπιστευομαστε 100% στις τιμές που δίνει ??
 

Cave_man

Member
Μηνύματα
297
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μετά το κλείσιμο των εισητηρίων :)clap:) έρχεται και η ώρα του ξενοδοχείου.
Σε πρώτο ψάξιμο έχω βρει μερικά ξενοδοχεία για την περίοδο 16/05 -21/05. Προσανατολίζομαι κυρίως στην περιοχή του South Kensington. Πιστεύω ότι η περιοχή βολεύει , έχει σταθμό μετρό ακριβώς δίπλα , λεωφορεία και υπάρχουν αρκετά μαγαζιά αν χρειαστεί κάτι σε φαγητό , καφέ κτλ. Για αρχή έχω προσέξει τα παρακάτω που τα βρίσκω κοντά στα 800 για 5 βραδιές μέσω του Yeego γιατί στο Booking δείχνει πιο ακριβές τιμές :

Booking.com: Ξενοδοχείο NH Harrington Hall, Λονδίνο, Ηνωμένο Βασίλειο - 218 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

Booking.com: Millennium Gloucester Hotel London, London, United Kingdom - 563 Guest reviews. Book your hotel now!

Booking.com: The Regency Hotel, Λονδίνο, Ηνωμένο Βασίλειο - 586 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

Στα υπόψη και το Lancaster London που είναι στο Hyde Park:

Booking.com: Ξενοδοχείο Lancaster London, Λονδίνο, Ηνωμένο Βασίλειο - 1255 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

Ακούω απόψεις, ιδιαίτερα απο αυτούς που έχουν μείνει σε ένα απο τα παραπάνω και φυσικά και άλλες προτάσεις (ειπαμε όριο τα 800-850) αφού έχω ακόμα λίγο χρόνο ακόμα για να αποφασίσω.
Υ.Γ. : Γενικά απο ότι βλέπω οι τιμές του Yeego είναι μερικές φορές μέχρι και 200€ πιο κάτω. Υπάρχει κάποιος φόβος με το συγκεκριμένο site ??? ή το εμπιστευομαστε 100% στις τιμές που δίνει ??
μπορείς να δεις και αυτό εδω που έμεινα εγώ τον Δεκέμβριο του 11
είναι σε πολύ καλή περιοχή και 100Ε φθηνότερα από αυτά που βλέπεις, προσπάθησε να μη δώσεις πολλά λεφτά σε ξενοδοχείο γιατί λογικά θα είσαι όλη μέρα στους δρόμους και το ξενοδοχείο που σου λέω είναι και καθαρό και ότι πρέπει για ξεκούραση, ειναι κοντα σε στάση μετρό και αρκετές επιλογές για φαγητό
http://www.booking.com/hotel/gb/lon...7;sid=7b98aff351d744108744b7857dbfc1a3;dcid=1
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.333
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom